בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אישום: שוטר "תפר" תיק לאזרח במאה שערים

שוטר מימ"ר ירושלים מואשם במרמה, שיבוש משפט ומסירת ידיעה כוזבת לאחר ש"תפר" תיק במהלך פעילות משטרתית יזומה

  • יח"צ
  • י"ד טבת תשע"ח - 08:11 01/01/2018
גודל: א א א
מפגין חרדי ושוטרים.  ארכיון. הלל מאיר TPS
מפגין חרדי ושוטרים. ארכיון. הלל מאיר TPS

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הגישה לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד ירון אהרון סיסו, שוטר כבן 30 המשרת בזרוע המבצעית של ימ"ר ירושלים בגין עבירות מרמה והפרת אמונים, שיבוש מהלכי משפט וידיעות כוזבות. השוטר מואשם כי מסר הודעה כוזבת בנוגע לפעילות בשכונת מאה שערים. בעקבות הדיווח הכוזב נעצר ונחקר אדם שנכח במקום בחשד לתקיפת שוטר והשתתפות בהפרות סדר.

לפני כחצי שנה נערכה פעילות משטרתית יזומה בשכונת מאה שערים בירושלים שתכליתה מניעת תקיפת חיילים לובשי מדים על ידי האוכלוסייה החרדית בשכונה. במהלך הפעילות, התפתחה במקום מהומה ומספר שוטרים הותקפו על ידי אנשים הנמנים על האוכלוסייה החרדית. במהלך הפעילות נכח במקום המתלונן אשר צילם את ההתרחשות בין השוטרים לבין אחד ממכריו, בהמשך נעצר המתלונן והובא לתחנת המשטרה.  

על פי כתב האישום, בתחנת המשטרה מסר השוטר הודעה כוזבת לפיה במהלך הפעילות זיהה את המתלונן תוקף שוטר אחר בעודו מבצע מעצר של חשוד. עוד טען הנאשם בכזב, כי המתלונן ניסה למנוע את מעצרו של החשוד. הנאשם הוסיף כי לפת את המתלונן, הכניסו לניידת ואזק אותו, ולאחר מכן, בראותו בתחנה, הודיע לו על מעצרו בגין תקיפת שוטר והפרעה למעצר וכן זיהה אותו באמצעות תעודת זהות. כל זאת כתב הנאשם בכזב, כאשר לאמיתו של דבר הוא כלל לא ביצע את מעצרו של המתלונן, ובדה מליבו את התרחיש לפיו המתלונן תקף את השוטר וניסה למנוע את מעצרו של החשוד.

עקב מעשיו האמורים של הנאשם נחקר המתלונן באזהרה במפלג חקירות ירושלים, בחשד להשתתפות בהפרות סדר ובחשד לתקיפת שוטר כדי להכשילו בתפקידו בעת שביצע מעצר.

על פי כתב האישום, השוטר מסר ידיעה על עבירה כשהוא יודע שהידיעה כוזבת. כמו כן, עשה דבר בכוונה להכשיל הליך שיפוטי ולהביא לידי עיוות דין, וכן עשה במילוי תפקידו מעשה מרמה והפרת אמונים הפוגע בציבור.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד