בע"ה ד' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בג"צ דחה הערעור – הנערים שפגעו בערבים הורשעו ב'חברות בארגון טרור'

על הנערים, חלקם קטינים, הוטל עונש של מספר שנות מאסר והם הורשעו, לראשנה, ב'חברות בארגון טרור', בגין פעולות 'תג מחיר' בהן הורשעו

  • מערכת הקול-היהודי
  • י' אייר תש"פ - 15:46 04/05/2020
גודל: א א א
אירוע תג המחיר בו הורשעו החמישה, בכפר בתילו בבנימין (אהוד אמיתון TPS)
אירוע תג המחיר בו הורשעו החמישה, בכפר בתילו בבנימין (אהוד אמיתון TPS)

חמישה נערים שהורשעו בבית המשפט המחוזי בלוד בביצוע מספר פעולות "תג מחיר" כנגד ערבים, אשר כללו היזק לרכוש וריסוס כתובות גרפיטי שונות בכפרים ערביים באזור בנימין, הגישה ערעור על פסק הדין שהרשיע אותם גם בסעיף של 'חברות בארגון טרור' והטיל עליהם עונשי מאסר, אולם היום קבע בית המשפט העליון כי ההרשעה והוענש יישארו על קנם.

מדובר במקרה הראשון בו נערים, חלקם קטינים, מורשעים ב'חברות בארגון טרור' בגין פעולות 'תג מחיר' והיזק לרכוש שביצעו כנגד ערבים.

השופטים חנן מלצר, מני מזוז וענת ברון, קיבלו את עמדת פרקליטות המדינה ודחו את הערעור של החמישה, הן לעניין העונש והן לעניין ההרשעה. כך, לחמישה עומדת כעת גם הרשעה של 'חברות בארגון טרור' וכן העונש של עד חמש שנות מאסר בפועל שהוטל עליהם, נשאר בתוקפו.

בהחלטתם כתבו השופטים, כי "משפעלו המערערים בדפוס שיטתי ומתמשך, מתוך מניע אידיאולוגי מובהק, הצטיידו בכלים המתאימים בהתאם לאופי הפיגוע המתוכנן, ופעלו תוך חלוקת התפקידים במשימה הרי שיש להרשיעם בחברות בארגון טרור".

בנוסף, הורשעו החמישה בעבירות ממניע גזעני, חברות בארגון טרור, קישרת קשר לביצוע פשע, עבירות תקיפה ואלימות, נשיאת נשק ועוד. ארבעה מהם הואשמו במסגרת הודאה והחמישי הורשע לאחר שניהל דיוני הוכחות. אחד הנאשים ערער על ההרשעה ב'חברות בארגון טרור' והיתר הגישו ערער על גזר הדין.

את החמישה ייצגו עורכי הדין עדי קידר, זאב וולף, יהודה נדב, אלינור הרצקה וחי הבר. את פרקליטות המדינה ייצגה עו"ד שרית משגב.

השופטים כתבו בפסק הדין, כי "מדיניות הענישה בעבירות על רקע אידיאולוגי-לאומני-גזעני היא מדיניות מחמירה שתכליתה מתן ביטוי לסלידת החברה בישראל ממעשים מסוג זה. וכפי שצוין, עקב ההיסטוריה של העם היהודי הרוויה ברדיפות, יש לנו מחוייבות מיוחדת למאבק במעשי רדיפה וגזענות, שכן "מה שלא רצינו לאורך תולדותינו שיחווה יהודי בתפוצות, אל יארע בתוכנו" ...  לפיכך הכלל הוא כאמור, כי בעבירות מסוג זה נדחים שיקולים של נסיבות אישיות ושיקולי שיקום, מפני שיקולי ההגנה על שלום הציבור וביטחונו ושיקולי הרתעת היחיד והרבים. כלל זה כוחו יפה גם כאשר מדובר בעבריינים צעירים וקטינים". 

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד