בע"ה ג' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

איחוד הימין עם 5 מנדטים. בן גביר: "הצלנו את הממשלה"

בן גביר לא בטוח עדיין בכניסתו לכנסת אך אומר כי "היינו אחראים והצלנו את ממשלת הימין"

  • יהודה פרל, הקול היהודי
  • ה' ניסן תשע"ט - 08:14 10/04/2019
גודל: א א א
איתמר בן גביר בקלפי בקרית ארבע יח"צ
איתמר בן גביר בקלפי בקרית ארבע יח"צ

איחוד הימין זוכים לעת עתה ל-5 מנדטים אך לכנסת הם מגיעים עם מנדט נוסף שכן אלי בן דהן שוריין בליכוד וגם הוא יצטרף אליהם כעת במשא ומתן הקואליציוני. אם באיחוד הימין יצליחו להשיג במשא ומתן שני שרים או שר וסגן שר, איתמר בן גביר ייכנס גם הוא לכנסת.

"איחוד הימין מגיע עם 6 מנדטים והמינימום כאן הוא שר וסגן שר שנקבל. אם סמוטריץ' והרב פרץ יעמדו בהתחייבות ויפעילו את החוק הנורווגי אני נכנס לכנסת", אומר איתמר בן גביר בבוקר שלאחר הבחירות בשיחה עם הקול היהודי.

"נגיד את האמת, אני לא הכי נלהב להיכנס כח"כ בחוק הנורווגי, זה שלושת-רבעי ח"כ. אני רציתי לבוא עצמאי ולהציב אולטימטומים ודברים ברורים, כח"כ בחוק נורווגי יהיה לי יותר קשה. אני מקווה שכן אהיה חבר כנסת ויכבדו את זה שאנחנו הצלנו את הממשלה הזו. בלי עוצמה יהודית איחוד הימין הייתה רשימה שלא עוברת את אחוז החסימה. אנחנו גאים במה שעשינו. עשינו מהלך אחראי ונכון".

בן גביר מבקש להזכיר כי מי ששם כאן מקבלות בגלגלים היה בג"ץ שפסל את מיכאל בן ארי, מועמד עוצמה יהודית שהיה במקום ה-5 ומנע מבן גביר לתפוס את מקומו לאחר מכן.

   | "הפעילים שלנו היו בכל מקום ובכל שעה באפס תקציב"

"בשבועות האחרונים הפעילים של עוצמה יהודית, גם של איחוד הימין אבל של עוצמה יהודית בעיקר, היו בכל פינה בכל מקום, בכל שעה באפס תקציב. אני כל כך גאה בהם שעשו זאת במסירות נפש. אנחנו לא נשברים. גם אם לא נכנס לכנסת נמשיך את השליחות לעם ישראל בחוץ. אני מאושר שיש כל כך הרבה אנשים שרוצים טוב לעם ישראל.

עוד הוסיף בן גביר ואמר, כי "אני מקווה מאודמ-אמדו שיהיה מי שיגרור את נתניהו מצד ימין כדי שלא ילך לדרך של עקירת בתים בהתיישבות ביהודה שומרון. חלק מההתיישבות ביהודה ושומרון הצביעה לנתניהו, אני מקווה ומתפלל שההצבעה הזו לא תתברר כהצבעה הכי נוראה שהייתה קיימת".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


107 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 324 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד