בע"ה ד' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פרס כתיבת סיפור קצר

צבי פישמן משיק בלוג סיפורים בקול היהודי ומכריז על תחרות הסיפור הקצר. יש פרסים!

  • צבי פישמן
  • כ' אלול תשע"ח - 11:03 31/08/2018
גודל: א א א
צבי פישמן
צבי פישמן צבי הוא סופר ותסריטאי הוליוודי שעלה לארץ, חזר בתשובה וזכה בפרס שר החינוך ליצירה ותרבות יהודית.
הרשם לעדכונים מהבלוג שלי

שלום וברכה.

בס"ד, מטרת הבלוג הזה לעודד כתיבה יוצרת יהודית ורצון להשפיע דרך האומנות והתרבות. אפרופו חודש אלול, הרב קוק מסכם את הדברים בצורה נפלאה. הוא מדגיש את תפקידה החיוני של הספרות בהבאת גאולה לעולם: "הספרות תתקדש וגם הסופרים יתקדשו, יתרומם העולם להכיר את כוחה הגדול והעדין של הספרות – הרמת היסוד הרוחנית בעולם בכל עילויו". (אורות, אורות התחיה, פ' ל"ז; ראה גם אורות התשובה ט"ו, י"ב).

רוב האנשים מונעים על ידי רגשותיהם המשפיעים על חשיבתם ועל אמונותיהם, והנה בדיוק בנקודה זו בעומק פעילותה של הנפש, בכוחה של הספרות להאיר ולרומם את יסודותיה הרוחניים של האנושות ולהפוך חושך לאור.

הרב קוק מתייחס ליצירה החילונית וכך הוא כותב: "רוח טומאה זה ככל רוח הטומאה בכלל עבור יעבור, יבטל מן העולם וכליל יחלוף והספרות תתקדש, וכל סופר יחל לדעת את הרוממות ואת הקודש שבעבודתו, ולא יטבול עטו בלא טהרת נשמה או קדושת רעיון. לפחות תקדים המחשבה של תשובה, הרהורי תשובה עמוקים לפני כל יצירה. אז תצא היצירה בטהרתה, רוח ה' תחול עליה ונשמת הגוי כולו תגבל בה". (אורות, אורות התחיה, פרק ל"ז).

כדי שעם ישראל ישוב לתרבות התורנית האמיתית, על כל הסופרים, לא רק אלה מהוליווד, לחזור בתשובה. כפי שהרב קוק כותב: "גם מתוך החול ייגלה הקודש, וגם מתוך החופש הפרוץ יבוא העול האהוב. עבותות זהב ישתרגו ויעלו גם מתוך השירה החופשנית. ותשובה מזהירה תצא גם מתוך הספרות החיצונית. זאת תהיה הפליאה העליונה של חזון הגאולה... וסוף הכול הוא לתשובה המביאה רפואה וגאולה לעולם". (אורות התשובה, י"ז, ג').

במטרה לעודד כתיבה יוצרת יהודית אמתית אתם מוזמנים להצטרף ל"פרס כתיבת סיפור קצר".

תוכן הסיפור צריך לעסוק בשאיפה לחזרת הפרט והאומה אל ערכי התורה והקדושה, או בחזון לעתיד לבוא, המאיר באור חיובי את עם ישראל, ארץ ישראל, עבודת ה', ציפיות לישועה ומלכות ישראל העתידה לחזור בקרוב בימינו.

המקום הראשון יזכה ל 1,000 ₪.

חמשת הזוכים האחרים יזכו ברומן "טוביה בארץ המובטחת".

גודל הסיפור: עד 600 מילים.

אפשר לשלוח את הסיפורים עד יום חמישי כ"ה בתשרי לכתובת:

shoshanastreetprod@gmail.com

שיהיה לכם בהצלחה וכתיבה פורייה!
 

*********

שימו לב: תחת תמונתו של כותב הבלוג, ניתן להירשם לקבלת עדכון לדוא"ל האישי על פרסום רשומות חדשות של כותב זה.

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד