בע"ה א' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: אבן נופלת מגובה רב מקיר הכותל

נס בכותל המערבי של הר הבית: אבן בגודל מטר יצאה היום ממקומה בקיר הכותל ונפלה ברחבה המיועדת לתפילות ארגוני הנשים הרפורמיות

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"א אב תשע"ח - 12:56 23/07/2018
גודל: א א א

 

נס אירע בשעות הבוקר המוקדמות בכותל המערבי.

אבן גדולה נחלצה ממקומה בחומת הר הבית ונפלה מגובה רב על הרחבה המיועדת לתפילות 'נשות הכותל'. בסרטון ממצלמות אבטחה שצולם במקום נראית מתפללת העומדת ברחבה כאשר לפתע נחלצת האבן בגובה רב ממקומה ונופלת מטרים ספורים ליד המתפללת.

עם הדיווח על הנפילה הגיעו למקום כוחות משטרה והצלה ואנשי רשות העתיקות ועיריית ירושלים שבאו לבדוק את נסיבות המקרה.

כרגע פורסם על סגירת הרחבה עד לבירור מקיף של נסיבות האירוע ותיקון הליקויים הנדרשים.

מעיריית ירושלים נמסר "לאחר נפילת האבן ברחבת עזרת ישראל בכותל, הגיע למקום ראש העיר ירושלים ניר ברקת, מהנדס העיר אדר' שלמה אשכול ואנשי המחלקה למבנים מסוכנים. לאחר התייעצויות וכדי למנוע סכנה, הוציא מהנדס העיר צו מבנים מסוכנים לאזור והוא גודר ושולט על מנת למנוע כל כניסה אליו עד לטיפול רשות העתיקות במקום. בימים הקרובים תערוך רשות העתיקות מיפוי של האבנים במטרה לשמר אותן ולהסיר כל סכנה. 

ראש העיר ירושלים ניר ברקת ציין כי "נס גדול קרה הבוקר כאשר האבן במשקל של כ-100 קילו נפלה בסמוך למתפללת בעזרת ישראל ולא פגעה בה. בכוונתי לבקש ממשרד ראש הממשלה האחראי על המקום, להרחיב את הבדיקות התקופתיות שנעשות באמצעות רשות העתיקות בכותל המערבי גם לעזרת ישראל ולכל אורך הכותל המערבי וכן גם לכותל הדרומי, בכדי למנוע תהליך התפוררות ולוודא שניתן להתקרב לכותל ללא סיכון. לאחר השלמת הטיפול התחזוקתי של רשות העתיקות יוסר הצו והרחבה תוחזר לשגרה הנהוגה בה עד כה."'

זמן הזמן!

הפרויקט מוגבל בזמן, אם לא נגיע ליעד - כל הכסף שגייסנו עד כה ילך לטמיון. הצטרפו עכשיו להקמת מערכת תחקירים שתשפיע במציאות הרבה יותר.

יש תשורות שוות ומעניינות - אל תפספסו!

היכנסו עכשיו ותתמכו!

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד