בע"ה י"א טבת תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אינתיפאדה בנגב? כלי רכב נרגמים בידי בדואים

בשבועות האחרונים חלה עלייה ניכרת בדיווחים על אירועי זריקות האבנים של בדואים על רכבים בכבישי הדרום. ברהט נעצר בדואי שירה על שוטרים

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ו אדר תשע"ח - 08:00 13/03/2018
גודל: א א א
רכב שנפגע מאבנים. ארכיון
רכב שנפגע מאבנים. ארכיון

תופעת ידויי האבנים על כלי רכב ואוטובוסים בכביש הנגב והדרום בידי בדואים, אינה תופעה חדשה, אולם נדמה כי בשבועות האחרונים התגברו הדיווחים על אירועים מסוג זה.

שלשום (א') דיווחה המשטרה כי התקבלו דיווחים שונים על כך שנערים בדואים מיידים אבנים לעבר כלי רכב בכביש 406 המוביל לבאר שבע. מהדיווחים עלה כי קבוצת נערים עומדת סמוך לצומת גורל והנערים רוגמים באבנים רכבים חולפים.

כוח משטרה שהוקפץ למקום זיהה שני נערים העונים לתיאור שמסרו הנפגעים, ולאחר מרדף  נעצרו החשודים.

באירוע נוסף שלשום, נפצע באורח קל נהג אוטובוס שנסע בכביש 25 בין דימונה לערד, מאבנים שיידו לעברו נערים בדואים. בשבוע שעבר התקבל דיווח ביומן האינתיפאדה המושתקת של הקול היהודי על אירע של זריקות אבנים סמוך לצומת שוקת.

כמו כן, בסוף השבוע שעבר דיווחה המשטרה על כך שעצרה קטין בדואי תושב אחד הכפרים בנגב בחשד למספר אירועי זריקת אבנים להם היה שותף.

יש לציין כי בחלק מהמקרים משוחררים מיידי האבנים בידי המשטרה לאחר שהודו במעשים, בפרט כשמדובר בקטינים. 

בתוך כך דווח אתמול על אירוע ירי לעבר שוטרים בעיר רהט. כח משטרה שהוזעק לאיזור תעשיה בעיר בעקבות דיווח על קולות ירי בשעות הלילה, נתקל בבדואי כבן 62 חמוש באקדח אשר החל לירות לעבר בלשי המשטרה. השוטרים ביצעו ירי חוזר לעבר החשוד, והוא נתפס ונלקח לחקירה.

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


22 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 93 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד