בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ממשיכה ההתנכלות לשכונת קומי אורי: שוטרים שברו את דלת בית הכנסת ופרצו למבנה

שוטרי מג"ב פרצו באלימות לבית הכנסת בגבעת קומי אורי ועצרו שניים שלמדו במקום. השוטרים שברו את הדלת וערכו חיפוש בכל בית הכנסת, תוך שהם מפילים ספרי קודש

  • יח"צ
  • כ"ג ניסן תשפ"א - 14:33 05/04/2021
גודל: א א א

נמשכת ההתנכלות לגבעת קומי אורי ביצהר. שוטרים פרצו לבית הכנסת בגבעת קומי אורי, תוך שהם שוברים את דלת המבנה, ועצרו שני תושבים שלמדו במקום.

תושבי הגבעה, ביקשו ממפקד הכוח להציג בפניהם צו המתיר לו להיכנס לבית פרטי, אולם זה סרב להציג, ואיים כי אם לא יפתחו, יפרוץ את הדלת בכח.
 
על פי העדויות, השוטרים שפרצו למבנה סירבו להזדהות, ואף הטיחו בזילזול בפני התושבים שביקשו מהם לכבד את הוראות החוק ולהזדהות, "אני לא חייב לך כלום ואעשה מה שבא לי".

מיד לאחר הפריצה ערכו השוטרים חיפוש בבית הכנסת, תוך שהם הופכים ומפילים לרצפה ספרי קודש רבים, ספסלים ושולחנות.

תושב נוסף שתיעד את האירוע, נעצר אף הוא באלימות בטענה כי "לא נשמע להוראות השוטרים", אך שוחרר לאחר כמה דקות.

מדוברות משמר הגבול נמסר: "במהלך פעילות של כוחות מג"ב לאכיפת צו צבאי בגבעת קומי אורי הסמוכה ליצהר, זיהו הכוחות שלושה חשודים שהתבצרו בתוך מבנה שנמצא בשטח הצבאי הסגור.הלוחמים ביקשו מהחשודים לצאת מהמבנה מספר פעמים והקריאו להם את הצו. החשודים סירבו לצאת והחלו לקלל ולגדף את הכוחות. כאשר הכוחות ניסו להכנס לתוך המבנה החשודים חסמו את הדלת באמצעות כיסאות, אחד מהלוחמים דחף את הדלת על מנת להכנס. 2 מהחשודים נעצרו בגין הפרת צו, חשוד אחד תושב המקום שוחרר במקום. צר לנו שנעשה ניסיון נוסף מפרסומי כזב שנועדו להכפיש את הלוחמים תוך טענות שקריות שלא היו ולא נבראו".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 323 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד