בע"ה כ"ב תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

גלרייה: גשמים ושלגים ברחבי הארץ - הירדן עלה על גדותיו

גלרייה מדהימה ותחזית: נחלי הצפון זורמים בעוז, שלגים בפסגות ההרים, ונהר הירדן עלה על גדותיו והציף את האיזור - הכינרת עלתה ב-20 ס"מ

  • דוד אור שחר
  • ג' שבט תשע"ט - 10:52 09/01/2019
גודל: א א א

הירדן עולה על גדותיו (עינבר שלומית)

סיכום מערכת הגשמים בנחלי הצפון. מיום ראשון עד הבוקר (ד'), ירדו כמויות משקעים יפות, בצפון וסביב אגן ההיקוות של הכנרת. כמויות אלו גרמו לזרימות יפות בנחלים השונים באגן, התורמים לעליית מפלס הכנרת.

בירדן נרשמה ספיקה של 100-110 קוב/שניה, ספיקה שנרשמה בפעם האחרונה בחורף של השנה הלועזית 2013!  זרימות הירדן, יחד עם זרימות נאות בשאר הנחלים, בצרוף עם קצת גשם ישיר גרמו לעלייה נוספת במפלס הכנרת של 11 ס"מ  מאתמול בבוקר, והמפלס הבוקר עמד על 214.24-.

המפלס השלים עליה של 19.5 ס״מ ביומיים, ומתחילת עונת הגשמים המפלס עלה ב-42 ס״מ.  המפלס נמצא עדיין 1.24 מטר מתחת לקו האדום התחתון, ורק 0.63 מטר מעל הקו השחור.  עם זאת חסרים לכנרת מלאה עוד 5.44 מטר!

בתוך כך תחזית מזג האוויר להיום: גשמים מקומיים בצפון הארץ ובמרכזה. בשעות הבוקר, בפסגות הרי הצפון ירד שלג וייתכן גם בפסגות הגבוהות של הרי המרכז. הגשמים והרוחות יתמעטו ויחלשו בהדרגה במהלך היום. יוסיף להיות קר מהרגיל לעונה.

הלילה יהיה מעונן חלקית וקר.

ביום חמישי יהיה נאה בדרך כלל. תחול עלייה בטמפרטורות.

ביום שישי צפוי להיות נאה עד מעונן חלקית בעננות בגובה רב. תחול עליה קלה נוספת בטמפרטורות והן תשובנה להיות רגילות לעונה. בשעות הבוקר ינשבו רוחות מזרחיות ערות בהרי הצפון.

בשבת יהיה מעונן חלקית בעננות בינונית וגבוהה. הטמפרטורות יהיו רגילות לעונה.

מפל עורבים ברמת הגולן (ליאור שלף)
 


 שלג בהר מירון (יניב פררו רט"ג)

 

הבנייאס גועש (ויטלי גרנדר רט"ג)

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד