בע"ה ז' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קורונה 3

  • צבי פישמן
  • כ"ד אלול תש"פ - 16:31 13/09/2020
גודל: א א א
צבי פישמן
צבי פישמן צבי הוא סופר ותסריטאי הוליוודי שעלה לארץ, חזר בתשובה וזכה בפרס שר החינוך ליצירה ותרבות יהודית.
הרשם לעדכונים מהבלוג שלי

לפני מספר חודשים כתבתי שבמלחמה נגד נגיף הקורונה, רכישת מכשירי הנשמה נוספים לא יעזרו, סגירת שדה התעופה לא תעזור, הסגרים לא יעזרו, וגילוי חיסון יביא אכזבה עצומה, בדומה לניסיון להציל את חייו של אדם המדמם למוות בעזרת פלסטר. בהחלט, ברמה האישית, אם מישהו חולה עליו ללכת לרופא. אבל בפן ה לאומי, מדוע כל הצעדים הללו מועדים לכישלון? מכיוון שהם מטפלים בתסמיני המגיפה ולא בסיבה השורשית. והנה, לצערם הגדול של כולם, הקורונה חזרה בכוח מחודש, ואף אחד במדינת הסטארט-אפ המבריקה שלנו, ואף אחד מהמדענים המובילים בעולם לא יודע איך להיפטר מהמזיק.

אף אחד אינו יודע, מלבד הילדים הלומדים בתלמוד תורה. שאל כל ילד בן עשר בתלמוד תורה מה המקור לקורונה, והוא יגיד לך "השם". שאל אותו מדוע השם שלח את המגיפה הזו על בני האדם, והילד יענה: "כדי שנשים לב אליו." שאל אותו מהי התרופה, והוא מיד ייתן לך את הפתרון הנכון - "תשובה". אבל כשאתה שומע את חדשות הערב, לא תשמע מילה על התשובה. תוכלו לשמוע על אזורים אדומים, ועל סגרים, ומחסור במיטות אשפוז, מאבקים בין פוליטיקאים, ויכוחים בין מומחים בתחום הבריאות, קריסה כלכלית, הפגנות זועמות ... אבל שום דבר בקשר לתשובה.

שאל כל ילד בתלמוד תורה, והוא יגיד לך שהשם טפטף את נגיף הקורונה ברחבי העולם כדי לגרום לנו לשים לב אליו ולגרום לנו להבין שהוא המלך הכול יכול - לא האדם עצמו. מדוע אני משתמש במילה "טפטף"? כי השם שלח לנו את נגיף הקורונה בצורה עדינה. אם הוא היה רוצה, הוא יכול היה להגביר את עוצמת הנגיף בקלות ולהפוך אותו לקטלני בתוך חצי מטר. הוא נתן לנו זילוף עדין כדי לתת לנו הזדמנות להתעורר ולחזור לשמור על דרכיו. אם לא נעשה זאת, המגיפה תישאר אתנו, חלילה, ואפילו סגרים בפריסה ארצית לא יצילו אותנו. אפילו מפקד חדש על הקורונה, או ראש ממשלה חדש לא יעזרו. וכשהעולם מגלה חיסון, מי יכול למנוע מהשם ליצור את קורונה 2, ואת קורונה 3 אם יהיה צורך עד שמטרתו תתגשם?

התרופה לקורונה ניתנה לאנושות לפני אלפי שנים. כפי שנאמר בפרשת ניצבים: "כי המצווה הזאת אשר אנכי מצווך היום לא נפלית הוא ממך, ולא רחוקה היא..." (דברים ל',י"א). חכמינו מודיעים לנו שזו מצוות התשובה. בשבוע שעבר בפרשת "כי-תבוא", האם ניתן היה לומר דברים בצורה פשוטה יותר? שאל כל ילד בתלמוד תורה. כאשר עם ישראל מבצע את רצון השם אנו מבורכים. כשאנחנו מתעלמים מהשם, אנחנו מקבלים את הקורונה.

הנביא ישעיהו מלמד, "דרשו ה' בהימצאו, קראוהו בהיותו קרוב"(ישעיהו נ"ה,ו') חכמינו מסבירים כי הכוונה היא לחודש אלול. "יעזוב רשע דרכו, ואיש און מחשבותיו וישב אל-ה' וירחמהו ואל אלוהינו כי ירבה לסלוח".

אם אנחנו רוצים להיפטר מהקורונה, עלינו "לצאת מהקופסה" ולהתחיל לחשוב ולפעול בצורה חדשה. ישעיהו מזכיר לנו, "כי לא מחשבותי מחשבותיכם, ולא דרכיכם דרכי, נאם ה'". כדי לנצח את הקורונה, ז'רגון הרפואה, חיסון העדר, הבנות כלכליות, ורמזורים של אזורים ירוקים, צהובים, כתומים, ואדומים לא יעזרו. אנו זקוקים לשפת התשובה, ולריפוי עמוק יותר, רוחני. בנוסף לסגרים על בני-ברק ואל-עד הנגועים מאוד, תנו גם לשכונות החילוניות בתל-אביב וחיפה להיות בהסגר. הכניסו את כל המדינה לכלא עד שנקבל את המסר האלוקי ונתעורר לעובדה שמדינת ישראל אינה רק עוד מדינה רגילה על שפת הים התיכון, אלא עם קדוש שהשם יצר, כדי להביא את אור תורתו לעולם. עד אז, אני חושש שהקורונה, וקורונה 2 , וקורונה 3 לא ייעלמו. כמו שממשיך הנביא: "כי כאשר ירד הגשם והשלג מן השמים ושמא לא ישוב כי אם הרווה את הארץ והולידה והצמיחה ונתן זרע לזורע ולחם לאכול, כן יהיה דברי אשר יצא מפי לא ישוב אלי ריקם כי אם עשה את אשר חפצתי והצליח אשר שלחתיו".

יהי רצון שנבין שהקורונה באה כדבר ה' כדי להחזיר אותנו איליו.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד