בע"ה י"ז אב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אז למי אתה מצביע?

מעולם לא הצבעתי. היום אצביע למי שלא שכח מהיכן בא. מי שמקדש את הדרך אותה עברנו אלפיים שנה ורואה את אחוז החסימה וההימצאות בכנסת רק כאמצעי

  • אלישוב הר-שלום
  • ד' ניסן תשע"ט - 09:40 09/04/2019
גודל: א א א
אלישוב הר-שלום
אלישוב הר-שלום בין מאורעות החיים נשאר הלב מנגן\r\nפעם בדיבור פעם בשתיקה \r\nופעם בשיח חי בין העט ליריעה
הרשם לעדכונים מהבלוג שלי

אז למי אתה מצביע?

לא ראיתי לנכון להתייחס לבחירות, עשיתי כל שביכולתי לברוח מכל מה שהריח כמו קמפיין או שיחת "תראו איך אני כן והוא לא המתישה הזו, שגרמה לי לסלידה ופריחה מכף רגל ועד ראש. ובמאמר מוסגר אומר שכל צבעי הפוליטיקה צריכים יום לאחר התבהרות ענן הבחירות לשאול עצמם כיצד שחו במים רדודים כ"כ. ובכל זאת הגיע היום ופטור בלא כלום אי אפשר וראיתי שנכון להתייחס.

מאז נתנה לי זכות ההצבעה לא ממשתי אותה. הרבה סיבות. מחשבות. ורגשות. היום אצעד להצביע בהמון תפילה לאלו שאני רואה בהם כמי שיש בכוחם  להיטיב את מצבנו ולו בקצת. 

ריחות האביב והשנה המעוברת בהחלט ראויות להתייחסות בהחלט מביאות עמן בשורה של יציאת מצרים. ובכל זאת ידוע שכמעט 80 אחוז מעם ישראל בזמנו לא השכיל לצאת ממצרים. לשיעבוד כבר התרגלו ואף הפך להם ליציבות אימת אורכה של הדרך הלא זרועה השתיקה אותם, חלומות על חופש וגאולה הפכו להם את הבטן אך המוכר והידוע מתח את אחיזתו סביב צווארם וליבם. 

לא נדדה שנתי בשאלת הבחירות. היה לי ברור למי אצביע, אם וכאשר החליט להצביע. אך כן נדדה שנתי מפני כל מיני מביאי בשורות איוב עלינו. ולצערי אינם באים מהצד השמאלי של המפה. 

הקולות הנשמעים במחנות הימין שאותי מעניינים הם לאו דווקא השורה התחתונה של למי אתה מצביע? אלא הדרך ממנה אנו באים להצביע שמעתי באופן רהוט ולא מתבלבל את עמנואל שילה שהיטיב לדייק את שאני חושב בדיוק. 

להרבה מאתנו יש נחת בלראות חובשי כיפה בדרגות מפתח בכל מיני תחומים בחברה ובפוליטיקה הימצאות הכיפה הופכת למין הכר מאשר ומכשיר לכך שבוודאי שהמהלך בה טוב 

לי.לנו.ולכם. אך האם באמת כך הם פני הדברים?.

בחיכוך המורכב והעדין בהתיישבות תמיד הייתה טענה באוויר שכאשר מגיעים חובשי כיפה בדרגות גבוהות לתחומי  יהודה ושמרון צפויים התרחשויות והחלטות לא פשוטות בלשון המעטה (אין כאן בכדי להכליל חלילה ישנם כאלה שאף עשו את תפקידם והלכו באומנות נפלאה בין הטיפות) ואני רואה ומוצא דמיון רב בהשוואה הנ"ל. 

ישנה תחושה חריפה כי שכחנו מן הדרך שכחנו מן הערכים שהביאו אותנו עד הלום. מעט מהשלכותיה הקשות של "מחלת הליברליות" שנדבקנו בה  בה יש מקום להכל מלבד מה ששורשי ונוקב וחמור מכך זה שלא משנה הדרך אלא מספיק הכותרת. ואולי התוצאה.או מה מחירי התוצאה והאם יש לנו מאיפה לשלם אותה

אז היום אני הולך להצביע למי שבעיניי לא רואה את פסגת שאיפתו בלעבור את אחוז החסימה. לא רואה את פסגת שאפתו בלהיות הנאהב והנוח לכולם.אני מבין שכמו שבימי הפורים אחר ההצלה הגדולה משואה ושמד היה מרדכי רצוי רק לרוב אחיו.

על כן אני הולך להצביע למי שלא שכח מהיכן בא שמקדש את הדרך אותה עברנו זה אלפיים שנה  ושרואה את מעבר אחוז החסימה וההימצאות בכנסת רק כאמצעי, למי שנוטע שורש  ולא מתיימר לרחף על שטיח קסמים מעופף מבלי לדעת מתי לרדת ואיך לעשות זאת בלי לגרום נזק בלתי הפיך. למי שלא ינטוש גם אם החור בספינה גדול וחמור.

 עלינו לזקוף קומה לחזק את שרירי הבטן והלב ולא לחפש אחר מה שנראה ונשמע נוח ירוק ופסטוראלי ארץ רחבה ולא זרועה לפנינו שורשים הזקוקים למים ואמת. 
 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד