בע"ה י"א טבת תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פועלים בדואים מאיימים ברצח על יהודיה שעזבה אותם

חשיפת הקול היהודי: למרות ההקלטות, רק אחד המאיימים נעצר, ומיד שוחרר. משפחת הקטינה זועמת על המשטרה: "שיקחו אחריות. איך שחררו אותו?"

  • אלחנן גרונר
  • כ"ג כסלו תשע"ח - 12:47 11/12/2017
גודל: א א א
פועל ערבי יהודה פרל
פועל ערבי יהודה פרל

חשיפת הקול היהודי:

קטינה יהודיה מיבנה מאויימת יחד עם משפחתה בידי בדואים, לאחר שהפסיקה קשר איתם. למרות איומים מפורשים, המשטרה שחררה את אחד המאיימים, ואחר טרם אותר למרות שזהותו ידועה.

לקול היהודי נודע כי הקטינה, בת 17, תושבת יבנה, הכירה לפני כשנה מספר בדואים מאזור שגב שלום, העובדים באתר בנייה סמוך לביתה בעיר. לאחר חודשים ארוכים של קשר עמם, החליטה הקטינה מיוזמתה להפסיק את הקשר, ולאחרונה אף פנתה לארגון להב"ה בבקשה שישוחחו עמה ויחזקו אותה בהחלטתה, ואכן אנשי להב"ה נמצאים עמה בקשר.

אולם לאחר שהבינו הבדואים, שהתבררו כחבורה מקרב חמולה עבריינית, כי הקטינה אינה רוצה להמשיך את הקשר עמם, החלו במסכת איומים עליה ועל בני משפחתה בדרישה שתחזור אליהם. במשך מספר ימים נמשכו שיחות הטלפון, שבאחת מהן, שתוכנה הגיע לידי הקול היהודי, נשמע בדואי המדבר עם אמה של הקטינה ומאיים על משפחתה.

"אני יודע מי הילדים שלך ומי הבעל שלך. יש ילד קטן שקוראים לו **** שנמצא איתך, ועכשיו אני יראה לך מה אני יעשה ל **** אני יודע איפה הבית שלכם, אני יודע הכל, אני עכשיו בדרך אליכם", נשמע המאיים אומר.

לדברי הקטינה ומשפחתה, בשיחות נוספות איימו מפורשות ברצח ובדקירות נגד הקטינה.

העצור שוחרר 

במוצאי השבת שעברה פנו בני המשפחה למשטרה, והגישו מאז מספר תלונות על האיומים. אולם למרות שהמספרים מזוהים וזהות המאיימים ידועה, עד כה נעצר רק אחד המאיימים, והוא שוחרר לאחר חקירה בתנאי הרחקה מינימאליים מהקטינה.

בני המשפחה זועמים על התנהלות המשטרה. "שיקחו אחריות", אמרה האם בשיחה עם הקול היהודי. "איך יכול להיות שהוא מאיים ברצח ומשחררים אותו? מי ידאג לנו? אני רוצה שכל האמהות שהילדות שלהן הולכות איתם ידעו מה שאני עוברת. עזבתי את העבודה כדי לשמור על הבת שלי ולהיות איתה כל הזמן כדי שלא יפגעו בה. איפה האחרים? למה הם לא נעצרו?".

יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין הצטרף גם הוא לזעקת האם, ואף הזכיר את היעדרות הקטינה מהצפון שנמצאה לאחרונה לאחר למעלה מחודש בו שהתה אצל ערבים.

"שוב אנחנו רואים את אזלת היד של המשטרה בטיפול בתלונות על איומים. את פעילי להב"ה המשטרה עוצרת מעצרי ראווה, מביאה לבית המשפט ודורשת דרישות הזויות על סמך 0 ראיות או הוכחות, ואילו כאן משחררים את המאיים ברצח בלי להביא אותו לבית משפט ובתנאים מינימאליים. לא פלא שחוסר האמון במשטרה יורד, והפרשה הזו שוב מלמדת אותנו שהתנהלות המשטרה היא פוליטית".

מהמשטרה נמסר לקול היהודי בתגובה: "הקטין נעצר, נחקר בחשד לאיומים ושוחרר בתנאים בסיום בחקירה. הערכות סריקות לאיתור החשוד השני שזהותו ידועה".

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


22 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 93 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד