בע"ה ט"ו תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קריאת הקורונה הגדולה

אם נעמוד ונצעק יחד באהבה גדולה, בוודאי שיהודי התפוצות יקשיבו ויטיסו בחזרה למולדתנו היקרה - לא מכיוון שארץ ישראל היא רק מקלט נגד וירוסים ורדיפות, אלא מכיוון שזה המקום בו ה' רוצה שילדיו יחיו

  • צבי פישמן
  • י' אייר תש"פ - 16:22 04/05/2020
גודל: א א א
צבי פישמן
צבי פישמן צבי הוא סופר ותסריטאי הוליוודי שעלה לארץ, חזר בתשובה וזכה בפרס שר החינוך ליצירה ותרבות יהודית.
הרשם לעדכונים מהבלוג שלי

לכל המנהיגים היהודים

ראשית, למנהיגים היהודים בתפוצות:

בצל נגיף הקורונה, באהבה ודאגה לכם ולקהילותיכם, כעת, לאחר שבתי הכנסת שלכם סגורים, ובנייני הפדרציה היהודית שלכם ריקים, מטעם שלל היהודים בישראל, רבים מהם עולים מהתפוצות, אנו מציעים לכם לפנות אל קהילתכם וחברותיה באמצעות הרשתות החברתיות כמו ווטסאפ וזום, ולהפציר בהם לעלות לארץ ישראל עכשיו. השערים נסגרים במהירות, אך לא מאוחר מדי. הסוכנות היהודית וארגוני העלייה כמו נפש בנפש עדיין עובדים. כשם שממשלת ישראל משתדלת מסביב לשעון להחזיר תיירים ישראלים מרחבי העולם בטיסות חילוץ חירום, כך מדינת ישראל תעשה הדבר גם עבורכם ועבור חבריכם אם תנהיגו כך היום.

עכשיו זה לא הזמן לדחיינות וספקות. זה גם לא הזמן להודעות אינטרנטיות עם כוונות טובות ודרשות זום על אחדות בשעת צרה, וגם לא לנאומים על התחדשות חיי התפוצות כאשר המגיפה תחלוף. הגיע הזמן לצאת מהגלות לנצח. אם מעבר מיידי שכזה קשה מדי לזקנים ולחולים, לכל הפחות, יש לומר לכל היהודים הצעירים את האמת. שיארזו תרמיל וימלטו. משפחות בגולה - אל תחזיקו בילדים שלכם! חשבו על העתיד שלהם, לא על עצמכם. קורונה ואנטישמיות הולכים יד ביד. צוות הסיעוד בבית החולים בגולה אחד סירב לטפל ביהודים. רן יעקובי, מנהל המחלקה למאבק באנטישמיות במשרד החוץ, אמר השבוע לערוץ הכנסת על עליית האנטישמיות בזמן התפשטות נגיף קורונה: "ההאשמות כנגד היהודים ונגד ישראל בגין גרימת הנגיף והפצתן הולכות וגוברות, והצהירו כי ישראל יודעת לכוון את הנגיף לאוכלוסיות מסוימות על מנת להשתלט על העולם וכלכלתו."

כבר ברחבי העולם החלו ביזה ואלימות. חנויות ראשונות יושחתו כאשר לאנשים אין כסף ומזון. בהרבה מקומות היהודים כבר הואשמו על גרימת המגפה. כשם שהנגיף התפשט לפתע לפני שניתן היה לעצור אותו, שנאת היהודים תתפוצץ כמו ענן גז לוהט, ותזרוק את כולם בעקבותיה, בין לילה, ההמונים יהפכו לניאו-נאצים פראיים. המון להקות פראיות יתקפו כמו כלבים חולי כלבת. יהודים וחפים מפשע אחרים ישדדו, יפרצו בתים, נשים יהודיות יאנסו ויירו, כמו בפעמים קודמות. באירופה מיעוטים רעבים יהפכו לכנופיות משתוללות. במקומות רבים הממשלות יסתכלו בשקט כשהיהודים מותקפים בטענה שאין שום דבר שהם יכולים לעשות. במקומות אחרים, כמו אמריקה, לרשויות לא יהיה כוח האדם למנוע את האנרכיה.

מומחי בריאות צופים כי הרוע של נגיף הקורונה עלול להמשך במשך חודשים ויותר. מנהיגים יהודיים בתפוצות קוראים לכל הפחות לצעירים לעלות על טיסות החלוצות הראשונות! רבנים, הורים, מנהיגים, אם אתם אוהבים את ילדיכם, צוו עליהם לברוח! שיהיה לזעקה "השנה הזאת בירושלים!" אם לא, אז למספר מזעזע של אנשים, פסח לא יבוא שוב, ובתים של יהודים לא ינצלו, ה' ירחם. הגלות מעולם לא נועדה להחזיק מעמד לנצח. ה' התכוון שהגלות תהיה לקללה ארוכה אך תסתיים, אך אחרי שהיהודים הותקפו במשך מאות שנים, בתקופה האחרונה רבים הפכו את המנוחה והנוחות הזמנית לאשליה שהעם בגולה מצא מקלטים נחמדים בין הגויים. למרות שנוח לכם במקלטים הזרים שלכם, אתם צריכים להבין שדבר ה' איננו דבר מובן מאליו שניתן לשנות על ידי הפנטזיות והעיוורון שלנו.

ה' גזר על קללת הגלות, והוא גזר כי ילדיו המפוזרים יחזרו יום אחד הביתה. הזמן הזה הגיע עם הקמת מדינת ישראל. למי שלא שמע את הקול, או שסירב להאזין, קריאתה של קורונה, נגיף הכתר, ממלכת השם השולט בעולם, הוא ברור. שיהיה זה השופר הגדול לחרותנו. בדרשה מפורסמת בראש השנה בבית הכנסת חורבה, כמה שנים לפני תחילת השואה, הצהיר הרב קוק כי אם יהודי אירופה לא ישמעו את השופר הטהור של חירותנו, כמו שכתוב בתורה בנבואות הגאולה, אזי השופר הטמא של רודנים כמו היטלר יאלצו את היהודים להיזהר. כיום נשמעת באוזנינו השופר הטמא של מכת קורונה בכדי להכריח אותנו להקשיב.

יש מקלט בישראל, כפי שניבאו נביאינו. אנו כאן מחכים לקבל אתכם. כן, יש לנו בעיות. כן, הנגיף נמצא גם כאן. אבל מדינת ישראל הגיבה במהירות לאיום. כאן בישראל נעשה כל מאמץ להגן על העם היהודי ולהתגבר על האויב הבלתי נראה. בישראל אתם תיהיו בין יהודים, אחים, עם שוטרים יהודים וצבא יהודי, ולא בחסדי זרים. רבנים בארצות זרות, אנשי חינוך, נשיאי הפדרציה, מנהיגים של ארגונים יהודיים והורים - ישלחו את היהודים לישראל! למדו את אנשיכם באמצעות דוגמא אישי! הראו את הדרך בעצמכם! לפרוץ את ים הספקות והפחד. אנו מחכים בצד השני של האוקיאנוס לקבל את פניכם. תהיו אמיצים כמו נחשון בן עמינדב. קפץ למימי האמונה. בואו הביתה עכשיו!

ובאותה נשימה, חובה זו נשענת על מנהיגי האומה בארץ ישראל, על הרבנים הראשיים, ראש הממשלה, שרי הממשלה, חברי כנסת, ראשי הסוכנות, ההסתדרות הציונית העולמית, ומנהלים מכל הארגונים היהודיים השומרים על קשר עם אחינו ואחיותינו בארצות נדודיהם הזרים. זמן רב מדי שיחקנו את המשחק שלתפוצות יש ערך, כשלעצמו, ושהיה בהחלט בסדר שיהודים ימשיכו לחיות בו. לא. הגלות היא קללה, עונש שלעולם לא נועד להחזיק מעמד לנצח. אמריקה היא מקום ראוי לאמריקאים - לא ליהודים. צרפת היא מקום ראוי לצרפתים - לא ליהודים. המקום ליהודים נמצא בישראל, ושום מקום אחר. יש להבהיר זאת ליהודי התפוצות, בכל עיסוקנו עימהם. לא עוד לחייך אליהם ולטפוח על גבם כשהם תורמים בנדיבות כסף לישיבות שלנו, לבתי החולים שלנו, לצה"ל ולפרויקטים ביש"ע. "מדוע אינך בישראל?" עלינו לשאול אותם. "אתם לא שייכים באמריקה", עלינו לומר להם. "אתה יהודי", עלינו להזכיר להם. "יהודי שייך בישראל. מדוע אתה בוחר לחיות עם הגויים בארצות שלהם כאשר אתה יכול לחיות עם יהודים במולדת היהודית שלך?"

לא עוד חיוכים מזויפים. לא עוד להסתיר את האמת. על מנת להציל אותם, עלינו לדבר עמם גלויות. ראשי ישיבות, מגייסי התרומות של אוניברסיטאות וכל השליחים המחייכים, "שנוהרים" והולכים לגולה כדי לגייס כסף למוסדותיהם, הם צריכים לומר ליהודי אמריקה, ולצרפת, אנגליה, ספרד ומקסיקו, את האמת. ראש הממשלה, כשהוא ישא נאום לגיוס כספים עבור הקרן הקיימת לישראל או כשהוא ישא נאום ל"איפק", הוא צריך לומר להם, "חברים, הבלוף הגדול נגמר. אנחנו יכולים לשרוד בלי הכסף שלכם, אבל אתם לא יכולים לשרוד בלעדינו. המקום שלכם הוא בישראל." כך גם הסוכנות היהודית צריכה לשנות את המנגינה שלה, לוותר על השקר שזה בסדר לחיות בגולה. בעשור האחרון המדיניות הפוסט-ציונית שלהם בנושא העלייה הייתה: "אם יהודי ירצה לעלות, אנו נעזור לו, אך לא נבקש באופן אגרסיבי מיהודים לבוא שמא לא נפגע בהם ובאמנותיהם לאמריקה או לצרפת." לא לא לא. אנו זקוקים למסע פרסום אגרסיבי חדש כדי לפנות ליהודים באשר הם, ללא נימוס ודאגות שזה לא פוליטי קורקט, להכריז על מבצע חילוץ חירום, שמנוהל על ידי אנשים רוחניים ואנרגטיים, בעלי חזון, שלא ינוחו עד סוף המשימה. אנו זקוקים לאידיאליסטים בעלי אמונה יהודית רבת עוצמה, המונעים על ידי אהבת השם ואהבתם הבוערת לארץ המובטחת. כדי לעזור להם לבצע את המשימה הגדולה של החזרת כל היהודים הביתה, אנו זקוקים לפלוגת לוחמי עלייה, סיירת ציונות, צעירים מלאי רוח המוכנים לצנוח לתוך הקהילות היהודיות הרחוקות ביותר, יחד עם יחידה של "מסתערבים" מיומנים שיכולים לחדור אל תוך הקהילות הלא יהודיות ולצוד את היהודים המתבוללים ולחטוף אותם לארץ. אנו זקוקים לחטיבת לוחמי העלייה, יס"מניקים אשר יתפרצו בברוקלין ויגררו את יהודים מפאות ראשיהם ולהעלותם על מטוסי אל-על.

כל אחד שיכול צריך לתת יד ולהקדיש את עצמו למשימה לאומית זו. "שלח את עמי!" תהיה זעקתנו לנפץ את וילונות הברזל של תרבויות וערכים זרים הכולאים את אחינו החרשים והעיוורים בחשכת הגלות. אם נעמוד ונצעק יחד באהבה גדולה, בוודאי שיהודי התפוצות יקשיבו ויטיסו בחזרה למולדתנו היקרה - לא מכיוון שארץ ישראל היא רק מקלט נגד וירוסים ורדיפות, אלא מכיוון שזה המקום בו ה' רוצה שילדיו יחיו, כך שמלכותו תוכל למצוא מקום מגורים על פני האדמה, בארץ הקודש ובירושלים, ושם תורתו תצא מציון המאוחדת כדי להאיר את העולם כולו.

 

*********

שימו לב: תחת תמונתו של כותב הבלוג, ניתן להירשם לקבלת עדכון לדוא"ל האישי על פרסום רשומות חדשות של כותב זה.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד