בע"ה ב' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אז חזק ונתחזק למען ארצנו!

  • צבי פישמן
  • י"ז סיון תש"פ - 11:17 09/06/2020
גודל: א א א
צבי פישמן
צבי פישמן צבי הוא סופר ותסריטאי הוליוודי שעלה לארץ, חזר בתשובה וזכה בפרס שר החינוך ליצירה ותרבות יהודית.
הרשם לעדכונים מהבלוג שלי

מגיע ישר כוח גדול לקול היהודי על צניעות האתר.

כידוע הצניעות היא היסוד של עמינו, הברית בין הקב"ה ובין אברהם אבינו נחתם דווקא על עניין הצניעות, ואחיזתנו בארץ ישראל תלויה בזה! הדברים האלו כל כך ברורים לכולם כך שלא היה צריך להזכיר אותם בעבר, אבל בימינו בעידן המודרני היצר עובד 24/7 מסביב לשעון, שהתרפות האחיזה פה ושם זה לא כל כך נורא.

כמו שכתוב בהקדמה למסילת ישרים, "החיבור הזה לא חיברתיו ללמד לבני האדם את אשר לא ידעו, אלא להזכירם את הידוע להם כבר ומפורסם אצלם פרסום גדול..."

הרב הגאון אהרון קוטלר, זצ"ל, כתב: "ומקום פה עמדי לעורר על ענין מכאיב ומבהיל שטועים בו רבים. יש הנמנעים מלדבר בזה מטעמי צניעות. שומו שמים! בדור פרוץ וירוד בכל העניינים, בהלבשה... בריש גלי ולא יתבוששו, ולדבר בענייני קדושה וצניעות?! היש לך הטעיית היצר גדולה מזה"?!

כיום אנו באלף השישי לבריאה, והוא מסמל את הספירה השישית, שהיא ספירת היסוד. ספירת היסוד קשורה במהותה לברית. המקובלים מסבירים שלכן בימינו המבחן הוא דווקא בברית הנקרא 'יסוד', וכן בשמירת הצניעות. אומות העולם מנהלות נגדנו מלחמה רוחנית אכזרית בדיוק בתחום הזה, עצם יסוד קדושתנו, אשר בא לידי ביטוי בברית בין אברהם אבינו ובין הקב"ה. רשי מסביר שעמלק פגע בנו דווקא במקום קודש זה של הברית (שמות 25:17), וגם מדיין ויוון השתמשו עם אותו אסטרטגיה כשפיתו יהודים ללכת אחרי התרבותם השפלה.

התורה אומרת במפורש בפרשת "אחרי מות" שהעונש על גילוי עריות הוא גלות, שנאמר: "אל תִטמאו בכל אלה כי בכל אלה נטמאו הגויים... ותטמא הארץ ואפקוד עוונה עליה ותקיא הארץ את יושביה".

בספר הקדוש "ראשית חכמה" (שער הקדושה) כתוב שעשרת השבטים עברו על כל התורה, אבל לא נגזרה עליהם גלות עד שנכשלו בגילוי עריות. לכן, ככל שאנו נקדש את עצמנו, כך נחזק את אחיזתנו בארץ ישראל - לא רק עבור עצמנו, אלא לכל העם כולו, כמו שכתוב (תהלים קו, ל): "ויעמד פנחס ויפלל ותעצר המגפה".

יש לנו מצוה לשמור על קדושת המחנה כדי להבטיח שהשכינה תשרה עלינו.  התורה מלמדת כשאנו ראויים ושומרים את עינֵנו מכל משמר, ושומרים את עצמנו מכל רע, חלילה, אזי אין אומה ולשון יכולים לפגוע בנו ולא להטרידנו בשום אופן (זוהר בראשית סו:).

העיניים שלנו הן חלונות לנפשנו, רוחנו ונשמתנו. קדושת היהודי תלויה בשמירת עיניו. בהלכות תשובה (פ"ד: ה"ד) כותב הרמב"ם: "המסתכל בעריות  מעלה על דעתו שאין בכך כלום, שהוא אומר, וכי בעלתי או קרבתי אצלה? והוא אינו יודע שראיית העיניים עוון גדול, שהיא גורמת לגופן של עריות, שנאמר 'ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם'".

כתוב בזוהר הקדוש (ויקרא פג:): "למדנו, אסור לו להסתכל ביופי של אישה, כדי שלא יבוא להרהור רע, ויבוא לדבר אחר. וכך היה רבי שמעון עושה כאשר היה הולך בעיר, והיו החברים הולכים אחריו, וראה נשים יפות, הנמיך עיניו והיה אומר לחברים 'אל תפנו'".

אז חזק ונתחזק למען ארצנו ולמען עירי אלוקינו!

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד