בע"ה א' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

גשר צר מאוד

  • נעם איתן
  • כ"ג אייר תש"פ - 17:55 17/05/2020
גודל: א א א
לא שמאל ולא ימין. מה שאנחנו רואים זה תחילת הסוף של מדינת ישראל ואולי, ב"ה, תהיה מדינת ישראל חדשה, יהודית, חדה וברורה.
שימו לב - מדינת ישראל, שהוקמה בגבורה ומסירות נפש, כבר לא שולטת בחלקים ניכרים משטחיה, כולל בשטחי "48".. זה כולל חלקים נרחבים בנגב, חלקים בגליל, ישובי משולש ואדי ערה שטחי C ו B ביהודה ושומרון. החלקים האלה הופכים לאוטונומיות בפועל. זה ביטוי פיסי למציאות רוחנית, לבלבול ולפערים ביסוד.
ההרתעה של צהל נשחקה לעפר, זה תהליך ארוך, אבל הוא קצה קרחון. יש מי שמבחין בזה. מאז 82 לא ניצחנו באף מערכה ויותר מזה נערכו כמה מערכות דמה- לבנון 2, צוק איתן.. בהן לא הצליחו להבקיע מעבר לאזור צמוד גבול ולהגיע להכרעה. זה על פני השטח.
ברובד העמוק יותר: מדינה שלא יודעת מה היא רוצה מעצמה, גבולותיה לא ברורים לה ומכאן גם לאויביה מעבר ומבפנים. יש לה בעיה כי ברגע שהיא דמוקרטית חילונית (יהודית?), ברגע שהגדירה עצמה כמקלט, קבעה בזה את סופה.. מצד שני היא לא רוצה ולא יכולה להיות משהו אחר...
למה סופה? כי נתת לאויביה (יש ויכוח? ראו הצהרות הרשימה, הקרן ) זכות לקבוע את גורלה, ובחבירה דמוקרטית לכוחות תוהו למיניהם יכולים להתקבל כלים מעשיים לשינוי מהותיי בהגדרתה. מעבר לכך, מדינת ישראל לא תתקיים כמדינה ככל העמים, היא תתפורר וזה לא משנה כמה מגדלים יקימו בתל אביב. למה? ככה, ככה כתוב בתורה- "אם בחוקותי... ואם לא?

מדינה יהודית: לכאורה התורה לא עוסקת בזה, משאירה לנו את הצורה, אבל לא את התוכן: יש דברים שהתורה מצווה וגם מתנה, במפורש, את קיומנו כאן- שבת, שמיטה, חגים, חיובי גר תושב ועוד תילי תילים של מצוות הקשורות לעם ישראל בארצו, יויש דברים שלא- מנהל וכו.

ברווח בין שניהם תקום מדינת ישראל החדשה.

"עבדי הזמן עבדי עבדים הם- עבד ה' הוא לבדו חופשי" – היהודי נולד להיות חופשי, ככזה להגדיל את שם השם בעולם. ,אלה הברירות - להיות בתורה או להיות עבדים לבני אנוש וגחמותיהם.

או-או: תחליטו: השם, דרך המציאות, מפגיש אותנו עם עצמנו: להיות (בתורה) או לא, להיות עם לבדו ישכון ובגויים לא יתחשב, או לא, אבל אין לנו את ה"אופציה" להיות עם ככל העמים.

 

מה הפתרונות? לא לנו. אנחנו צריכים לצעוד בנתיב הנכון, זה הכל.
 

צפויים ימים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד