המשטרה לא עצרה את הפורעים - בית המשפט נזף
י"א טבת התשע"ז   09.01.2017 17:02

המשטרה לא עצרה את הפורעים - בית המשפט נזף

יח"צ

נמשכת פרשיית מעצרם של המתפללים שהותקפו בקבר יהושע בן נון

שופטת בית המשפט המחוזי בלוד נאוה בכור דחתה בשעות הצהריים (שני) את ערר המשטרה על שחרורם של המתפללים שהותקפו בקבר יהושע בן נון. השופטת קיבלה את עמדתו של עו"ד חי הבר מארגון חוננו המייצג את העצורים ואף מתחה ביקורת על כך שהמשטרה והצבא עצרו את המתפללים אך לא עצרו ולו אחד מהפורעים הערבים.

השופטת קבעה כי החלטתו של בית המשפט השלום ששחרר את המתפללים ללא תנאי וקבע כי לא ביצעו עבירה, מקובלת עליה, וכי הכניסה לכפר ולקבר יהושע בן נון מותרת ולפיכך התנהגות המתפללים אינה מהווה עבירה על החוק.

הנזק שנגרם לכלי הרכב של המתפללים

"משלא חל איסור להיכנס לתחומי שטח B ובכללו הכפר כיפל חארס, הרי שלא ניתן לייחס למשיבים עבירה כשהיא אך בשל התנהגות התושבים במקום שעלתה לכדי הפרות סדר, ידויי אבנים תוך קריאות "איטבח אל יהוד"", כתבה השופטת בכור בהחלטתה. "בעניין זה לא התקבלה תשובה עניינית לתמיהה שעלתה מדברי ב"כ המשיבים, כמו גם על ידי בית המשפט, מדוע לא נעצר אף אחד מהמתפרעים במקום אלא רק המשיבים בלבד".

> הירשם עכשיו ותקבל את הכותרות החשובות למייל האישי! <

עו"ד חי הבר מארגון חוננו בירך על החלטת בית המשפט: "כל עוד אין איסור חוקי להיכנס לאזור מסויים, על המשטרה ועל הצבא לאבטח את האזרחים המגיעים להתפלל. בשביל זה קיימים כוחות הביטחון, לעצור טרוריסטים ועבריינים, ולא אזרחים שלא עברו על שום חוק ובסך הכל ביקשו לממש את זכותם להתפלל", אמר.

מארגון חוננו המייצג את העצורים נמסר בתגובה: "במקום לעצור פורעים ערבים שניסו לרצוח יהודים, המשטרה נותנת להם פרס ועוצרת את היהודים. אנו שמחים שבתי המשפט לא נתנו יד להתנהלות מסוכנת זו של המשטרה המעודדת לצערינו את הטרוריסטים הערבים"

תגיות: בטחון, טרור, יהושע בן נון, פיגוע

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

0 תגובות

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח