בע"ה כ"ב אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אוריין בן אוליאל: תקנו את העוול שנגרם לבעלי

היום יערך דיון בטיעונים לעונשו של עמירם בן אוליאל שהורשע ברצח, על בסיס הודאתו תחת עינויים קשים. "בעלי לא אמור לשבת בכלא, ובתיק זה לא צריך כלל להגיע לגזר דין"

  • יח"צ
  • י"ז סיון תש"פ - 10:18 09/06/2020
גודל: א א א

היום (ג') בשעות הצהרים, צפוי להתקיים בבימ"ש המחוזי מרכז בלוד, דיון טיעונים לעונש בתיק דומא. בדיון צפוייה אוריין בן אוליאל, אשתו של עמירם בן אוליאל, שהורשע ברצח בני משפחת דוואבשה להעביר מכתב לשופטים.

במכתב כותבת בן אוליאל לשופטים כי לבני משפחת דוואבשה היה מגיע משפט צדק ולא הצגה "משפחת דוואבשה עברה אירוע נורא, היה מגיע להם, שהם יקבלו משפט צדק, משפט שיביא דין אמיתי. במקום זה, הם מקבלים הצגה ותפירת תיק לאדם חף מפשע. אזרחי ישראל ראויים לבימ"ש ששופט צדק ואמת ולא למערכת שלא ניתן לסמוך עליה כלל." כתבה.

בנוסף חזרה בן אוליאל על טענותיה כי בעלה, עמירם חף מפשע. אוריין הזכירה את העינויים הקשים שעבר בעלה "טעיתם בענק, ישרתם קו, עם הפקה של השב"כ שהחליטו להביא תוצאה בחקירת דומא ויהיה מה. הכשרתם הפקת יח"צ בחדרי החקירות, מענים, ואז רצים לצלם אחרי כאילו הכאבים חלפו, כאילו הפחד הוסר, כאילו מי שעבר עינויים חוזר לרצון חופשי שעות אחרי באותם חדרים ועם אותם אנשים - קבעתם אמות מידה חדשות בחדרי החקירות בישראל, אפשר לענות, להרביץ ולעשות בנחקר ככל העולה ברוחם של החוקרים - העיקר שתתן תמונה בסוף שהנחקר נראה בסדר ובימ"ש  ירשיע אותו על מגש של כסף".

"בעלי נענש כבר בחקירות, נענש על לא עוול בכפו הכאבים והצלקות הנפשיות שהעינויים הותירו בו, הם עונש כבד יותר מכל ענישה, מעטים האנשים בישראל שכך נענשו בידי השלטון, שקיבלו כמו בימי האינקוויזיציה וימי הביניים את העונש על גופם בפועל, במלקות ובעינויים קשים". כתבה לשופטים.

לסיום הזכירה את הסבל שלה ושל בתה וקראה לשופטים לחזור בהם מההרשעה "בעלי חף מפשע, הוא לא עשה דבר, כולם יודעים זאת. גם אני והבת שלי חפות מפשע - ואת כולנו אתם מענישים. בתי בוכה יום וליל ומבקשת את אביה. בעלי לא אמור לשבת בכלא, ובתיק זה לא צריך כלל להגיע לגזר דין. אני מצפה מכם לתקן את העוול ולחזור בכם", סיימה.

נזכיר כי בימ"ש הרשיע את בן אוליאל ברצח שלושת בני משפחת דוואבשה מבקבוק תבערה שהושלך לביתם בכפר דומא לפני כחמש שנים. בנוסף הורשע בן אוליאל בשתי עבירות של ניסיון רצח, בשתי עבירות הצתה ובקשירת קשר לפשע ממניע גזעני. ההרשעה מסתמכת על הודאתו של בן אוליאל במעשה, לאחר שעונה בידי השב"כ בחדרי החקירות. היום כאמור, יטענו הצדדים לעונש בתיק.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד