בע"ה י"א שבט תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ירי מקלעים לעבר שדרות - בתים נפגעו

מחבלים מרצועת עזה ירו על שדרות. ראש העיר: "להגיב במלוא החומרה". בכיר חמאס הודה בראיון: 50 מבין ההרוגים הם פעילי חמאס

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' סיון תשע"ח - 18:43 16/05/2018
גודל: א א א
"דין קליע כדין רקטה" - זירת התפוצצות רקטה בשדרות. ארכיון (מד"א)
"דין קליע כדין רקטה" - זירת התפוצצות רקטה בשדרות. ארכיון (מד"א)

מחבלים ביצעו אחר הצהריים ירי מקלעים לעבר העיר שדרות. מספר בתים נפגעו אך ב"ה לא היו נפגעים בנפש מקרב התושבים.

מעיריית שדרות נמסר כי "בוצע ירי לעבר כלי טייס של צה"ל וקליעים פגעו במספר בתים בשדרות. אין  נפגעים,  נגרם נזק קל לבתים.  עובדי העירייה נמצאים במקום ונותנים מענה ראשוני למקום יחד עם כוחות הביטחון וההצלה, מרכז חוסן פתוח לטובת תושבים המרגישים צורך לשוחח ולקבל טיפול".

ראש עיריית שדרות אלון דוידי אמר בתגובה לירי המחבלים לעבר העיר כי "אני קורא לשר הביטחון ולרמטכ"ל להגיב במלוא החומרה על ירי הקליעים לעבר ששרות. דין קליע כדין רקטה. החמאס הוא הריבון ואחראי לכל המתרחש שם. אני מחזק את מפקדי, קציני וחיילי צה"ל על פעולתם בכל הימים האחרונים ואנחנו יודעיל שהם מגנים ושומרים עלינו. אנחנו עם התושבים שלנו בכל שאלה ובקשת סיוע ומרכז חוסן זמין לכל מי שנדרש לטיפול".

מוקדם יותר ירו מחבלים לעבר כח צבאי ובתגובה ירה טנק של צה"ל לעבר עמדה של חמאס.

ובתוך כך, בכיר בארגון הטרור חמאס הודה בראיון טלוויזיוני כי 50 מההרוגים בהתקפות הטרור וההתפרעויות באזור הגבול שלשום הם מאנשי הארגון. 

"באירוע האחרון מתו 62 שהידים, מהם 50 שהידים מחמאס, 12 שהידים משאר האנשים", אמר הבכיר והוסיף כי מדובר במספרים רשמיים, וכי בשאר האירועים בתקופה האחרונה כ-50% מההרוגים הם של חמאס.

בקרב הערבים אזרחי ישראל ובשמאל הקיצוני המשיכו בפעילויות לזכר המחבלים שנהרגו ובשעות הצהריים דווח כי במכללת בצלאל בירושלים נתלו כרזות לזכר המחבלים שנהרגו. אתמול נכתבו על המדרכה בשדרות רוטשילד שמותיהם של ההרוגים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 38 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד