בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מסע סליחות בהימלאיה

צפו: משפחת שחר מבית חב"ד רישיקש יצאה עם מטיילים לפגוש את 'המלך בשדה' - במסע סליחות בהרי ההימלאיה

  • הודו לה'
  • י"ג אלול תשע"ז - 10:30 04/09/2017
גודל: א א א
הודו לה'
הודו לה' משפחת שחר יצאה לשליחות בבית חב"ד ברישיקש שבהודו. בבלוג בקול היהודי הם מעלים חוויות ותובנות
הרשם לעדכונים מהבלוג שלי

ב"ה

חודש חסידי ושמח!

הרבה אנשים ביקשו ממני שחוץ מכל מיני סיפורים ותיאורים מעניינים נספר גם סתם את ההווי וחיי היום יום בבית חב"ד. אז בבלוג הזה נדבר בעיקר על זה.

את סדר היום שלנו אנחנו משתדלים להתחיל מוקדם בבוקר. יש מטיילים שמגיעים בסביבות שבע בבוקר אחרי נסיעת לילה ארוכה, ואנחנו צריכים להיות פנויים לקבל אותם. לכן משתדלים בשעה הזאת להיות כבר אחרי תפילה או לפחות אחרי הלימוד שלפני התפילה. אנחנו עושים היכרות עם המטיילים שמגיעים בבוקר, מציעים קפה ועוגה ונותנים זמן להתאושש מהנסיעה. החבר'ה מניחים את התיקים ואנחנו משתדלים שגם יניחו תפילין...

אחר כך הם מבררים איתנו לגבי חדרים שאנחנו ממליצים עליהם. חשוב שהמפגש הזה יהיה חם ולבבי כי זה המבט הראשון של המטייל על בית חב"ד. ברוך ה' בדרך כלל אנשים נהנים להישאר כאן גם לאיזו ארוחת בוקר, ומידי פעם אנחנו גם עושים שיעור למי שנשאר יותר.

בסביבות 11 בבוקר, אחרי לימוד הלכה משותף, אנחנו אוכלים ארוחת בוקר שמכינים לנו העובדים כאן.  כל היום אנחנו אוכלים במסעדה...😊

אחר כך ממשיכים בשגרה שכוללת לימודים ושיחות עם מטיילים, ברירה של אורז, עדשים וקטניות למיניהן, ותפעול שוטף של המקום כל אחד לפי עניינו.

בסך הכל עכשיו אנחנו שישה אנשים בצוות. אנחנו שלושה, ועוד שלושה בחורים צדיקים שממש עוזרים להרים את העסק! מידי פעם יש גם קניות וסידורים שצריך לעשות בעיר הגדולה.

אחר הצהריים אנחנו יוצאים ל'מבצעים'. יוצאים מהבית חב"ד, לפעמים הבחורים ולפעמים אנחנו, כדי לפגוש מטיילים שיושבים במסעדות ברחבי העיר או סתם הולכים ברחוב.

המטרה היא גם לפרסם את הפעילות של בית חב"ד וגם לזכות יהודים במבחר מצוות העונה, תפילין שופר וכו', ובעיקר ליצור קשר חם ולהכיר את יהודים מעם ישראל שבארץ הסיכויים שנכיר הם קלושים.

זה אחד הדברים המדהימים שיש בשליחות בהודו. יהודי שבארץ בחיים לא הייתי חושב שיצא לי לדבר איתו, פתאום אני שם לב שאנחנו יכולים לשבת יחד 3-4 שעות ופשוט לדבר אחד עם השני דיבורים על החיים, על התכלית, על ה'. זה דבר מופלא. אמנם יש כאלה שאיך אתה מתחיל לדבר איתם נודפת מהם קרירות וציניות נוראית, אבל זה בעיקר מעורר רחמים ופחות מלחיץ אותנו...

אחרי המבצעים אנחנו חוזרים לבית חב"ד. בדרך כלל חוזרים לשגרת הלימודים והשיחות... בשעה שמונה בערב אנחנו עושים שיעור או סדנא בכל מיני נושאים. לאחרונה כמתבקש אנחנו מדברים יותר על אלול ותשובה וכו'.

יוצא הרבה פעמים שהשיעור נמשך ומתפתח לדיון ושיחה ארוכה עד אמצע הלילה. בין לבין אנחנו גם אוכלים ארוחת ערב ומתפללים ערבית. פעם בכמה זמן יוצא ערב שאין מטיילים בבית חב"ד ואז זה גם זמן טוב בשבילינו לשבת רק אנחנו, הצוות, להתוועד ולהתחזק ביחד.

צפו: ניגון קול דודי בהרי ההימלאיה:

 

ביום ראשון האחרון לפנות בוקר עשינו פעילות יפה. על פי רישום מזורז מראש התארגנו שני ג'יפים של חבר'ה ויצאנו לנקודת תצפית כשעה נסיעה מרישיקש. לפעילות קראנו: "לפגוש את המלך בשדה – מסע סליחות בהימלאיה".

הגענו לנקודה כארבעים דקות בערך לפני עלות השחר, חיממנו על האש מים לקפה, ניגנו ניגונים קדושים ודיברנו על העבודה המיוחדת של חודש הרחמים, החודש של החזרה אל עצמנו, אל המקום האמיתי והקדוש שלנו. סיפרנו סיפורי צדיקים והלבבות נפתחו.

צפו: גלרייה ממסע הסליחות בהימלאיה

היה מאוד מיוחד לשבת עם בחורים ובחורות יהודים אי שם בהימלאיה ולנגן ניגוני געגועים וכיסופים לה'. אמרנו ביחד גם קטעים שונים מהסליחות ומיד כשהשמש הפציעה תקעתי בשופר. היה ממש מעורר וכולם אמרו לנו שזה פתח להם משהו עמוק בנפש...

סיימנו בתפילת שחרית משותפת וחזרנו לבית חב"ד, מוכנים יותר, ועם הרבה מחשבות ורצונות לפגוש את המלך - ולא רק בשדה.

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד