בע"ה י"ב חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
רצח מיכל חלימי הי"ד:

הרוצח בביהמ"ש: "רציתי לחטוף אותה ולשחרר אסירים"

מוחמד חארוף שרצח את מיכל חלימי אמר בבית המשפט כי לא היו בקשר זוגי וכי רצח אותה על רקע לאומני יד לאחים: "המשטרה התרשלה"

  • י' אב תשע"ז - 13:26 02/08/2017
גודל: א א א
ארכיון. (הלל מאיר, tps)
ארכיון. (הלל מאיר, tps)

מוחמד חארוף משכם, רוצחה של מיכל חלימי הי"ד מהישוב אדם איתה היה בקשר, הצהיר הבוקר בבית המשפט כי התכוון לחטוף אותה ולדרוש שחרור של אסירים תמורתה.

לאחר שנשאל בידי כתבים האם הוא אינו אומר זאת רק כדי לקבל תשלום מ'הרשות הפלסטינית' אמר כי "יהרוג את כל היהודים". הרוצח הכחיש כי היה בקשר זוגי עם חלימי, דבר שאושר בידי מקורות נוספים שמסרו פרטים על האירוע לקול היהודי.

חלימי היתה בחודש השמיני להריונה מבעלה היהודי, ונעדרה מביתה במשך כחדשיים. לפני כשבועיים אותרה גופתה בחולות העיר חולון. הרוצח הודה ברצח וסיפר לחוקרי המשטרה כי חנק אותה והטיח אבנים בראשה ולאחר מכן קבר את גופתה בחולות.

במסגרת החקירה נעצרו מספר ערבים מטייבה איתם היה לחלימי קשר גם כן. למרות אימרותיו של הרוצח במחוז ש"י של המשטרה טוענים כי לא מדובר ברצח לאומני. 

יד לאחים: המשטרה התרשלה בטיפול בנעדרת

אהרון חלימי בעלה של מיכל מסר בתגובה לפרסום המשטרה כי "משטרת ישראל מסרה גרסה ואנחנו מתנגדים ופוסלים את כל גרסת משטרת ישראל. אנחנו עדיין לא קברנו את אשתי וברגע שאנחנו נקבור ונשב שבעה אנחנו נגיב בהרחבה ונגיש תביעה נגד משטרת ישראל והאמת והצדק יצאו לאור".

"משטרת ישראל התנהלה באופן רשלני בטיפול ובאיתור הנעדרת. שלא יהיה ספק- לא מדובר רק ברקע רומנטי, מיכל נרצחה גם בגלל היותה יהודיה", כך אמרו היום בארגון יד לאחים שדיווח כי אנשיו סייעו לבעלה של חלימי.

ביד לאחים מאשימים את המשטרה גם בהפרת הסיכום עם התרת הרצח לפרסום הבוקר בניגוד לסיכום עם המשפחה.

לפי הודעת הארגון בעלה של מיכל פנה לעמותת "יד לאחים" לאחר היעלמותה של אשתו לפני למעלה מחדשיים על מנת שהעמותה תסייע לו באיתורה. במסגרת זו ליווו עו"ד יורם אקוע, לשעבר מפקד תחנת בנימין במשטרת ישראל ועו"ד מיכה אהרוני את הבעל מטעם הארגון במהלך הניסיונות והפעילות לאתרה.

"למרות סימנים והצלבות שונות שביצענו ואשר הצביעו על כך שמיכל נעדרת מביתה שלא מרצונה, נראה כי משטרת ישראל פעלה באופן רשלני מאז הגיש הבעל תלונה על היעדרותה של אשתו והתמהמה בפעילות לאיתורה", אמרו ביד לאחים.

בנוסף, ללא תיאום מול המשפחה ולמרות שהובטח לה כי עד יום ראשון לא יוסר צו איסור הפרסום- גילו במשפחה הבוקר במפתיע כי הצו הוסר ודבר הרצח פורסם בכל כלי התקשורת מספר שעות לפני הלוויתה של מיכל ז"ל. התנהלות המשטרה במקרה הזה מצטרפת להתנהלות במקרים נוספים אותם ליווינו בעבר בארגון- כשהמשטרה מתמהמת ואינה עומדת על חומרת הדברים והתמרורים האדומים שעולים לאורך כל הדרך."
"אסור שיהיה ספק בעניין- הצגת הרצח כאילו מדובר ברצח על רקע רומנטי בלבד מנותקת מהבנת המצב. מיכל ז"ל נרצחה גם עקב היותה יהודייה- הרקע הלאומני הוא חלק בלתי נפרד מהסיפור הזה. היא חלק מסטטיסטיקה ארוכה של נשים יהודיות שנקלעות לקשר רומנטי עם ערבים ומוצאות את עצמן במערכת יחסים אלימה וחונקת. ב"יד לאחים" אנו נתקלים במקרים מסוג זה באופן קבוע ומנסים לסייע ולתמוך באותן נשים להיחלץ בדרך לבניית חיים חדשים."
 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד