בע"ה כ"ב תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בחירות בעין טובה

באווירת חודש אלול ולקראת הבחירות הרב יוסי פלאי מבקש להצביע על נקודות טובות המוצאות חן, במפלגות ובאנשים הפועלים בתחום.

  • יוסי פלאי
  • י"א אלול תשע"ט - 17:12 11/09/2019
גודל: א א א
יוסי פלאי
יוסי פלאי
הרשם לעדכונים מהבלוג שלי

לקראת הבחירות, הרבה מאד עסוקים להסביר מה לא טוב במפלגה היריבה. גם אני חשבתי בהתחלה להצטרף למקהלה הזו, אבל באווירת חודש אלול שיניתי מסלול ואני מציע כיוון אחר: להצביע על נקודות טובות המוצאות חן, במפלגות ובאנשים הפועלים בתחום.

אתמקד בחמש מפלגות. ודאי שיש דברים טובים ואנשים טובים גם בשאר המפלגות, אבל מתאים להתמקד במפלגות שבאופן רשמי מחויבות לדרך התורה וכיהודי מאמין אני יכול לומר שהן הבחירה שלי. הנה הבחירות לפי סדר א-ב -

אגודת ישראל - בגלל המסורת

אגודה היא מפלגה המייצגת את הנאמנות למסורת ישראל סבא והחורטת על דגלה את עיקר-העיקרים "אין אומתנו אומה אלא בתורתה", מפלגה עם מסורת ארוכה ומפוארת, ורשימה ארוכה של צדיקים גדולי ישראל שהיו חברים בה או תמכו בה. אגודה מזכירה לי גם את ההחלטה הבלתי נשכחת של "הכנסיה הגדולה" בנוגע לשלמות הארץ (בהקשר להצעת ה'חלוקה'), כדברי הגאון רבי מנחם זעמבא הי"ד "רק אנשים אשר להם העוז המר לקרוע גזרים מתורתנו התמימה והקדושה הם הם אשר ירהבו בנפשם לקרוע גם את ארצנו לגזרים... בשום אופן לא נוכל להסכים לוותר אפילו צעד ושעל אחד מארצנו הקדושה".

בין חברי אגודה אזכיר לשבח את הרב מאיר פורוש שנוכחתי במסירותו וצדקתו (לא רק למען מצביעי אגודה).

ימינה - בגלל השאיפה למנהיגות

אנשי ימינה מסמנים את השאיפה להנהגת כלל הציבור בארץ. הם רוצים להגיע לתיקים בכירים, כולל תיק הבטחון למשל, מתוך הבנה שכלל מערכות השלטון צריכות תיקון יסודי. לכן חשוב להם ליצור חיבור עם יהודים הרוחשים כבוד לתורה גם אם לעת-עתה אינם מגדירים עצמם כשומרי מצוות בחייהם הפרטיים (זה יבוא בע"ה).

מאנשי ימינה אזכיר לשבח את ר' בצלאל סמוטריץ, איש תורה ואיש מעשה, דובר רהוט שלא יוצא 'פרייאר', המעז לומר דברים ברורים כמו השאיפה לכינון מדינת התורה בע"ה.

נעם - בגלל הטהרה

אנשי נעם מתייחדים בתחושת שליחות נלהבת, נלחמים מלחמת קודש למען קדושה וטהרה בישראל, וחושפים את הרקבון שמחדירים גופים החפצים לקעקע את מבנה המשפחה המסורתי ולתת לגיטימציה לגישות רפורמיות המסלפות את התורה.

 מאנשי נעם אני מכיר את ר' יעקב נוביק (מספר 9), יהודי יקר וצדיק שחתום על הרבה פרויקטים בלי שהציבור ידע.

עצמה יהודית - בגלל הגאוה היהודית

אנשי עצמה יהודית מייצגים את הגאווה היהודית, "ואולך אתכם קוממיות, בקומה זקופה", בהתנגדות תקיפה וללא פשרות לכל גילוי חולשה וויתור. כתלמידי הרב כהנא הי"ד, הם חושפים את הבעיה הערבית במלוא חומרתה, אוכלוסיה עוינת ותומכת טרור בלב ארצנו, ונלחמים במכת נישואי התערובת.

מאנשי עצמה אזכיר לשבח את איתמר בן-גביר, שפעם אחר פעם מכה את החונטה המשפטית בנשקה שלה.

ש"ס - בגלל החינוך

מפלגת ש"ס, התאחדות הספרדים שומרי תורה, מזכירה לכולנו את השפעתו המופלאה של הרב עובדיה יוסף זצ"ל - אשר זקף את קומתו של ציבור שלם והפך אותו לגאה ביהדותו ומורשתו. מפעל החינוך הענק של ש"ס מגיע לשכבות חלשות ורחוקות, מרים מאשפתות ומביא אור של תורה וקדושה.

כדמות אני בוחר באחד מחברי הכנסת של ש"ס בעבר, הרב יעקב יוסף זצ"ל, קשה למצוא עוד ענק בתורה כמותו שיצא מבית המדרש לפעול גם במישור הפוליטי.

**

למעשה, אני מניח שהקוראים לא ישלשלו לקלפי חמשה פתקים. בסופו של דבר, צריך בהחלט לבדוק מה יש ומה אין, מה הסיכויים ומה הסיכונים. אבל אם אפשר הייתי בוחר במישהו שיאחד את כולם תחת דגל אחד ויוביל את עם ישראל בדרך הנכונה.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד