בע"ה י"ב תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אלמגור: לעצור את המימון לעורכי דין למחבלים

באלמגור שיגרו מכתב לח"כים בדרישה לקיים דיון דחוף בנושא מימון המדינה לעו"ד לרוצחי יהודים, שלא פעם התבררו כתומכי טרור בעצמם

  • דוד אור שחר
  • כ"ז חשון תשע"ט - 20:00 05/11/2018
גודל: א א א
(שלמה מלט)
(שלמה מלט)

ארגון נפגעי הטרור 'אלמגור' שיגר מכתב לח"כ יואב קיש יו"ר וועדת הפנים, ח"כ אבי דיכטר יו"ר וועדת חוף וביטחון וליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בו דרשו בארגון בשם משפחות שכולות רבות לעצור את המימון הציבורי לתשלום שכר טרחה לעו"ד של מחבלים.

"לאחרונה נודע לנו כי מדינת ישראל מעבירה מידי שנה מימון מקופת המדינה עבור ייצוג מחבלים בבתי הדין הצבאיים והאזרחים. נפגעי הטרור והמשפחות השכולות בארגון נפגעי טרור "אלמגור"מבקשים בזאת, לקיים דיון דחוף במליאת הכנסת בסוגיה זו", פתחו את מכתבם.

"אנו סבורים כי העברת מימון למחבלים, כולל מחבלים רוצחים, אשר ביצעו פיגועי טרור כנגד מדינת ישראל, אזרחיה וחיילי צה"ל היא בלתי סבירה בעליל ואינה מתקבלת על הדעת!

אזרחי ישראל אינם צריכים לממן את ההגנה המשפטית לאותם מחבלים רוצחים. אנו מבקשים לשאול בכאב- הרצחת וגם ירשת? איזה מסר מדינת ישראל מעבירה בהתנהלות הזו?!", תקפו.

   | אין להשוות בין עבריינים לטרוריסטים

לטעמנו נוהג זה, כאמור, מבטא חשיבה מערכתית פסולה אשר הולכת ומתקבעת, לפיה אין הבדל מהותי בין מי שביצעו פשעים פליליים לבין מחבלים טרוריסטים וכי שניהם ראויים לאותן זכויות ולהתייחסות זהה מבחינת המערכת המשפטית.

ולא היא: מחבל טרוריסט ראוי להתייחסות אחרת, נפרדת, שכן הוא פועל כאויב מדינת ישראל, ולמען חיסולה ופגיעה באזרחיה החפים מפשע.

מחבל כזה ראוי שימצא לעצמו את מקורות המימון להגן על עצמו משפטית.

מן הצדק והמוסר להפריד בין עבריינות פלילית לטרור לעניין מימון ההגנה המשפטית, ובכלל.  אם לא די בכך, במסגרת בדיקה שערכנו מתברר כי חלק מעורכי הדין אשר קיבלו מימון מדינת ישראל למטרת ייצוג המחבלים מביעים לא אחת אמפטיה כלפי המחבלים ואף הזדהות רעיונית עם המעשים במסגרת מה שהם מכנים "התנגדות טבעית לכיבוש ולפשעי ישראל"", חשפו באלמגור.

  | מדוע משפחות שכולות לא מקבלות את המימון?

"לדוגמא נציין את עו"ד לאה צמל שהתבטאה באופן כאמור מספר פעמים, ובאופן פוגעני במיוחד, ולכאורה מקבלת גם היא מימון ישראלי לטובת ייצוג מחבלים רוצחים. 

במסגרת הדיון אותו נבקש לקיים בהקדם המידי, נבקש מנציגי משרד המשפטים לחשוף לציבור את כל המידע הרלוונטי לעניין זה, לפרט מהו היקף התמיכה אשר ניתנה למחבלים בשנים האחרונות למטרת ייצוג משפטי, מי הם עורכי הדין אשר נהנו מתקציבים אלו, על סמך מה הם קיבלו את הטיפול בתיקים ומטעם מי?  

נציין מניסיוננו ארוך השנים בסוגיית המאבק המשפטי בטרור, כי משפחות שכולות מחוסרות אמצעים המבקשות לעתור לבתי הדין בשל ענישה מקלה, שחרור מוקדם מהכלא, או מסירת גופות מחבלים וסוגיות משפטיות אחרות הנוגעות למחבלים שפגעו ביקיריהן, אינן מקבלות מהמדינה סבסוד של ייצוגם המשפטי ונאלצות לחפש ייצוג משפטי בהתנדבות. עובדה זו רק מעצימה את הביזיון והאבסורד שבדברים לעיל. 

מובן כי הענקת ייצוג משפטי בחינם למחבלים מוסיפה עוד נדבך בפגיעה בהרתעה מפני טרור, שכן מחבל פוטנציאלי יודע כי לאחר ביצוע פיגוע,  שבנוסף לתנאים, משכורות והטבות אחרות הצפויים לו, הוא גם מקבל ייצוג משפטי באופן אוטומטי. 
לאור כל האמור, אנו דורשים לבטל התנהלות מבישה זו לאלתר! 


 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד