בע"ה ד' אדר תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אלימות המסתננים גוברת - "בחסות בג"ץ"

מאי גולן מתריעה על התגברות קטטות המסתננים בדרום ת"א. דו"ח חדש חושף: שיעורי פשיעה עצומים בקרב המסתננים

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"א אדר ב תשע"ט - 10:41 28/03/2019
גודל: א א א
קטטה של מסתננים בדרום תל אביב. ארכיון (מאי גולן העיר העברית)
קטטה של מסתננים בדרום תל אביב. ארכיון (מאי גולן העיר העברית)

הקטטות הרבות המתרחשות לאחרונה באופן מוגבר ברחובות תל אביב בקרב המסתננים, מדאיגות ומבהילות את תושבי השכונות. האירועים מצטרפים לדו"ח חדש שנחשף בישראל היום המציג את נתוני פשיעת המסתננים ביחס לחלקם באוכלוסיה.

מאי גולן, פעילה חברתית מדרום תל אביב הנלחמת בתופעה, ומי שמוצבת כיום במקום ה-32 ברשימת הליכוד, פרסמה פוסט בעמוד הפייסבוק שלה בו היא מאשימה את בג"ץ וארגוני השמאל בהדרדרות המצב וקוראת להעביר את פסקת ההתגברות.

"בימים האחרונים קטטות המסתננים פורצות כמו פטריות אחרי הגשם. מיותר לציין שהאכזריות שבהן מותירה את תושבי השכונות המומים ומפוחדים מאי פעם!", כותבת גולן.

"למרות שלא מדובר בסצנה חדשה, חשוב לציין שעליית המדרגה באלימות המסתננים היא כתוצאה מדבר אחד בלבד:  העובדה שהמסתננים מבינים כי הם מגובים ע״י ארגוני השמאל ושלטון הבג״ץ.

אז שלא יעבדו עליכם: עד שלא תחוקק פסקת ההתגברות - זה רק ילך ויגבר ובשביל זה חייבים ליכוד חזק שירכיב ממשלת ימין חזקה ויציבה!".

גולן אף פרסמה תמונה של שלט שתלתה המשטרה ברחובות דרום תל אביב ובו היא מתריעה מפני השארת רכוש בכלי רכב חונים. "בתמונה שצילמתי בתחילת השבוע אפשר לראות שלט שלא תראו בשום מקום אחר בסמוך לחניית הרכבים. זו מציאות המסתננים - זו המציאות הקשה של תושבי מדינת דרום ת״א!".

בתוך כך , כתב ישראל היום עקיבא ביגמן מציג דו"ח חדש המראה את נתוני הפשיעה בקרב אוכלוסיית המסתננים. הדו"ח מראה אחוזי פשיעה הגבוהים בעשרות אחוזים מחלקם של המסתננים באוכלוסיה.

לדברי ביגמן, במחקר של מרכז המידע של הכנסת משנה הלועזית 2010 עלה כי  שיעורי הפשיעה בקרב מגזר זה נמוכים מהממוצע באוכלוסייה הכללית. אולם נתונים שהתקבלו ממשטרת ישראל ונחשפו לראשונה בישראל היום מציירים תמונה שונה לחלוטין.

   | אחוזי הפשיעה הגבוהים בקרב המסתננים

בעקבות בקשת חופש מידע שהגיש למשטרת ישראל המרכז למדיניות הגירה ישראלית, עולה כי כמעט בכל סיווג עבירה - שיעור הפשיעה של המסתננים גבוה פי כמה וכמה מהממוצע של אזרחי ישראל, ואף גבוה בהרבה מהממוצע בקרב אוכלוסיית זרים אחרים.

מהצלבה שערך המרכז בין נתוני הפשיעה שהתקבלו מהמשטרה לבין נתוני הלמ"ס על אזרחי ישראל, ונתוני רשות ההגירה על מספרי המסתננים הבלתי חוקיים בישראל, עולה כי בשנת 2017 שיעור הפשיעה של מסתננים בסעיף "אינוס בכוח באיומים" היה 0.44 לאלף נפש, לעומת 0.07 בלבד אצל זרים אחרים ו־0.11 אצל אזרחי ישראל, כלומר פי 6.3 ופי 4, בהתאמה.

בסעיף "מעשה מגונה בכוח" שיעור הפשיעה של מסתננים עמד על 1.02 לאלף נפש, לעומת 0.25 אצל זרים אחרים ו־0.29 בקרב אזרחי ישראל (פי 4.1 ופי 3.5). 

בסעיף "מעשה מגונה בפומבי" שיעור הפשיעה של מסתננים עמד על 0.59 לאלף נפש, לעומת 0.06 אצל זרים אחרים ואזרחי ישראל - כמעט פי 10. גם בעבירות גוף שיעור הפשיעה של מסתננים גבוה באופן משמעותי. יצוין כי המידע שהתקבל מהמשטרה לא כלל פירוט של נאשמים בעבירות רצח.

בסעיף "תקיפה לשם גניבה" שיעור הפשיעה של מסתננים בלתי חוקיים עמד על 0.5 לעומת 0.03 בקרב זרים אחרים ו־0.02 בקרב אזרחי ישראל (פי 16 ופי 25, בהתאמה). בסעיף "חבלה גופנית חמורה" שיעור הפשיעה של מסתננים לא חוקיים עמד על 2.05 לאלף נפש, לעומת 0.6 בקרב זרים אחרים ו־0.51 בקרב אזרחי ישראל (פי 3.4 ופי 4, בהתאמה). ב"קטטות והתפרעויות ברחובות" שיעור הפשיעה של מסתננים עמד על 1.67 לאלף נפש, לעומת 0.25 בקרב זרים אחרים ו־0.28 בקרב אזרחי ישראל (פי 6.7 ופי 5.9, בהתאמה).

בעבירות רכוש מתקבלת תמונה דומה בנוגע לשיעורי הפשיעה של המסתננים. בסעיף "שוד" שיעור הפשיעה של מסתננים עמד על 0.26 לאלף נפש, לעומת 0.03 לאלף נפש בקרב זרים אחרים ו־0.04 בקרב אזרחי ישראל (פי 8.6 ופי 6.5, בהתאמה). "שוד בנסיבות מחמירות" - 0.15 לאלף נפש אצל המסתננים ביחס ל־0.02 באוכלוסיית הזרים האחרים ו־0.04 מקרב אזרחי ישראל (פי 7.5 ופי 3.75, בהתאמה). 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד