בע"ה ט' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אל תתמכו בילדים - אבל היו נקיים מפייק ניוז

לבקש לחבק את הנוער הזה ולהבין לליבו וכאבו זה יותר מידי אך לכל הפחות אל תקנו את הרעל הזה שמוכרים לכם תקשורת השב"כ - על טרור, שב"כ, ושטיפת מוח

  • א' שבט תשע"ט - 11:49 07/01/2019
גודל: א א א
הרשם לעדכונים מהבלוג שלי

השכחה לפעמים היא תרופה ולפעמים היא בעוכרנו.

ודאי לכל בר דעת כי המאבק הוא אינו טרור יהודי (עצם המושג הזה הוא כבר נסיון לשטיפת מוח) ואפילו לא הטרור הערבי המאבק הוא מאבק על הדעת. 

ולא צריך אירוע כזה או אחר קיצוני או פחות. זהו מהלך רב שנים ומשומן היטב בחסות טובי המוחות. התקשורת וגופים נוספים המושכים בחוטים חפצים להוביל את דעת הקהל למקום מאוד מסוים הרחק הרחק מן האמת השלום הבטחון  והאחדות.

והמאבק הזה הוא קשה ביותר מאחר ואנו צורכים כיום מדיה בכמויות גדולות ומהלך של בירור דורש הרבה כוחות נפש ויציאה מהמוכר ומהתמכרות לסקופים ללא בסיס.

שימת לב לפרטים הקטנים כמו אי השימוש הרווח בפרסומי התקשורת במילה רצח אלא הריגה. התנחלות ולא ישוב מיידה אבנים ולא מחבלים.בני מיעוטים ולא ערבים 

וכן על זה הדרך.

בראיון שנעשה לפני מספר שנים אמר אבישי רביב סוכן שבכ שהתחזה זמן רב לפעיל ימין דומיננטי כי כל  מטרת פעילותו הייתה להתסיס את הנוער ותושבי יהודה ושמרון בכדי שתהא לגיטמציה ברורה לפנוי כל שטחי יהודה ושמרון. ועבודתו נעשתה במלאכת מחשבת שהרי כולנו זוכרים עד היום את יצחק רבין ראש הממשלה דאז במדי אס אס. מעשה ידיו של אבישי רביב בכבודו ובעצמו. 

כמה שנים טובות קדימה אל דומא ומשפחת דוואבשה מגיעות שמועות על עינויי נערים במרתפי השב"כ נוצר לחץ איום ונורא על המערכת, והפלא ופלא באותו זמן הייתה חתונה של מקרוביי אותם נערים ואיזה תיזמון יש יותר טוב בכדי לעורר פרובקציה שתרעיד את אמות הסיפים וקצת תתיר את הרצועה החונקת סביב השב"כ.

מגיע אדם שעד היום הנוכחים בחתונה לא הצליחו להבין מי הוא ומאיזה צד של המקרובים הוא. מחכה לשעת כושר ושולף את תמונותיהם של משפחת דוואבשה ומכאן הכל מתגלגל נפלא.

התקשורת חוגגת. השבכ נושם לרווחה והציבור המום. והנערים? דמם הותר. חזרה אלינו. 

בימים האחרונים דוברות השבכ עבודת קשה. 

אירוע "מחונן" כמו חתונת השנאה כבר לא יוכל לחזור על עצמו. אז בוא נחשוב, ראיות? אין. לחץ ציבורי? יש. מה נעשה? הא יופי סרטון של ילד שורף דגל ישראל (לאחר הבימוי המקצועי בכלא עכו ושחקני תאטרון השב"כ כיצד נדע את אמיתתו של סירטון זה?) 

במאמר מוסגר אותי זה מדאיג שאחרי שבוע חקירות בשבכ ללא עורך דין וחקירות קשות הממצאים הנמצאים הם סירטון הזה. "המלמד על יחסיהם הקיצוני של החשודים לסמלי המדינה" (מתוך הודעה של דוברות השבכ). במילות אחרות תראו הם כבר לא משלנו האמת שזה לא מדאיג זה הזוי 

תעצרו לחשוב על זה רגע בשכל ישר. כיצד קשורה חקירת רצח בתנאים מחפירים לדעתו או השקפתו של נער בן 15 בגיל ההתבגרות שרק בחודש האחרון חי במציאות של הלוויה אחרי הלוויה אחרי הלוויה.

רבות ניתן לדון על איך מתקנים ומחברים חזרה את הנוער הזה לערכי המדינה (או לחילופין מקבלים את הלגיטמיות בלחשוב אחרת)  קשה לעשות את זה כאשר הם גדלים בצל עינויים והרס וחוסר אמון מולחט וטראומתי. ולמען האמת לא צריך להיות נער גבעות קיצוני בשביל לחוות את תחושת הלבד וחוסר האמון הקשה במערכת מספיק להיות חייל צהל, לדוגמא. 

אכן עם יד על הלב לאזרח הפשוט קשה להאמין שהדברים מתנהלים כך אבל עד לפני שבוע דיבורים על עינויים היו נשמעים כמו עוד קונספרציה משוגעת. 

אנו נדרשים למהלך אמיץ של ניקוי השולחן. נדרשים להבין יותר ויותר שמה שנראה הוא לאו דווקא ישנו. ושהמציאות מבעד למסך והעדשה היא לא אחרת מהיכל תמורות אחד גדול. מציאות מדומה של ממש.
כל זמן שהילדים הללו במרתפי השבכ  לא תיתכן שום חתירה לאמת וצדק והכל מוחזק כלא אמין בעליל. ואת התקשורת יש להשאיר במקומה במתוך מכשירי המסכים ותו לא. מה כן ניתן לעשות? צאו הקשיבו וראו במו עיניכם.

יותר קל נוח ואפשרי להפנות אצבע מאשימה לילדים האלה חסרי הרסן והמשמעת. מאשר להפנות את האצבע המאשימה למערכת והממסד קשה לקחת שנים על גבי שנים של אמון מוחלט וכעת להטיל בו ספקות. אנו שוכחים ש"הטרור היהודי" החל אולי לפני כחמש שנים כמה זמן משתולל לו הטרור הערבי?!? 

כל קבוצה אנושית החיה בפחד וחוסר ביטחון מייצרת אנרכיה ואני שאלה לו היינו בטוחים במדינתנו היה צורך במה שקוראים לו " טרור יהודי" אני בטוח שלא! אז האצבע מופנת.שלא באשמתנו לכיון הלא נכון.   

איני מבקש שתשנו את דעתכם. זה יותר מדי לבקש לחבק את הנוער הזה ולהבין לליבו וכאבו אך לכל הפחות אל תקנו את הרעל הזה שמוכרים לכם.  

אלה הילדים שלנו! לא מחבלים.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד