בע"ה כ"א ניסן תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
נהלי הפתיחה באש גרמו לפציעה?

"הדם על ידיו של מי שכבל את ידי החיילים"

חשיפה: לקול היהודי נודע כי נהלי הפתיחה באש של לוחמי דובדבן הוחמרו לאחרונה, מה שלדברי מקורבים ללוחמים גרם לפציעת החייל הלילה

  • אלחנן גרונר
  • י' סיון תשע"ח - 11:54 24/05/2018
גודל: א א א
לוחמי דובדבן. ארכיון.  צילום: דובר צה"ל
לוחמי דובדבן. ארכיון. צילום: דובר צה"ל

בלעדי:

לקול היהודי נודע על טענות קשות של מקורבים ללוחמים מיחידת דובדבן, שאחד מחייליה נפצע הלילה באורח אנוש מחפץ כבד שהשליכו ערבים מגג במחנה הפליטים אל עמארי, לפיהן מה שגרם לפציעת הלוחם הוא החמרת נהלי הפתיחה באש ביחידה.

לפי מידע שהגיע לקול היהודי לפני כחודש שונו נהלי הפתיחה באש של לוחמי היחידה, ונאסר עליהם לירות לעבר הפורעים הערבים המשליכים בלוקים וחפצים מהגגות, אלא אם יש קשר עין ישיר עם המחבל. ההוראות החדשות אסרו על ירי לעבר הגג או חומת מפגע.

אלא שמרבית הפורעים הערבים עומדים במרכז הגג ומנצלים את נהלי צה"ל, ומיידים את החפצים והסלעים כאשר הם מוסתרים מעיני הלוחמים שידיהם כבולות.

"החייל שנפצע הלילה נפצע כתוצאה משינוי הנהלים הנורא הזה", אמר לקול היהודי אחד ממקורבי הלוחמים. "הדם של הלוחם כמובן על ידיו של אותו מחבל נאלח שזרק את החפץ, אבל גם על הידיים של מי שהכניס אותם לכזה מחנה פליטים וכבל ללוחמים היקרים שלנו את הידיים".

במהלך הלילה נפצע באורח אנוש לוחם יחידת דובדבן במהלך פעילות למעצר מבוקשים במחנה הפליטים אל עמארי סמוך לרמאללה. ערבים הש/ליכו על ראשו חפץ כבד והוא פונה לקבלת טיפול רפואי למרכז הרפואי הדסה עין כרם כשמצבו מוגדר אנוש והוא מורדם ומונשם.

יש לציין כי באירוע נוסף בו התרחש לפנות בוקר פיגוע ירי בגוש עציון, נמנעו שוטרי מג"ב מלירות על המחבל והסתפקו בירי באוויר עד למעצרו.

מדובר צה"ל טרם התקבלה תגובה לפניית הקול היהודי בנושא והיא תתפרסם לכשתתקבל.

תגובות (9) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 25 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד