בע"ה י"ג תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"בג"צ נכנע לאיומי הוואקף" - הר הבית יישאר סגור ליהודים

למרות שמספר מקומות קדושים, בהם רחבת הכותל, קברי הרשב"י ואף שטח הר הבית עבור מוסלמים, הוחרגו מתקנות הקורונה ונפתחו, הר הבית ישאר סגור ליהודים. כך קבעו שופטי בג"צ

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ו אייר תש"פ - 08:51 20/05/2020
גודל: א א א
יהודים בהר הבית ביום ירושלים, בשנה שעברה  (משטרת ישראל)
יהודים בהר הבית ביום ירושלים, בשנה שעברה (משטרת ישראל)

שופטי בית המשפט העליון דחו אתמול את עתירתם של יהודה עציון וארנון סגל שביקשו לפתוח את הר הבית ליהודים, גם בתקופת משבר הקורונה.

השופטים יצחק עמית, ניל הנדל וג'ורג' קרא, אמרו כי אין להחריג את כניסת יהודים להר הבית פי שהוחרגה כניסתם של אנשי הווקף להר, וכפי שנעשה בכותל המערבי, במערת המכפלה ובקבר רבי שמעון בר יוחאי בל"ג בעומר.

עו"ד איתמר בן גביר שייצג את העותרים, תקף בחריפות את החלטת בג"צ.

 "כל ההלכות המשפטיות מדברות על כך שאסור להיכנע לאיומי אלימות ואילו השופט עמית לא הפסיק לנמק את דחיית העתירה בכך שאם ייתנו ליהודים לעלות אז אנשי הווקף יתפרעו", אמר עו"ד בן גביר. "אין לי ספק שאם היה מדובר בחרדים בבית שמש, מתיישבים מיצהר או כל ציבור אחר שמאיים להתפרע, השופט עמית היה נותן צו שלא להיכנע לאיומים ולפתוח את ההר אולם. כאשר מדובר באנשי וואקף בג"צ נכנע להם".

עוד אמר עו"ד בן גביר, כי "בכל פסק הדין השופטים לא מזכירים אפילו במשפט אחד את ההסכם המביש שנעשה עם הירדנים - מצער מאוד שעמית קרא והנדל מסתירים מהציבור שממשלת ישראל עשתה דיל מפלה עם ירדן והסכימה להפלות לרעה יהודים רק כדי שיישמר השקט על ההר".

אתמול הודיע הוואקף כי הר הבית יפתח בשבוע הבא, לרגל עיד אל פיטר וסיום חודש הרמדאן, לכניסת מוסלמים.

"כעת",  אומר בן גביר, "כאשר אנשי הווקף הודיעו שמאות מתפללים יפקדו את הר הבית בשבוע הבא, אנו דורשים לפתוח את ההר גם ליהודים, שהרי הטענה המרכזית של הפרקליטות בדיון הייתה שלא מאפשרים למוסלמים ( למעט עובדי וואקף) להגיע, וכעת הווקף מצפצף אפילו על הסכמה זו".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד