בע"ה ז' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

​תדמיינו

  • צבי פישמן
  • י"ג תשרי תשפ"א - 07:57 01/10/2020
גודל: א א א
צבי פישמן
צבי פישמן צבי הוא סופר ותסריטאי הוליוודי שעלה לארץ, חזר בתשובה וזכה בפרס שר החינוך ליצירה ותרבות יהודית.
הרשם לעדכונים מהבלוג שלי

תדמיינו

פעם נוספת, ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, נשא נאום רב עוצמה בפני הקהילה הבינלאומית, באסיפה הכללית של האו"ם באמצעות סרטון מוקלט בגלל משבר קורונה. שוב הוא השתמש בעזרים חזותיים בצורה משכנעת, והראה איורים כיצד החיזבאללה השתמש באוכלוסייה האזרחית בביירות כדי להסתיר מחסן נשק מסוכן. אפילו יריביו הפוליטיים של מר נתניהו מודים בכך שהוא נואם מחונן. בואו נדמיין את התרחיש הבא:

דמיין שביבי פונה שוב לקהילת האומות העולמית. נסה לשמוע את קולו. הפעם, הוא מוציא כתר משקית הטריקים שלו. הוא מרים את הכתר כדי שיראה העולם. "גבירותיי ורבותיי," הוא אומר, בוהה ברצינות במצלמה, גבה אחת מורמת בצורה המאתגרת שלו. "כולם יודעים שזה כתר. וכולם יודעים שכתר הוא סמל של מלכות. ובכן, יש לי סוד לחשוף. עם ישראל אינו ידוע רק כעם המכובד בזכות תעוזתו הצבאית הגדולה והמודיעין הצבאי. עם ישראל ידוע בכל העולם בזכות יכולתו הרוחנית הגדולה וחוכמת התורה. אבל לא צריך להיות נביא או רב מלומד כדי לדעת שכל מה שקורה בעולם מגיע מהבורא. גבירותיי ורבותיי, אזרחי העולם, אחיי ואחיותיי, צאצאי אברהם כולם, המילה  אין ספק שזה לא מקרי. מה אנחנו יכולים ללמוד  קורונה פירושה גם כתר.

מכך? שבורא שמים וארץ, אדון היקום, קורא אלינו, לכל האנושות, לכל העמים ולמנהיגי כל המדינות, כולל כולכם כאן באסיפה הכללית של האומות המאוחדות, ובראש ובראשונה, למנהיג המדינה הגדולה אמריקה, ידידי היקר, הנשיא דונלד טראמפ - כן, חברי, דרך מכת קורונה, מלך העולם קורא לאנושות לשוב אליו. הוא קורא לנו לחזור בתשובה מדרכינו הרעות ולחזור לנתיבים של קדושה, צדק ומשפט, אותם הציב בתורה ומסר למשה ולעם ישראל כשליח שלו לעולם".

ואז ביבי מחייך את חיוכו המקסים ואומר עם צחקוק קטן, "אם הייתי יכול, הייתי שולף את הקדוש ברוך הוא מהתיק שלי, ומבקש שיגיד לך את בעצמו, אבל את הטריק הזה אני לא יכול לעשות. אז יהיה עליכם לקחת את דבריי, בהתבסס על התגלותו של הקב"ה בהיסטוריה החיה של העם היהודי, ועל דבריהם המוכרים בעולם של נביאי ישראל, ועל תורת חכמינו לאורך כל דברי הימים, שמגפת הקורונה נשלחה לעולם לטובתנו, כדי להזהיר אותנו מעקשנות ליבנו ומפני סכנת דרכינו הרפויה והאגואיסטית, בכדי להחזיר אותנו ליוצרנו האחד- המלך היחיד, כפי שמצהיר העם היהודי בכל יום - שמע ישראל, ה' אלוקינו, ה' אחד".

זה נאום שכולנו היינו רוצים לראות, הלוואי שיהיה בקרוב. חכמינו מלמדים שאם אדם מכניס את ידו לכיסו כדי לשלוף מטבע של חמישה שקלים והוא שולף במקום זאת מטבע של עשרה שקלים, הייסורים הקטנים שזה גורם הם סוג של עונש וכפרה על מעשיו. כך גם ההפגנות נגד ביבי. התוכן הפוליטי שלהם אמנם ריק, אך גם הם משמיים. אולי, הייסורים הקטנים שהם גורמים לו הגיעו, מכיוון שהוא לא השתמש בכישרונות הדיבור שלו לשרת את האלוקים, להצהיר על מלכותו של ה' על כל כדור הארץ - התפקיד האמיתי של המנהיג היהודי – ועל זה שהוא לא קרא לעולם לחזור לעבוד את המלך היחיד האמיתי, כמו שאנו מתפללים במהלך הימים הנוראיים: "וידע כל פעול כי אתה פעלתו, ויבין כל יצור כי אתה יצרתו, ויאמר כל אשר נשמה באפו, ה' אלוקי ישראל מלך ומלכותו בכל משלה".

תדמיינו.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד