בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אישור התקנות ישנה את המדיניות סביב אכיפת הבנייה?

בתנועת רגבים מברכים על אישור התקנות אמש (ב') בוועדת הפנים, המאפשרות הטלת קנסות מנהליים על עבירות של בניה בלתי חוקית והפרת צווי הריסה

  • ח' סיון תשע"ח - 19:00 22/05/2018
גודל: א א א
(צילום: תנועת רגבים)
(צילום: תנועת רגבים)

תקנות העבירות המנהליות שאושרו אתמול (ב') בוועדת הפנים והגנת הסביבה, קובעות כי לראשונה יוטלו קנסות מנהליים על עבירות בניה ושימוש חורג.

גובה הקנסות נע בין 8,000 ועד 300,000 ₪ והן יוטלו לפי סיווגים שונים: גודל המבנה, מיקום הבניה, עבירות בניה ועבירות שימוש, בניה פרטית או תאגידית ועוד. 

בתנועת רגבים הפועלת בתחום המשפט והחקיקה כנגד בניה בלתי חוקית ברחבי הארץ, בירכו על אישור התקנות החדשות. 

"במדינת ישראל ישנם מאות אלפי מבנים בלתי חוקיים 'הארדקור', וזה מבלי לחשב מבנים עם חריגות בניה", מסביר מאיר דויטש, מנהל מחלקת מדיניות וחקיקה בתנועת רגבים.

"וזו הסיבה שבית המשפט העליון הגדיר את הבניה הבלתי החוקית בישראל כ'מכת מדינה' של ממש. רוב ככל עברייני הבניה טופלו עד כה בתהליך משפטי ארוך ומייגע שלרוב הסתיים בלי אכיפה של ממש, וממילא איבד את אפקט ההרתעה. התקנות החדשות יאפשרו לראשונה מתן מענה מיידי ומרתיע כנגד אותן עבירות, וכעת יש לוודא שהן אכן ייושמו וייאכפו. אנו מברכים את הצוות הבין משרדי בראשות המשנה ליועמ"ש ארז קמניץ, שהטמיע חלק ניכר מהמלצותינו בתחום, את ראש הממשלה נתניהו ושרת המשפטים איילת שקד, את יו"ר וועדת הפנים יואב קיש וקודמו דודי אמסלם, שעמלו קשות על התיקונים לחוק התכנון והבניה. כעת, אחרי שנים של חידלון, הגיע כעת 'שלב ההוכחות' בשאלה, האם מדינת ישראל אכן רוצה לפעול באופן מערכתי ומעמיק כנגד הבניה הבלתי חוקית ולשים קץ לאותה מכת מדינה". 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד