בע"ה י"ח אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הקטין אשם! אך מדוע?

"לאור רגישותה של פרשייה זו, והאפשרות ששחרור הקטין יפיל חרפה על שב"כ ועל אף שלא הובאו בפניי ראיות מוצקות. אני נאלץ לגזור את דין הקטין כ-אשם!" - פרודיה

  • אלישוב הר-שלום
  • י' שבט תשע"ט - 10:03 16/01/2019
גודל: א א א
אלישוב הר-שלום
אלישוב הר-שלום בין מאורעות החיים נשאר הלב מנגן\r\nפעם בדיבור פעם בשתיקה \r\nופעם בשיח חי בין העט ליריעה
הרשם לעדכונים מהבלוג שלי

בוא נצא מנקודת הנחה שהשופט שיושב כרגע בדיון של הילד המעונה הוא איש ישר. המבקש לשפוט משפט צדק ואין עליו שום לחצים בכירים ונסתרים. ישאל השופט:  מכובדי אנשי שירות הבטחון הכללי מה יש בפניכם היום?!?

שב"כ: האמת שמלבד הסרטון שפרסמנו ועוד משו קטן שאנחנו עובדים ממש קשה כדי  שיהיה אמין ולא יוכל לצאת לתקשורת (כמו תרגיל המדובבים חלילה) אין לנו כלום. הילד עקשן ולא מוכן להודות חרף כל ניסיונותנו להגיע " לחקר האמת "

השופט: אם כך ומאחר ונתנה לכם יד חופשית (תרתי משמע) ובצרוף משך הזמן הארוך שבו אתם מחזיקים בחשוד הקטין אני מורה על שיחרורו לאלתר.

השב"כ: אדוני השופט צריך להבין כי שיחרור הנער הוא מתן לגיטמציה לאנרכיה ציבורית  שאיננו יודעים היכן תעצר והדבר פוגע קשות ובאופן שלא ישוער בבטחון מדינת ישראל.

האם בגלל ילד אחד כבודו יחריב מדינה שלמה?

השופט: אם כך. החלטת בית המשפט היא כדלקמן:

לאור רגישותה של פרשייה זו, והאפשרות הסבירה בוודאי ששיחרור הקטין יפיל חרפה על שירות הבטחון הכללי אשר משמש כארגון הבטחון החשוב במדינה וכתוצאה מכך ישנה סכנה ציבורית ממשית של איבוד אמון מוחלט של אזרחי המדינה. הן במערכת הבטחון והן במערכת המשפט.  לאור כל האמור, ועל אף שלא הובאו בפניי שום ראיות מוצקות ושאינם מוצקות . אני נאלץ לגזור את דין הקטין כ-אשם.

כפי שאמר כאן בכיר השב"כ:

טובת כלל אזרחי המדינה קודמת לפרט ובהחלטתי אני רואה רק זאת אל מול עיניי.  לעיתים הפרט נאלץ שלא ברצונו לשלם את מחיר הכלל.

הקטין: אבל לא עשיתי כלום???

השופט: כל חייך חונכת בציבור איכותי שלימד אותך למסור נפש על העם הארץ והמדינה. כעת זכית!  לממש זאת. תשמח.

בית המשפט מבקש להזהיר את אנשי הבטחון הכללי! מאחר והמטרה הושגה אין לכם שום רשות להמשיך להפעיל שום 'אמצעים מיוחדים' או כל סוג חקירה אחר כנגד הקטין.

השב"כ: קבלנו את אזהרת בית המשפט.

****

כמובן "שפרוטוקול" זה הוא פרי דמיוני.

אך האם הוא רחוק מן המציאות? כיום אנו לאט לאט מבינים לצערנו שהוא קרוב... קרוב מאוד.

רבות דובר לאחרונה על נוער הגבעות ועל גודל הסכנה שבפועלות התג מחיר והיו אף כאלה שהצהירו שהנוער הזה ופעולותיו גורמות לשלילת הלגטימיות לקיומה של מדינת ישראל. ואני שואל מה קורה לנו? השתגענו?

עלינו לשאול את עצמנו מדוע אנו מגיבים באופן כוכ חרדתי וחסר פרופרציות  כאשר מדובר בפעולות תיסכול וכאב של עם שנמצא בכל יום תחת מתקפת שנאה וטרור מתמשכים. האם אנו זוכרים שיומים לפני שנהרגה עישה ראבי, נרצח עובר במעיי עמו? ויום למחרת שני חיילים? ורק שלשום אמא לילדים?

האם הטרור הערבי צריך את עזרתם ועידודם של כמה ילדים מגודלי פאות ? מי זה שמחדיר לנו כזאת שנאה

בלבוש של מילים כמו שלום בטחון חוק וסדר.

אינני יודע מה יעלה בגורל הנער החשוד

אני כן יודע שאנו נדרשים לעשות חושבים ויפה שעה אחת קודם. ובניגוד לחגיגות התקשורת בתיק הנוכחי עלינו להתגד בתוקף לזרם והלך הרוחות הנושבות ולומר בפה מלא כי אין אמון בגוף שפועל בניגוד לחוק. תשחררו את הילד

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


5 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 38 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד