בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

על אתיופים ומתנחלים

על מחאה בעמונה ומחאה בתל אביב, מכת"זית ומחצצית ומאבקים שאינם רק שחור ולבן - מחשבות בעקבות מחאת האתיופים

  • ד' תמוז תשע"ט - 12:42 07/07/2019
גודל: א א א
הרשם לעדכונים מהבלוג שלי

על אתיופים ומתנחלים אחד מאירועי הקצה של הציבור המתנחלי היו ארועי עמונה אז רציתי לערוך הכרות קצרה.

נעים להכיר שמי מכתזית אני אחות של מחצצית. ואנחנו זה ציבור מוכה. מנומס. ואיך שאוהבים לקרוא לנו "מלח הארץ".. הא ועמונה שכבר ז"ל

מה הקשר ?

תחילה אפתח בסיפור אישי ב-17.8.15 החליט בגץ להרוס את בתי דריינוף בבית אל. פינוי בנייני מגורים בלב הישוב בית אל.דבר שבהחלט גרם להתעוררות ציבורית רחבה והניע רבים לצאת מביתם ולבוא למחאות. רבים הגיעו ולשם שינוי גם מבוגרים וכשהרוב כתמיד הוא נוער, אוהב ארץ ישראל.

 

וכדרכה של מחאה של מתנחלים יש הרבה שירים ריקודים צעקות התנגדות מינימלית (הא סליחה שרפו שם גם פח אשפה שכובה לאחרי 10 דק' על ידי אחד התושבים) ואז משם מקום מגיע רכב לבן בעל קנה ארוך ומתחיל להשתולל. לא אבנים. לא זכוכיות ורכבים שרופים, אפילו לא חסימת כבישים.

הרכב הלבן כפי ההכרות שעשינו בתחילת דבריי קרוי בפי העולם 'מכתזית' שיש מי שחושב שזה כלי לגיטימי לפיזור הפגנות/מחאות הוא מכיל בתוכו חומר מסריח ברמות אחרות!! בשילוב גבוה של גז פלפל חריף מאוד ומותז בעוצמה שיכולה להרוג בן אדם אם הוא קרוב מדי.

בעודי בשוק מעצם הבאת דבר שכזה למחאה שרחוקה מלהיות אלימה בסדר גודל שאנו רואים בימים האחרונים. אני קולט את הקנה של המכתזית בדיוק לכיווני,כאשר ממש לידי יש ילד בן 9 בערך רצתי לכיוונו ודחפתי אותו הצידה וחטפתי את יריית המכתזית בדיוק לפנים מה שהעיף אותי איזה מטר וצרב לי בעיניים  שעות אחכ וכאבים מטורפים. ולא דיברנו על מה לעזאזאל מכוונים למרכז הגוף ולא לרגלים , כן .

עד כאן סיפורה של המכתזית שכפי שאמרתי היא אחות של מחצצית שזה אותו רעיון רק עם חצץ (לא מאמינים? תבדקו) .

עמונה ז"ל 2006

מאות שוטרים,מאות יס"מ, מאות אלות , פרשים, מכתזית ועוד מול 90 אחוז נוער שנפלט מגוש קטיף כואב וחסר אמון. כאן הייתה כבר עליית מדרגה נשרפו צמיגים (אף אחד לא כיבה) והושלכו מעט אבנים. לא זכור לי שהפייסבוק וכותרות העיתונים זעקו שהאלימות הזו חצתה גבולות,שהמשטרה איבדה את האמפטיה הציבורית וכן על זה הדרך.

מחאת האתיופים חריפה וחוצה גבולות אדומים. אך קשה להתעלם מכך שאלה שבוחרים לנהוג אחרת נמצאים אחרונים  בשרשרת המזון הממשלתית

אז לא. אלימות זה לא פתרון. אבל זה בהחלט תופעות לוואי לאפליה ויחס דורסני ממי שחושב שהוא יכול לדרוס כי.. הוא פשוט יכול.

ואל נתבלבל אם זה לא היו האתיופים שמתפרעים באופן הזה ורק יושבים על הכביש או מחזיקים שלטים זה היה נגמר תוך דק ספורות עם אלות וסוסים. והרבה כבוד ופירגון לשוטרים על "התנהלות מאופקת ואחראית" .

עצוב לי על האלימות הזו

עוד יותר עצוב שרק באלימות כזו אתה מקבל התייחסות וכן הם הגיעו למצב כזה שגם התייחסות שלילית מבחינתם זו התייחסות שעדיפה מכלום.

ודבר אחד שכבר נאמר .

אלימות כזו היא קו אדום

אבל היכולת להתאגד ככה

זה דבר שכולנו צריכים ללמוד.

 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד