בע"ה י"ז אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קטינה שנמצאת בקשר עם ערבים נעדרת: "חשש לחייה"

​למעלה מחודש שקטינה יהודיה הנמצאת בקשר עם עבריינים ערבים נעדרת, ומקורביה מביעים ביקורת על חוסר הטיפול מצד המשטרה על אף שקיים צו בית משפט

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ו חשון תשע"ח - 20:52 15/11/2017
גודל: א א א
צילום: משטרת ישראל
צילום: משטרת ישראל

פרסום ראשון: למעלה מחודש שקטינה יהודיה כבת 16 תושבת הצפון נעדרת, ובמשפחתה חוששים לחייה עקב קשריה עם עבריינים ערבים המנצלים אותה, כך נודע לקול היהודי.

מקורבי הנערה אומרים כי במשטרה לא התייחסו ברצינות למקרה, ולמעלה מחודש היא טרם אותרה למרות צו בית משפט המורה למשטרה לאתר אותה בהקדם האפשרי, ועל אף שבמשטרה מכירים לכל הפחות חלק גדול מהעבריינים הערבים עמם היא בקשר.

ראשיתו של הסיפור לפני קצת יותר מחודש ימים. הקטינה, ששהתה עקב מצבה במוסד פתוח, נמלטה ממנו. בני משפחתה והמוסד מיהרו להגיש על כך תלונה למשטרה, ותחנת בית שאן הופקדה על הטיפול במקרה.

אלא שלקול היהודי נודע כי במשך מספר שבועות לא דווח למשפחה על אף פעולה שבוצעה לאיתורה.

בני המשפחה סיפרו כי בתחנת משטרת חיפה, שטיפלה בענין קודם של הקטינה, מכירים היטב את "הנפשות הפועלות", ואת הגורמים העבריינים הערבים הנמצאים עמה בקשר, בהם אף חשוד ערבי שלדבריהם סיפק לה סמים שבצו בית משפט נאסר עליו ליצור עמה קשר זמן לא רב לפני שנמלטה. לדבריהם, בתחנת חיפה טיפלו בצורה רצינית במקרה קודם בו נעדרה הקטינה למספר ימים בודדים.

כאשר פנו כעת בני המשפחה לתחנת חיפה נאמר להם כי תחנת בית שאן מטפלת הפעם בתיק, ואילו בתחנת בית שאן מסרו כי המידע הרלוונטי שעשוי לסייע לאיתורה אינו ברשותם, ושוב ושוב ביקשו מבני המשפחה למסור להם את מקום הימצאה, וזאת למרות שבני המשפחה כלל אינם יודעים היכן היא.

"הסברנו להם שוב ושוב ושוב שכל המידע על מי שהיא מסתובבת איתם נמצא בתחנת חיפה והתחננו שיצרו קשר עם חיפה כדי לברר את כל הפרטים, כי שם טיפלו בצורה מאוד רצינית", סיפר לקול היהודי מקורב למשפחה.

"אבל כל יום שאנחנו מתקשרים לשמוע מה חדש, רק שואלים אם יש לנו את הכתובת שהיא נמצאת שם, למרות שאנחנו מסבירים להם שאם היה לנו שמץ של מושג איפה היא היינו הולכים לחלץ אותה בעצמינו", הוא אומר.

   | "גרירת רגליים מחרידה"

מדובר כאמור בקטינה המוכרת לרשויות הרווחה. לקול היהודי נודע כי לאחר שנמלטה מהמוסד הפתוח בו שהתה, הוציא בית המשפט צו המורה למשטרה למצוא אותה ולהכניסה למוסד סגור של המדינה.

למרות הצו, ולמרות שבידי המשטרה מידע רב אודותיה ואודות סכנת החיים בה היא נמצאת עקב קשריה עם גורמים עברייניים מוכרים, הנערה טרם אותרה במשך חודש, ובמשפחה הביעו חשש שהנושא לא מטופל בצורה הראויה למרות סכנת החיים בה יתכן והיא נתונה.

יש לציין כי במקרה הרצח של מיכל חלימי הי"ד בידי ערבי עמו היתה בקשר, עלו טענות קשות מצד משפחתה וארגון "יד לאחים" הפועל כנגד התבוללות, כלפי משטרת מחוז ש"י בדבר חוסר טיפול בתלונה על היעדרותה, מה שהביא לגילוי מאוחר של הרצח.

במקרה הנוכחי מדובר בקטינה, ובעניינה קיים בצו בית משפט המורה למשטרה לאתרה בהקדם האפשרי.

עוד יש לציין כי לקול היהודי נודע על מספר מקרים דומים בהם עלו טענות כלפי חוסר אכיפה של המשטרה לצווי בית משפט במקרי התבוללות בעניין קטינות הנמצאות בקשר עם ערבים. בחלק מהמקרים מי שנאלץ לעשות את העבודה במקום המשטרה הם פעילי הארגון המסייעים לבנות, שמאתרים אותן.

פעיל המסייע לנערות במצוקה ומכיר את המקרה ואת סכנת החיים בו יתכן ונמצאת הנערה אמר לקול היהודי כי מחריד לראות את גרירת הרגליים של המשטרה. "כשרוצים לטפל במישהו עושים איכון, מפעילים את הימ"ר ומודיעין והכל. פה למרות צו בית משפט וילדה בת 16 שאף אחד לא יודע איפה היא, כאילו כלום לא קרה. אני קורא למשטרה להתעשת ולהפעיל את כל המאמצים למצוא אותה בתקווה שלא מאוחר מדי חלילה".

מהמשטרה נמסר בתגובה לפניית הקול היהודי כי: "נעשות פעולות חקירה גלויות וסמויות על מנת למצוא את הנערה. אנו מדגישים כי קיים שיתוף פעולה בין החוקרים לבין המשפחה".

בנצי גופשטיין יו"ר ארגון להב"ה המטפל במקרה נמסר לקול היהודי בתגובה: "משטרת ישראל והפרקליטות עסוקים ברדיפה אחרינו בהוראת הרפורמים. ולא נותנת מענה למקרים חמורים של אלימות וניצול של בנות יהודיות על ידי ערבים. אנחנו נמשיך לפעול בכל הכח למען בנות ישראל".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 69 מהשבוע האחרון