בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

משיח עכשיו!

  • צבי פישמן
  • כ' שבט תשפ"א - 07:27 02/02/2021
גודל: א א א
צבי פישמן
צבי פישמן צבי הוא סופר ותסריטאי הוליוודי שעלה לארץ, חזר בתשובה וזכה בפרס שר החינוך ליצירה ותרבות יהודית.
הרשם לעדכונים מהבלוג שלי

לפני מספר חודשים כתבתי שבמלחמה נגד נגיף הקורונה, "רכישת מכשירי הנשמה נוספים לא יעזרו, סגירת שדה התעופה לא תעזור, הסגרים לא יעזרו, וגילוי חיסון יביא אכזבה עצומה, בדומה לניסיון להציל את חייו של אדם המדמם למוות בעזרת פלסטר. בהחלט, ברמה האישית, אם מישהו חולה עליו ללכת לרופא. אבל בפן הלאומי, מדוע כל הצעדים הללו מועדים לכישלון? מכיוון שהם מטפלים בתסמיני המגיפה ולא בסיבה השורשית. והנה, לצערם הגדול של כולם, הקורונה חזרה בכוח מחודש, ואף אחד במדינת הסטארט-אפ המבריקה שלנו, ואף אחד מהמדענים המובילים בעולם לא יודע איך להיפטר מהמזיק".

גם כתבתי לפני חצי שנה: "נשאל כל ילד בתלמוד תורה, והוא יגיד לך שהשם טפטף את נגיף הקורונה ברחבי העולם כדי לגרום לנו לשים לב אליו ולגרום לנו להבין שהוא המלך הכול יכול - לא האדם עצמו. מדוע אני משתמש במילה "טפטף"? כי השם שלח לנו את נגיף הקורונה בצורה עדינה. אם הוא היה רוצה, הוא יכול היה להגביר את עוצמת הנגיף בקלות ולהפוך אותו לקטלני בתוך חצי מטר. הוא נתן לנו זילוף עדין כדי לתת לנו הזדמנות להתעורר ולחזור לשמור על דרכיו. אם לא נעשה זאת, המגיפה תישאר אתנו, חלילה, ואפילו סגרים בפריסה ארצית לא יצילו אותנו.

עכשיו אנשים אומרים שללבוש שתי מסכות יהיה יעיל יותר מאשר אחת בלבד. מסתמן שבעוד חודשיים נוספים מישהו יציע ללבוש ארבע מסכות במקום שתיים. אולי אתה חושב שלריבונו של עולם ייגמרו המוטציות, אבל לא הייתי מהמר על זה. כמו שאמר הנביא: "כי כאשר ירד הגשם והשלג מן השמים ושמא לא ישוב כי אם הרווה את הארץ והולידה והצמיחה ונתן זרע לזורע ולחם לאכול, כן יהיה דברי אשר יצא מפי לא ישוב אלי ריקם כי אם עשה את אשר חפצתי והצליח אשר שלחתיו". כך גם אצל קורונה.

בין אם נרצה או לא נרצה, הקדוש ברוך הוא שלח את העולם לשלב חדש של גאולה. עד שהאנושות תתחיל לשים לב אליו יותר, רוב הסיכויים שמכת המכות הזו לא הולכת להיעלם. אכן, אם היה לי כסף להשקיע, הייתי משקיע אותו בייצור המוני של חליפות הבטיחות ההרמטיות שלבשו רופאים ואחיות במחלקות קורונה. יתכן מאוד שזו התקווה לפתרון, עד שאלוקים יביא עלינו דבר אחר שישמר את הלחץ.

למעשה, ה' כבר מכין אותנו לקראת המכה הבאה, בדיווחי חדשות על אלפי הטילים שצה"ל מצפה האויב ימטיר עלינו במלחמה הבאה, ה' ירחם. אולי למרות כל ההרס של נגיף הקורונה, כנראה המכה שקטה מדי. אולי אנשים צריכים לשמוע את הפיצוצים האדירים של התקפות הטילים הכבדות ולראות את מגדלי תל אביב נופלים לפני שהם מסתכלים למעלה לשמיים וצועקים אל ה' לישועה. האם חכמינו לא לימדו שכאשר אחשוורוש העביר את הטבעת המלוכה להמן, הוא עשה יותר כדי להביא את היהודים ל'תשובה 'מאשר 48 נביאים?

הפתרון היחידי האמתי, חבריי, הוא תשובה. זה לא אמור להיות הפתעה גדולה. התורה חשפה את הסוד לפני כמה אלפי שנים. למעשה, העולם כולו מחכה שנעשה את המצופה מאיתנו וביחד ונוביל את הדרך חזרה לה'. גם לפני חודשים רבים כתבתי שביבי הוא האיש שיעשה זאת. זה מה שמנהיג עם ישראל אמור לעשות, לא? תן לו לעמוד מול האסיפה הכללית של האו"ם עם תנ"ך בידיו ולקרוא בקול רם כי נגיף הקורונה יתן לעולם לנשום רק שוב כאשר האנושות תחזור לה'. זה לא כזה תרחיש דימיוני. אחרי הכל, סבו של ביבי היה תלמי חכם גדול, ולכן יש לו את הגנים הנכונים.

למרבה הצער, נראה שביבי לא מתכוון להתרומם לאתגר הזה. ואז אם לא ביבי, מי? הגיע שעת הבחירות. מי יוביל אותנו חזרה לה'? יכול להיות שהמשיח הוא היחיד שיכול לעשות את זה, אבל בינתיים הוא לא ברשימה של אף אחד. נראה שהמפלגות החרדיות לא חושבות שקורונה היא בעיה רצינית, ולכן זה משאיר אותן מחוץ למרוץ. האנשים היחידים שעשויים להפוך את תשובה לנקודה העיקרית במצע שלהם הם האנשים הטובים של מפלגת הבית היהודי, עוצמה יהודית, מפלגת נועם והמפלגה הציונית-דתית החדשה של בצלאל סמוטריץ '. לפחות הם לא צריכים להרגיש נבוכים לדבר על תשובה. אחרי הכל, זה אולי לא פוליטיקלי קורקט, אבל זה חלק מהיותנו יהודים. זה אולי לא שם קץ לקורונה, אבל זה בהחלט יהיה צעד בדרך.

 

*********

שימו לב: תחת תמונתו של כותב הבלוג, ניתן להירשם לקבלת עדכון לדוא"ל האישי על פרסום רשומות חדשות של כותב זה. 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


9 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 324 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד