בע"ה כ"ט אלול תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
עו"ד לאה צמל:

"הדרך היחידה של מוסלמי לשים קץ לחייו - למות כשהיד"

ביהמ"ש העליון החמיר בעונשו של ערבי שהצטייד במברג מאתר בנייה ודקר חייל. עורכת דינו לאה צמל העלתה נימוק מפתיע להקלה בעונש

  • אלחנן גרונר
  • י"ב תמוז תשע"ח - 10:21 25/06/2018
גודל: א א א
זירת פיגוע. ארכיון (יהודה פרל)
זירת פיגוע. ארכיון (יהודה פרל)

בהחלטה שניתנה הבוקר (ב') הורה ביהמ"ש העליון על קבלת ערעור המדינה והחמרה בעונשו של המחבל עמר ג'נדב, שעבד כפועל בניין באתר בנייה בגבעתיים, הצטייד במברג מאתר הבנייה ודקר חייל בתל אביב.

השופטים דפנה ברק ארז, דוד מינץ, ויוסף אלרון, דחו את ערעור המחבל אותו ייצגה עורכת הדין לאה צמל, וקיבלו את ערעור המדינה בכך שהחמירו את העונש מ-12 שנות מאסר שנגזרו על המחבל בבית המשפט המחוזי, ל-14 שנות מאסר.

השופטים אף רמזו כי יש להחמיר עם המחבל עוד יותר, אך כתבו כי  "בקביעת עונש זה נהגנו על פי ההלכה הפסוקה לפיה ערכאת הערעור אינה ממצה את הדין עם נאשם". 

המחבל, צעיר ערבי מהעיירה סלפית הסמוכה לאריאל, ביצע את הפיגוע לפני כשנתיים. הוא עבד באתר בנייה בגבעתיים, והחליט לבצע פיגוע לרצוח חייל, ו"למות כשהיד". הוא הצטייד במברג ארוך והחל להסתובב ברחובות עד שאיתר חייל באזור רחוב יגאל אלון בתל אביב, התנפל עליו ודקר אותו.

אלא שבערעור העלתה עורכת דינו לאה צמל, אשת שמאל קיצוני המתמחה בייצוג מחבלים, טענה שיתכן ואם היתה מועלית מימין היתה מזכה את אומרה בכתב אישום על גזענות.

השופטים כותבים כי לטענתה של צמל, "מותו של חברו הטוב בסמוך לאירוע, גרם למערער להחליט לשים קץ לחייו, והדרך היחידה עבורו לעשות כן, בהיותו מוסלמי מאמין, היא למות כ"שהיד". לשיטתה, יש לראות במניע זה של המערער לביצוע העבירה נסיבה מקילה בעת גזירת עונשו".

בנוסף מביאה צמל כנימוק להקלה בעונש את העובדה שפרנסתו של אביו של המחבל "נשללה" ממנו לאחר הפיגוע, ככל הנראה מאחר ונאסר עליו להמשיך ולעבוד בתחומי הקו הירוק.

השופטים כאמור דחו את טענותיה של צמל וקיבלו את עמדת המדינה לפיה ביהמ"ש המחוזי הקל עם המחבל.

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד