בע"ה ה' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פאר מקדושים

רק תתגלה ריבונו של עולם. שהילדים שלך יפסיקו להתפזר ולהיאבד כאן בתוך הר האשפתות הזה! קח לך מהשירים האלה ומהבכיות האלה רק נחת רוח, בדליים, בחביות - יום הכיפורים ברישיקש

  • הודו לה'
  • י"ט תשרי תשע"ח - 18:22 09/10/2017
גודל: א א א
הודו לה'
הודו לה' משפחת שחר יצאה לשליחות בבית חב"ד ברישיקש שבהודו. בבלוג בקול היהודי הם מעלים חוויות ותובנות
הרשם לעדכונים מהבלוג שלי

ב"ה

"תוקדש אדון על כל מעשיך, כי מקדישיך בקדושתך קידשת, נאה לקדוש... פאר מקדושים"

תפילת נעילה. שלוש מאות יהודים זועקים שוב ושוב את המשפט הזה בליבו של אחד מהמקומות הנמוכים בעולם. פעם, פעמיים, שלוש, מסרבים להפסיק... אי אפשר לתאר את העוצמה הזאת.

רק תתגלה ריבונו של עולם. שהבלבול והשקר הזה יפסק! שהילדים שלך יפסיקו להתפזר ולהיאבד כאן בתוך הר האשפתות הזה! קח לך מהשירים האלה ומהבכיות האלה רק נחת רוח, בדליים, בחביות. תראה כמה אחרי הכל רק רוצים לשבח אותך ולגלות אותך בכל!

גם יום כיפור דורש לא פחות ארגונים מראש השנה. סעודה מפסקת, סעודת שבירת הצום. פרסום  ורישום, והרבה הכנות ברוחניות.

ב"ה זה יום שרוב עם ישראל מקדיש לו תשומת לב. אם כי ממש כואב לראות כאן גם יהודים שבשבילם זהו יום רגיל... אבל זה ממש מחזק את התפילות על עם ישראל.

בלילה שלפני החג, הכנו חלק מהאוכל והיו כמה מטיילות שהכינו הרבה 'קרעפלאך' לסעודה כמנהג ישראל. זה מחבר, וזה חשוב.

אוי, כמעט שכחתי. כפרות. יש מקום כאן באיזור שאפשר להשיג בו תרנגולים. אז הלכנו לשם לעשות כפרות. הצטרף אלינו מטייל שעניין אותו. לא רצינו לעשות את זה המוני כי זה המון התעסקות עם השחיטה והכל, וכל השאר עשו על כסף. באמת מרגישים שאתה מעלה את התרנגולת לקדושה...

בערב החג קמנו מוקדם ובמשך היום עוד הכנות, הסברים למטיילים על כפרות ושאר ענייני החג.

בצהריים היה לנו מניין למנחה, טבלנו במקווה והגענו לסעודה המפסקת. הגיעו כמויות של אנשים וברוך ה' כולם אכלו לשובע למרות שכרגיל היחס בין הנרשמים למגיעים בפועל, הוא לא פרופורציונאלי בכלל.

בסעודה דיברתי על כך שהגשמיות שלנו חשובה לה' לפחות כמו כל העבודה הרוחנית של יום כיפור, והוא רק רוצה לכתוב ולחתום אותנו לשנה טובה ומתוקה. השיא של הסעודה מפסקת היה בחלוקת ה'לעקח' עפ"י מנהג החסידים לבקש ולקבל עוגת דבש בערב יוה"כ.

הכנו שתי תבניות ענק של עוגה ובמשך איזה שעה חילקנו וברכנו באופן אישי כל מטייל ומטיילת. אנשים ממש התרגשו.

כל נדרי ונעילה אלו התפילות העמוסות. בכל נדרי היינו כמאתיים איש. באמצע התפילה נפל החשמל. בדרך כלל יש לנו בטריה למצבים שכאלה אבל הפעם גם היא נפלה משום מה. עד שהגיע גוי לסדר את זה אנשים היו צריכים להתאמץ לשבת בחום ולהתפלל, אבל עשו את זה. הרבה אנשים סיפרו לי אח"כ שהם התלבטו ונשארו.

אחרי התפילה היה שיעור רב משתתפים ואנשים ממש נהנו.

ביום החג ממש הרגשנו בישיבה. מתשע בבוקר עד אחרי נעילה היו התפילות בלי הפסקה בכלל. מלא ריקודים ושירים, והיה בלתי רגיל. ערכנו מכירות של העליות והמצוות לטובת בית חב"ד והיה שפע גדול.

כאמור, תפילת נעילה היתה השיא של כל היום הקדוש הזה. פשוט קדוש. בסוף, ב'שמע ישראל', 'ברוך שם כבוד מלכותו לעולם ועד', ו'ה' הוא האלוקים', אף אחד לא נשאר אדיש. זעקות עד לב השמיים של כל הנשמות כאן, מאות היהודים ששואפים לחיבור מחודש עם אבא שלהם בגילוי מלכותו יתברך כימי עולם!

***

מיד אחר כך ריקודים סוערים בציפיה לשנה הבאה בירושלים הבנויה, וניגונים חסידיים. אחרי הבדלה הוצאנו הרבה עוגות ופירות לשבירת הצום. רבים מהאנשים שהיו כאן אמרו שבאמת בחיים לא היה להם יום כיפור כזה מחובר לה'. והאמת, גם אנחנו יצאנו בתחושה כזאת.

****

יום כיפור נגמר, התחילו ההכנות הגדולות לסוכות. אנחנו עם הרבה חיות ומרץ. יש ארבעה ימים להכין את הסוכה הגדולה וגם אנחנו מכינים סוכה קטנה על אופניים שנוכל להגיע לכל מקום שיהודים נמצאים בו כאן. התהליך של הבניה מורכב ומעניין כאן והיו לנו כל מיני קטעים מצחיקים ומשגעים, כיאה למקום. בעז"ה נאריך בהם בבלוג הבא.

חג שמח לכולכם! שנזכה לאחוז ולהאחיז את כל עם ישראל בחרב גאוותו של ה'!

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 36 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד