בע"ה ה' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ראש השנה ברישיקש - חלק א'

אחרי ח"י אלול והסליחות, הגיעו ההכנות לראש השנה - 40 קילו אורז, 70 קילו קמח, 200 קילו תפוחי אדמה, ו-300 יהודים - וידאו ותמונות

  • הודו לה'
  • ד' תשרי תשע"ח - 16:32 24/09/2017
גודל: א א א
הודו לה'
הודו לה' משפחת שחר יצאה לשליחות בבית חב"ד ברישיקש שבהודו. בבלוג בקול היהודי הם מעלים חוויות ותובנות
הרשם לעדכונים מהבלוג שלי

ב"ה

וואו, הרבה זמן כבר לא כתבנו כאן...

החגים בהודו זה דבר עמוס מאוד. הודו היא מקום ל'סטלנים', אבל בית חב"ד לפני חגים הוא ממש לא...

כבר מאמצע חודש אלול התחלנו בהכנות קדחתניות לראש השנה. ראש השנה וליל הסדר הם שני החגים בהם יש הכי הרבה אורחים בבית חב"ד מכל השנה, והדבר דורש התארגנות מתאימה.

דבר ראשון יושבים על תוכנית מסודרת עם חלוקת תפקידים ולו"ז משימות צפוף. בגלל שמזג אוויר עדיין חם הרבה אנשים נוסעים מכאן לעיר פושקר, מרחק 18 שעות נסיעה, ולכן אנחנו מתכוננים לאירוח של 300 איש "בלבד".

עיקר ההכנות הם לסעודות החג, ומכיוון שהשנה החג גם התחבר לשבת אז ההכנות גדלות בהתאם.

40 קילו אורז לברור, 70 קילו קמח לנפות, 200 קילו תפוחי אדמה לקלף, שחיטת עופות, מציאת דגים כשרים בשוק המקומי, פרסום מאסיבי ברחובות, הדפסת מחזורים חדשים ועוד רשימת הכנות ארוכה.

לצורך השחיטה נסענו לדרמסלה כדי לשחוט גם בשביל בתי חב"ד ששם כמות עופות לחגים. הנסיעה ארכה כ-16 שעות והיתה קשה בהחלט. ניצלנו את השהייה שם גם לעבודה מאומצת וגם להתוועדויות והתחזקות עם חברנו היקרים השליחים שם - מאיר ודבורה קוניקוב.

עשינו מעין 'כינוס שליחים' קטן שממש עזר לנו להיכנס לחגים עם כוח וחיות להמשך. על תמונה מהכינוס שלנו ששלחנו לרב גינזבורג קיבלנו ברכה מרגשת: "נשיקה ממני לכל אחד מהילדים. אני מברך שכמו שהאבות מרכיבים את הילדים על הכתפיים כך ה' - אבא שלנו ירים אותנו על הכתפיים שלו ויוליכנו קוממיות לארצנו בגאולה האמיתית והשלמה על ידי משיח צדקנו בקרוב ממש".

בשחיטה היו גם כמה מטיילים שביקשו לבא לעזור לנו וממש נפעמו לראות עד כמה לא מובן מאליו לספק בשר כשר וטוב ליהודים בהודו.

חזרנו לרישיקש היישר להכנות לשבת. אין זמן לנוח...

שבת פרשת נצבים-וילך הייתה מהשבתות היותר עמוסות שהיו כאן בנתיים. ממש אפשר לומר שעונת התיירות התחילה, והיו 150 אנשים בסעודה.

עכשיו נזכרתי ששעוד לא סיפרנו על השבת שלפניה, שבת ח"י אלול שהייתה שבת ממש שמחה כאן. קישטנו את הבית חב"ד בבלונים וכו', ולקינוח הוצאנו עוגות יום הולדת מושקעות.

היה משעשע ומרגש לשמוע יותר ממאה יהודים שרים בקולי קולות ביחד: "היום יומולדת היום יומולדת לבעל שם טוב ואדמו"ר הזקן!!...". אחרי הסעודה ישבנו להתוועדות עם הרבה שירים וסיפורים עד מאוחר בלילה.

טוב, נחזור להכנות לראש השנה. מיד כשיצאה השבת ישבנו לסיכום ההכנות לראות איפה בדיוק אנחנו עומדים. הכנו לו"ז להמשך, ואחרי הישיבה שלנו עשינו סליחות עם הרבה מטיילים ומטיילות והיה ממש ממש מיוחד.

צפו: רחמנא דעני לעניי - סליחות ברישיקש:

 

בין לבין אנחנו מנסים גם ללמוד עם יהודים ולהתכונן ביחד לראש השנה. עשינו באזור הישראלי של רישיקש דוכן להרשמה לחג, ומשם יצאנו למבצעים ומפגשים בכל האזור.

היה לנו גם מבצע מיוחד. את רישיקש חוצה נהר הגנגס. בין שתי הגדות מחבר גשר צר ודרכו עוברים אנשים, אופנועים, פרות, קופים, כלבים ועד כל מיני דברים... כמעט כולם רואים את הגשר בכל יום ואנחנו רצינו לתלות עליו שלט ענק שמזמין אנשים אלינו לראש השנה.

על מנת להימנע מהפרעות של קופים ושוטרים קמנו מוקדם בבוקר ויצאנו עם אופנוע לכיוון הגשר. טיפסנו עליו וברוך ה' הצלחנו לתלות את השלט, שבזכותו הרבה יהודים ידעו לבוא לבית חב"ד ולהשתתף בסעודה הגדולה.

ביום שלישי העובד שלנו עבד מהבוקר עד הלילה רק על הכנת חלות לחג. את החלות להמשך, ליום השני ולשבת אחסנו בקיוסק הודי סמוך לבית חב"ד.

בלילה הזה כמעט ולא ישנו כי היתה לנו המון המון עבודה. מדהים לראות הרבה יהודים ישראלים מכל מיני סוגים וכיוונים באים ומפשילים שרוולים ומסייעים בהכנות. הלכנו לישון בסביבות 3:00 ובשעה 6:00 כבר היינו על הרגליים בסליחות של ערב ראש השנה.

טוב, הארכנו מידי. מקווים מאוד לשלוח בימים הקרובים את כל הסיפורים מסיום ההכנות ומראש השנה עצמו. היה עוצמתי!!  

גלריית תמונות מההכנות לראש השנה:

לשנה טובה תכתבו ותחתמו, גמר חתימה טובה!!!

משפחת שחר

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 36 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד