בע"ה ח' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אותרה הקטינה שנעדרה: "שהתה בכפר באזור שכם"

פרסום ראשון: ​הקטינה מהצפון שנעדרה למעלה מחודש הגיעה למשטרת אריאל. בנצי גופשטיין: "דרוש בדק בית במשטרה"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ג' כסלו תשע"ח - 14:23 21/11/2017
גודל: א א א
כפר. ארכיון (צילום: חיראא מסארווה)
כפר. ארכיון (צילום: חיראא מסארווה)

לאחר חודש ושבוע ימים בהם נעדרה והיה חשש לחייה, הגיעה ביום ראשון בערב הקטינה מהצפון שנעדרה, לתחנת המשטרה באריאל, כך נודע לקול היהודי.

הסיפור נחשף בקול היהודי בשבוע שעבר. הקטינה נמלטה ממוסד בו שהתה, ובני משפחתה שחששו לחייה עקב קשריה עם עבריינים ערבים. בני המשפחה העבירו ביקורת על המשטרה שלא התייחסה לדבריהם ברצינות לתלונה על ההיעדרות, וזאת על אף צו בית משפט שהיה בעניינה.

לקול היהודי נודע כי הקטינה הגיעה לתחנת משטרת אריאל, לאחר שלדבריה שהתה באחד הכפרים באזור. ככל הנראה היא הועברה לאריאל בידי "שוטרי הרשות הפלסטינית". פרטים נוספים אודות המקרה שמורים במערכת הקול היהודי כדי לא לפגוע בחקירת הפרשה, אך נראה כי הקטינה היתה בסכנת חיים ברורה כפי שאכן טענו בני משפחתה וארגון להב"ה המלווה אותם.

במשטרה אישרו לקול היהודי כי הקטינה אכן נמצאה, ואמרו כי הנושא נמצא בחקירה.

לאחר שהגיעה למשטרה, הקטינה הועברה על פי צו בית משפט לשהות במוסד סגור.

בארגון להב"ה, המלווה את משפחתה של הקטינה מתחו ביקורת על המשטרה.

"שוב הוכח שמשטרת ישראל לא מסוגלת ולא רוצה לטפל ולעזור לבנות שמנוצלות בידי ערבים", אמר לקול היהודי יו"ר להב"ה בנצי גופשטיין. "משטרת ישראל במקום להשקיע ברדיפה אחרי ארגון להב"ה ותמונות של ריבלין בכאפייה, צריכה להתחיל להתעסק בתפקיד האמיתי שלה שזה שמירה על בנות ישראל. אני מציע לעשות בדק בית במשטרה ולהתחיל לפעול בכיוונים הנכונים".

אביה של הקטינה ביקש לציין את התמיכה לה זכה מארגון להב"ה, מה שלדבריו החזיר לו את הגאווה היהודית בתקופה הקשה בה בתו נעדרה.

"אני לא רוצה להגיד מילים גדולות אבל אני רוצה לומר שבזכות להב"ה הרגשתי שאני גאה שאני יהודי", אמר האב בשיחה עם הקול היהודי. "אני גאה שיש אנשים כמוהם שעשו כזו מצווה, התעניינו ותמכו ועשו מאמצים".

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד