בע"ה י"ב שבט תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרב מדן בהר הבית: "מה עוד אני יכול לבקש?"

​מעל 2,000 יהודים עלו אמש להר הבית. ראש ישיבת הר ברכה: "השמירה על החוק היא חלק מהקדושה". ראש ישיבת צפת: "הרגשנו כמו הצנחנים – הר הבית בידינו"

  • אלחנן גרונר
  • כ"ט אייר תשע"ח - 11:35 14/05/2018
גודל: א א א
יהודים בהר הבית אמש (חיים קרויזר, מטה ארגוני המקדש)
יהודים בהר הבית אמש (חיים קרויזר, מטה ארגוני המקדש)

מעל אלפיים יהודים עלו אמש להר הבית, רובם כהלכה. בין העולים היו גם מספר ישיבות ובהם ישיבת ההסדר צפת, ישבת ניר, ישיבת הר ברכה, ישיבת הר עציון ועוד.

מדובר בעלייה של פי שניים ממספר העולים להר ביום ירושלים דאשתקד.

רבים מהעולים להר התפללו, שרו והשתחוו, ושלושה נערים ובהם בנו של ח"כ סמוטריץ' הניפו דגל ישראל והוצאו מההר. מספר עולים נוספים שקראו "שמע ישראל" הוצאו גם כן ועוכבו לזמן מה.

אנשי הוואקף ומוסלמים נוספים התפרעו במהלך היום והמשטרה ביצעה כמה מעצרים של ערבים שתקפו שוטרים.

הרב אליעזר מלמד רב הישוב הר ברכה, עלה להר הבית לראשונה בפומבי בראשות תלמידי ישיבת הר ברכה.

לבקשת הרב מלמד הדגיש ראש הישיבה הרב גור גלון את החובה לשמור על החוק במהלך העלייה להר ולהישמע להוראות השוטרים שלא להשתחוות, להתפלל או לבצע כל אקט דתי אחר.

"אני מביא את הדברים בשם הרב, שאנחנו אומרים לשמור על החוק. זה לא רק ענין חיצוני, אלא באמת חלק מאוד משמעותי מהשמחה, מהקדושה", אמר הרב גלון. "כיון שאילולי מדינת ישראל לא היינו זוכים בכלל לשחרר את המקומות האלה, לחזור אליהם, לא היינו זוכים לזה. לכן, הכבוד לחוק זה חלק משמעותי מהשמחה שלנו ומהקדושה שמופיעה באמת דרך ממלכת ישראל. באמת זה לא עניין חיצוני, אלא עניין מהותי".

הרב יעקב מדן עלה בראשות תלמידי ישיבת הר עציון, התרגש מאוד מהצפיפות וכמות העולים, הודה למפקד מחוז ירושלים ואמר "כמה חיכינו לרגעים האלה שכאן יהיה צפוף. אני לא זוכר כזה יום חירות ירושלים שמח.

ירושלים נישאת היום בפי כל העולם. שגרירות, אירוויזיון, מה שלא תרצו. הכל הולך לקראת “וראו כל עמי הארץ כי שם ה’ נקרא עליך. אם זכיתי להגיע ליום כזה בחיים שלי, מה עוד אני יכול לבקש".

 הרב אייל יעקבוביץ שעלה בראשות תלמידי ישיבת צפת ואמר שהרגיש "כמו הצנחנים".

"ברוך השם זכינו היום לעלות להר הבית בקבוצה שאני לא זוכר דבר כזה, מבחינת הכמות ומבחינת הנוחות. ממש הרגשנו כמו הצנחנים. הר הבית בידינו. מעין זה הרגשנו היום. הרגשנו שאנחנו פשוט תופסים ריבונות. בנוחות, בשלווה, ואפילו מתפללים".

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 38 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד