בע"ה י"א אדר תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שמואל הנביא: טבלו במעיין, הותקפו בידי ערבים ושילמו

שני אחים שטבלו במעיין סמוך לקבר שמואל הנביא הותקפו באבנים, ורק לאחר ששילמו 'כופר נפש' הצליחו לעזוב את המקום. המותקף: "המשטרה אדישה"

  • דוד אור שחר
  • ל' תשרי תשע"ט - 15:40 09/10/2018
גודל: א א א
קבר שמואל הנביא (רפי שלו)
קבר שמואל הנביא (רפי שלו)

יהודי טוען כי ערבים תקפו אותו באבנים וסלעים בעת שטבל במעיין הסמוך למתחם קבר שמואל הנביא בירושלים.

מ', צעיר יהודי תושב ירושלים, סיפר לקול היהודי כי יצא לטבול כנהוג בערב יום כיפור במעיין שהכיר סמוך לקבר שמואל הנביא בירושלים.

המעיין ממוקם במורדות ההר ומ' מכיר היטב את המקום ולא פעם טייל באיזור עם משפחתו. מ' לא האמין שהפעם הטבילה תגמר אחרת.

"יש באיזור הקבר מעיין שכתוב בספר מעיינות מסויים. יורדים אליו דרך איזה פתח עם בטון, וזה בשטח שאין שום הגיון שזה שייך למישהו, בשטח פתוח", סיפר מ' בשיחה עם הקול היהודי.

"ירדנו למעיין, התחלנו לטבול ופתאום אנחנו שומעים מישהו זורק אבנים מלמעלה. זה היה פתאום אבן אחת ואז התחיל ממש מטח אבנים ברצף", נזכר מ'.

מ' שהיה במקום יחד עם אחיו הקטן מוסיף לספר, "הפחד היה, הרבה יותר ממה שזורקים את האבנים, זה שאתה בתוך הבור וזורקים עליך אבנים מלמעלה. אתה לא יודע מי נמצא בחוץ. יכולים לסגור עליך מלמעלה ואף אחד לא ידע מזה. אתה לא יודע גם אם תצא כמה אנשים יהיו שם בחוץ.

ניסיתי לצאת למעלה ואז החלקתי. כשיצאתי אני רואה ערבי אחד מבוגר ועוד נער ערבי צעיר שממש זרקו עלי אבנים גדולות והתחילו לצעוק עלי, מה אתה נכנס למעיין שלנו?".

תוך כדי שהם קוראים לעברם המשיכו הערבים לטווח את מ' ואחיו הצעיר באבנים. "בלי רחמים ממשיכים לזרוק אבנים. אני אומר להם שלא ידעתי והוא אומר לי לא, אתה נכנסת, והמשיך לזרוק".

בחוסר האונים שחש מ', שיצא מהמים ללא בגדים, הציע מ' לשני הערבים סכום כסף ובלבד שיתנו לו ולאחיו להסתלק מהמקום. "אמרתי לו אני יביא לך כסף. הוא אמר לי לא צריך כסף והמשיך לזרוק. לא ידעתי מה לעשות חוץ מלנסות להרגיע אותו. בנס היה עלי מאה שקל שהצעתי לו...

"הוא שלח את הילד שהיה לידו שיקח את הכסף. אני רציתי את המספר טלפון שלו אז אמרתי לו תשמע תביא את המספר טלפון שלך ואז פעם הבאה נתאם איתך ונביא לך כסף. ואז הוא אמר טוב, פעם הבא כל אחד שמגיע מביא לי מאה שקל".

מ' ואחיו עזבו את האזור ומ' ניגש להגיש תלונה במשטרה, אך לדבריו לא היתה התייחסות רצינית לענייין.

"הגשתי תלונה למשטרה אבל איך שהחוקר התייחס לזה נראה שהם לא הולכים לעשות עם זה כלום. החוקר ממש היה אדיש. מלכתחילה בכלל לא היה לי כוח ללכת לשם להגיש תלונה, זה היה נראה לי מיותר אבל גיסי אמר לי תלך בשביל שאר האנשים שיבואו לשם.

הוא היה יכול לדקור אותי שם. לסגור אותי בבור הזה אני לא רוצה לחשוב בכלל. זה היה ממש כופר נפש", סיים מ'.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לפניית הקול היהודי: "עם קבלת התלונה במשטרה נפתחה חקירה שעודנה מתנהלת.

מטבע הדברים אנו לא מוסרים פרטים מתוך חקירות משטרה מתנהלות, אולם נציין כי התיק נחקר ביסודיות ומקצועיות במטרה להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין עם החשודים בהתאם".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון