בע"ה ט"ז אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הקולנוע היהודי: פרס על הסרט וסיום ש"ס בבמה אחת

ערב הקרנת סרטי הבוגרים של בית הספר לקולנוע יהודי תורת החיים התקיים בשבוע שעבר. "סרטים שראויים לייצג את ישראל"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' ניסן תשע"ח - 19:45 18/03/2018
גודל: א א א
קבלת הפרס (עומר כהן)
קבלת הפרס (עומר כהן)

הקולנוע היהודי הולך ומתפתח, ובשבוע שעבר הוצגו פירותיהם של בוגרי בית הספר לקולנוע יהודי תורת החיים.

מאות אנשים מילאו את היכל התרבות ביד בנימין ביום רביעי האחרון, בערב שכולו הוקדש לסרטי הגמר של בוגרי בית הספר לקולנוע יהודי תורת החיים. בערב הוקרנו חמישה סרטים של בוגרים שונים, ובסיומו חולקו פרסים לזוכים.

חלוקת הפרסים נערכה במעמד ראש המועצה ואנשי ציבור ובראשם הרב שמואל טל ראש מוסדות תורת החיים, ובמקומות הראשונים בערב הגמר זכו סרטו של הבמאי אלעד מוקדס "אנו רצים" בפרס הסרט הטוב ביותר, וסרטו של הבמאי יהונתן הזה "למען השיימינג" בפרס על התסריט והבימוי הטובים ביותר.

סרטו של מוקדס נוגע בשאלות רבות ששואלים צעירים בישיבות – היחס בין לימוד לעשייה, בין צפייה חיצונית מול מעורבות פעילה. הסרט פותח פתח ייחודי לעולם תלמידי הישיבות ומציג מאבק פנימי עכשווי ואמיתי.

בסוף הקרנת הסרט, הפתיע הבמאי מוקדס והשחקנים כשעלו לבמה וסיימו את הש"ס למול עיניהם המשתאות של 500 איש.

סרטו של יהונתן הזה, עסק בתופעת השיימינג - מה קורה לר"מ בישיבה תיכונית שיום אחד מתגלה סוד מעברו הרחוק על הטרדה מינית בה היה מעורב. הסרט נוגע בתופעה המוכרת ובהתמודדות עמה.

סרטים נוספים שהוקרנו בערב הגמר הם "אל תלכי לי" של הבמאי פנחס חותה, העוסק באדם עם סכיזופרניה וההתמודדות של החברה עם התופעה, הסרט "שעות קבלה" של הבימאית לאה אונגר שעוסק בבעיית הרישום לישיבות התיכוניות והסרט "פוקח עוורים" של הבמאית ליאת גרינברג, שעוסק במציאות בדיונית בה כל העולם עוורים, ומה קורה בו למי שרואה.

אופיר טריינין, במאי יוצר ומרצה בתחום הדוקו בביה"ס אמר: "אני מאחל ומאמין שהסרטים יתקבלו לפסטיבלים בארץ ובעולם ויביאו את קולם הייחודי לעולם".

אורי גרודר, אחראי תחום יהדות ומורשת ישראל בכאן 11, אמר כי נהנה בערב לראות את איכות החומרים שהציגו התלמידים. "לשמחתי האיכות לא נפלה ואף עלתה בחלק מהסרטים על הקרנות של סרטי גמר בבתי ספר אחרים לקולנוע בארץ".

עוד אמר גרודר כי "ללא ספק כי הסרטים הזוכים ראויים להיות מוקרנים בפסטיבלי סרטי סטודנטים בעולם ולייצג את ישראל ואת המגזר הדתי והאמוני בכבוד גדול! אני עוקב אחרי ביהס ומגלה שהוא הולך ומשתפר ומעורר השראה ולכן נראה לי שאדם דתי לא צריך ללכת לחפש ללמוד במקום חילוני או מעורב שיש כזה מקום".

הערב (ראשון) יגיעו ליד בנימין צבי יחזקאלי, רמה בורשטיין,  דני שטג, ועוד לערב של קולנוע יהודי חוויתי בבית צבי מיתר.

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד