בע"ה א' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יהודי ירא שמים שר משפטים?!

רווחים בשר משפטים חובש כיפה שווי ערך לאמירה העקרונית שיהודים יראי שמים מקבלים את המציאות בה עם ישראל מנהל את חייו המשפטיים לפי דיניהם של עכו"ם?

  • מאיר אטינגר
  • י"ז ניסן תשע"ט - 23:53 22/04/2019
גודל: א א א
מאיר אטינגר
מאיר אטינגר חבר הנהלה בתנועת דרך חיים
הרשם לעדכונים מהבלוג שלי

בחול המועד כדאי לקצר בדברים, ובכל אופן מכיוון שמדובר ב"דבר האבד" אכתוב כמה מילים בקצרה על האולטימטום של "איחוד מפלגות הימין" והדרישה לקבל את תיק המשפטים. נושא שאולי נזכה להרחיב בו לאחר החג.

משפט מפורסם המיוחס לרצי"ה קוק דיבר על משרד המשפטים והחינוך כמשרדים שמהווים חילול ה' בצורתם היום. והנה, באופן מפתיע גם בקדנציה הקודמת, וגם בנוכחית אלו היו הדרישות של המפלגה שמייצגת את הציבור הדתי-לאומי. 

אפשר היה לכאורה טעון שמדובר בדרישה שעניינה לחולל שינוי דווקא היכן שדרוש תיקון אלא שכפי הנראה חילול ה' – הן במשרד החינוך, והן במשרד המשפטים.

לא רק שלא הפסיק בקדנציה הקודמת, אלא גדל עוד יותר, מתוקף העובדה שנוצרה מציאות שבה הדתיים הם אלו שמשלימים עם המציאות של חילול ה' שעם ישראל מקבל עליו את את משפטי העכו"ם ומחנך את ילדי ישראל לערכים הנוגדים את "מוסר אביך".

להיות שר המשפטים פירושו להיות אחראי על מינוי דיינים (ישראל) לערכאות של עכו"ם על פי ההלכה.

להיות שר המשפטים פירושו של דבר להיות האחראי והמייצג לבגידה הגדולה ביותר בתורת ישראל – "אותי עזבו מקור מים חיים, לחצוב להם בורות נשברם אשר לא יכילו המים". 

להיות שר המשפטים במדינת ישראל – אלא אם כן מדובר בשר שמטרתו האחת והיחידה היא לסגור את בתי המשפט האזרחיים ולהחיל את המשפט העברי, מדובר בעיוות שהשלכותיו החינוכיות, הציבוריות והרוחניות על כלל ציבור יראי השמים חמורות יותר מכל איזה רווח שיכול להיות ממזעור נזקים, וצמצום סמכויותיה של ההפיכה המשפטית.

גם אם ישנם רווחים קצרי טווח שניתן להרוויח במשרד המשפטים, האם הם שווים את האמירה העקרונית שיהודים יראי שמים מקבלים את המציאות שבה עם ישראל מנהל את חייו המשפטים לפי דיניהם של עכו"ם?

תגובות (27) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד