בע"ה ב' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הוליווד זה כאן

ההפקות ההוליוודיות של תרגילי החקירה של השב"כ מלמדות הם יכולות השופכות אור על דרכי פעולותיו ומעמידות את צוואר היושר. האמת וההיגיון על סכין הגרדום.

  • י"ט שבט תשע"ט - 07:59 25/01/2019
גודל: א א א
הרשם לעדכונים מהבלוג שלי

בהתחלה חשבנו שאנו צועקים, וזועקים על החברים שלנו. על הילדים שלנו. על הנוער שלנו.

על ציבור שלם שנרדף, מוכפש, ומותקף. כעת הדברים ברורים. הזעקה היא זעקת אסון לאומי.  פצצה גרעינית מתקתקת על אמת! -

אין קיום ארוך טווח למדינה שאין בה יושר וצדק. אין חוק במדינה המפלילה אזרחים חפים מפשע. אין בטחון במדינה בה החוק הוא כפלסטלינה ביד אוכפיה. מי שחושש מאנרכיה של נוער הגבעות צריך לחשוש הרבה יותר מאנרכיה "חוקית". כי אתמול זה היה רומן זדורוב. היום זה נער עם פאות. ומחר?

פרשיית המין והשוחד המזעזעת בין בכירי הבכירים במערכת המשפט שנחשפה בתקופה האחרונה היא רק חלק קטן מהחולי שכבר תוקף את את המדינה ומאיים עליה זה שנים רבות.

אך העיוות מתחיל הרבה  לפני שהוא מגיע "לשרשרת המזון" של מערכת המשפט כפי שאנו האזרחים הפשוטים מכירים אותה בשמות כמו בית משפט שלום. מחוזי. ועליון. ואל נתבלבל לרגע, הכל כביכול חוקי ומאושר. יש חותמת על הכל. 

היום יותר מתמיד אפשר וצריך לומר שהדיונים בבית המשפט הם הצגה. הדיונים האמיתיים קורים מחוץ לאולמי המשפט או מתחת לשולחנותיו.

לאחרונה נחשפנו כולנו ליכולות "הבימוי וההפקה" המקצועיות ביותר של המחלקה היהודית בשב"כ. יכולות אשר לא יבישו סרט הוליווד הראוי לכמה פרסי אוסקר. יכולות השופכות אור על דרכי פעולותיו ומעמידות  את צוואר היושר. האמת וההיגיון על סכין הגרדום.

אי האמון במערכת צריך לגרום לכולנו מכל גווני הקשת החברתית והפוליטית לצאת אל הרחובות לזעוק ולמחות על העבר. ההווה. והעתיד.

ואם כבר הזכרנו סרט  אז בואו נחזור במנהרת הזמן אל עוד הפקות מבית היוצר של המחלקה היהודית בשבכ ונראה כי הסכנה מרחפת מעל ראשנו זה שנים רבות:

השנה היא-1994  הימים ימי הולדתם של הסכמי אוסלו. זוג אחים תושבי קרית ארבע נעצרים בחשד לנסיון לרצח וזאת לאחר שסוכן שב"כ בכיר הטמין ברכבם שני רובים מסוג m-16. 

הרכב תוצפת זמן רב ובאופן אדוק בידי השב"כ וב-2 בספטמבר כאשר יצאו האחים לירושלים בדרכם למלחה עצרו את רכבם בסמוך לשביל עפר המוביל לכפר בתיר הסמוך לירושלים. תוך מספר דקות פשטו אנשי  שבכ על רכבם ושלפו מתוכו את הנשקים שאגב לאחר מכן התגלו כנשקי דמה מאחר וסוכן השבכ דאג להוציא מהם את הנוקר. האחים נשלחו ל12 שנות מאסר שקוצרו ל8 שנים בחנינת הנשיא.

בחקירת האירוע לאחר מספר ימים מיום מעצרם של האחים קהלני (שהכחישו כל קשר למיוחס להם) אותר ערבי תושב הכפר בתיר שטען כי ראה את הנשק בידם של האחים וברח. כאשר הגיעו לביתו  אנשי השב"כ נאמר לו בכדי להרגיעו "אל תפחד באנו לעזור לך המתנחלים הם הבעיה שלך לא אנחנו" אותו ערבי הגדיל לעשות ולאחר זמן תבע את האחים ואף ארגון השב"כ בגין נזק נפשי וחרדות. 

בהסדר שהגיע הערבי עם השב"כ סוכם כי השב"כ ישלם לו פיצוי בסך 15 אלף ש"ח בעוד שהאחים קהלני שלמו לו 100 אלף שח.חזרה אל 2019

אחד הנערים שנעצרו ונחקרו בשב"כ בחשד להריגתה של עישא ראבי מספר כי ביום המעצר חיפש בקבוצת ווטסאפ יעודית לטרמפים מאיזור הצפון לשמרון טרמפ לישיבתו ברחלים. לשמחתו הציע אדם שהצטרף לקבוצה כשבועיים לפני אותו יום טרמפ בדיוק לאיזור רחלים. הנער תיאם והם נפגשו

ברכב היו עוד שני אנשים נוספים. בשלב מסוים במהלך הנסיעה פותח בעל הטרמפ הלא הוא איש שב"כ סמוי בשיחה על טרור יהודי והמצב הביטחוני בארץ ושואל את הנוכחים לדעתם ונוצר שיח קולח בו "בעל הטרמפ" מעודד את העניין ומשבח את נערי הגבעות.

לאחר זמן בהגיעם אל כביש הבקעה עוקף אותם רכב בעל לוחית זיהוי פלסטינאית ומשליך לעברם אבנים. בעל הטרמפ השב"כניק מתעצבן ועוקף את הרכב ובולם אותו  ולפתע להפתעת הנער יוצאים שלושת יושבי הרכב עם מקלות וגרזן אל עבר הרכב הפלשתינאי ומתחיל עימות בניהם.

בשלב מסוים מגיע רכב ובו פעילת שמאל אשר ממהרת לתעד את האירוע ומשאבחינו בכך בעלי הרכב עם הנער הנ"ל נכנסו לרכב והחלו לנסוע. בהגיעם אל מחסום הבקעה חיכתה להם ניידת וכל יושבי הרכב נעצרו בחשד לקטטה. הנער נלקח ולאחר יממה בשבכ וללא עורך דין הוטח בפני הנער כי הוא עצור בחשד להריגתה של עאישא אראבי.

אתם הבנתם?
 

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 94 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד