התושבים תיעדו הקמת מאחז ערבי - המבנה פורק
א' ניסן התשע"ז   28.03.2017 20:16

התושבים תיעדו הקמת מאחז ערבי - המבנה פורק

יח"צ

פעילי שמאל הקימו בשבת האחרונה קראווילה בלתי חוקית ליד היישוב מחולה בבקעת הירדן. תנועת רגבים שיגרה למנהל האזרחי את התיעוד שצילמו התושבים היהודים – והמבנה פורק בידי הערבים

בשנה האחרונה ישנה נוכחות גוברת והולכת של פעילי שמאל קיצוני ואנרכיסטים שמייצרים פרובוקציות שונות באזור בקעת הירדן.

בשבת האחרונה היו אלו פעילי ארגון השמאל הקיצוני תעאיוש, שהגיעו יחד עם ערבים סמוך ליישוב מחולה שבבקעה, והקימו קראווילה בלתי חוקית - מבנה יביל במימון של האיחוד האירופי, שמאות מסוגו הוקמו בשנים האחרונות בעיקר באיזור מעלה אדומים.

רבנים שונים, ובראשם הרב דב ליאור, התירו בשנים האחרונות לצלם בשבת אירועי פרובוקציה מעין אלו, בהתאם להנחיית ההלכה בהלכות שבת, כי "גויים שצרו על עיירות ישראל... בעיר הסמוכה לספר אפילו לא באו אלא על עסקי תבן וקש מחללין עליהם את השבת"

ביום ראשון האחרון שיגר עו"ד אבי סגל מתנועת רגבים פניה דחופה למנהל האזרחי עם תיעוד האירועים, לצד דרישה לנקוט הליכי אכיפה מול המבנה הבלתי חוקי בטרם יאוכלס.

תיעוד השטח לאחר שהמבנה פורק, היום (אלישיב גדות)

מסתבר כי התיעוד וההתרעה המיידית אכן עשו את שלהם. במהלך היום בצהרים (שלישי) הגיעו פקחי המנהל האזרחי לשטח, ומסרו לתושבים הערבים צו הריסה, תוך שהם מתריעים בפניהם כי באם המבנה לא יפורק, הוא ייהרס בהקדם. מיד לאחר מכן החלו הערבים בפירוק המבנה, ופינו את חלקיו מהשטח.

עובד ארד, רכז איזור יו"ש בתנועת רגבים, משבח את התנהלותם של אנשי המנהל האזרחי. "הפקחים פעלו במקרה הזה במהירות, בנחישות וביעילות", אומר ארד. "האירוע הזה ממחיש שביצוע התיעוד והעברתו בזמן אמת, היה אכן קריטי ויעיל".

תגיות: בנייה בלתי חוקית, רגבים

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

1 תגובות
1 כל הכבוד רגבים ל"תיאיר
ב' ניסן התשע"ז

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח