בע"ה ד' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הנערים שוב פונו מביתם בעמונה "אחרי חודש וחצי של בנייה ושמחה"

כוחות משטרה הרסו הבוקר מבנה בו התגוררו נערים על חורבות בתיהם בישוב עמונה שבבנימין. "השוטרים איימו לעצור אותנו ואז הרסו את המבנה"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ו' אייר תש"פ - 10:12 30/04/2020
גודל: א א א

כוחות משטרה, יחד עם פקחי המנהל האזרחי, הרסו הבוקר (חמישי) מבנה שהוקם לפני כחודש וחצי על חורבות הישוב עמונה שבבנימין.

"שוטרים דפקו הבוקר על הדלת ואמרו שיש לנו דקה להוציא את הדברים. הם טענו שיש צו שטח צבאי סגור למקום ואיימו שמי שילא יתפנה ייעצר", מספר לקול היהודי אחד מתושבי המקום.

מדובר על אוהל גדול למגורים, הבנוי מיריעות ועץ, ובו התגוררו מספר נערים מנוער עמונה, שגורש מהמקום יחד עם בני משפחותיהם לפני כשלוש שנים. בשבתות התארחו במקום גם משפחות, במטרה לחזק את האחיזה בשטח.

"יום אחרי יום העצמאות, זה מה שכוחות המשטרה והמדינה מחליטה לעשות", אומר לקול היהודי בועז שפיץ, אחד הנערים שפונה הבוקר מהמקום.

 "אני גדלתי בעמונה מגיל אפס עד שגרשו אותנו מהבית. עכשיו, אחרי 3 שנים, החלטנו אני ועוד כמה חברים מנוער עמונה, לעלות לנקודה בעמונה".

"אחרי חודש וחצי של הרבה שמחה בעמונה, עשייה של בניה, ואז יום אחרי יום-העצמאות מדינת ישראל החליטה להרוס לנו שוב את הבית".

ממתאם פעולות הממשלה בשטחים נמסר לקול היהודי, כי "היום ביצעה יחידת הפיקוח במנהל האזרחי פעילות אכיפה כנגד אוהל שהוקם באופן בלתי חוקי בעמונה שבאזור רמאללה בשטח C, ללא ההיתרים והאישורים הנדרשים. נדגיש כי פעילות האכיפה בוצעה בהתאם לסמכויות ולנהלים וכן בכפוף לשיקולים המבצעיים".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד