בע"ה ד' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

איומים על פעילי 'עד כאן': המשטרה פתחה את התיק מחדש

משתמש פייסבוק בשם יואב זיידל איים על פעילי שוברים שתיקה כי "גם אליכם נגיע", זאת לאחר שהגישו קובלנה נגד האנרכיסט יונתן פולק. למרות ששמו, תמונתו ופרטים נוספים עליו הועברו למשטרה, התיק נסגר בשל 'עבריין לא נודע'. כעת נפתחה החקירה מחדש, לאחר שב'עד כאן' הגישו בקשה בנידון "התרשלות חמורה".

  • יח"צ
  • י"ט אב תש"פ - 09:17 09/08/2020
גודל: א א א

משתמש פייסבוק בשם יואב זיידל איים על פעילי ארגון 'עד כאן', לאחר שהארגון הגיש קובלנה פלילית נגד האנרכיסט יונתן פולק בגין מעורבות בתקיפת חיילי צה"ל, בעקבותיה נעצר פולק. בארגון הגישו תלונה במשטרה בצירוף פרטיו של זיידל, אולם הופתעו לגלות כי התיק נסגר בשל 'עבריין לא נודע'. לאחרונה החליטה המשטרה לפתוח את החקירה מחדש, לאחר ש'עד כאן' הגישו ערעור בנידון.

לפי הערעור, האיום פורסם בחודש ינואר האחרון "ע"י אדם בשם יואב זיידל. האיום נכתב לאחר שבשל קובלנה פלילית שהגישה 'עד כאן' נגד מספר אנרכיסטים שהיו מעורבים בתקיפת חיילי צה"ל הובא האנרכיסט יונתן פולק למעצר".

האיום כלל התייחסות לאנרכיסט פולק, מילים גסות ואף אמירה מפורשת "פולק לא יפול יא **מוטות.. וגם אליכם נגיע". בערעור נכתב כי הוגשה תלונה בנידון במשטרת אריאל, במהלכה העביר נציג הארגון לחוקרת את הפרטים הידועים לו על זיידל, ביניהם מקום עבודתו ומספר הטלפון במשרדו.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >>

לאור זאת, הופתעו בארגון לגלות כי התיק נסגר בעילה של 'עבריין לא נודע'. הערעור התייחס לסיבת סגירת התלונה "אם כל הכבוד להחלטה זו ולמשטרת ישראל, הח"מ סבור כי סגירת תיק בעילה זו כששמו, תמונתו, מקום עבודתו ומספר הטלפון במקום עבודתו הועברו לידי המשטרה מהווה לכל הפחות התרשלות חמורה של משטרת ישראל".

בארגון ביקשו לבחון את תלונתם בשנית, ולזמן את זיידל לחקירה אודות האיומים בהם נקט כלפי 'עד כאן'. בנוסף, לאחרונה חשף ארגון 'עד כאן' כי זיידל הינו אחיו של בכיר ארגון 'שוברים שתיקה' רון זיידל, המכהן כמנהל מחלקת איסוף עדויות בארגון. כאמור, לאחרונה החליטה המשטרה לפתוח את החקירה מחדש.

מארגון 'עד כאן' נמסר "אנו מצפים מהמשטרה לחקור את בעל הפרופיל ששלח את האיומים, במיוחד לאור העובדה כי פרטיו ידועים להם. זיידל, שלפי דבריו מייחל כי האנרכיסט פולק 'לא יפול', וכי "הוא יגיע" לאנשי עד כאן, הוא גם אחיו של מנהל מחלקת העדויות בארגון 'שוברים שתיקה' ואנו בטוחים שלמשטרה יש את היכולות והכלים להגיע אליו.

האנרכיסט יונתן פולק כבר קרא בעבר לאזרחים ישראלים להצטרף ל'זורקי בקבוקי התבערה', ולא מן הנמנע שהסתתו מחלחלת בקרב ציבור אוהדיו. האיום והרקע לאיום חייבים להיחקר"

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד