בע"ה ו' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אתיופיה: כ-150 הרוגים ובהם שני ישראלים בהתרסקות מטוס

מטוס בואינג של חברת 'אתיופיאן אירליינס' התרסק. 149 נוסעים ובהם שני ישראלים ושמונה אנשי צוות נהרגו

  • מערכת הקול-היהודי
  • ג' אדר ב תשע"ט - 15:43 10/03/2019
גודל: א א א
מטוס. ארכיון קובי ריכטר TPS
מטוס. ארכיון קובי ריכטר TPS

149 נוסעים ועוד שמונה אנשי צוות נספו בהתרסקות מטוס של חברת התעופה האתיופית 'אתיופיאן אירליינס' בשמי המדינה הבוקר (א'). 

במהלך הצהריים אישרה חברת התעופה כי על המטוס שהתרסק, מסוג בואינג 737, היו גם שני נוסעים אזרחי ישראל. שאר הנוסעים הינם מ-33 מדינות ברחבי הגלובוס. 

מבדיקות ראשונות של האירועים עולה כי לפני ההתרסקות דיווח הטייס למגדל הפיקוח על תקלה דחופה בשלה עליו לנחות באופן מיידי, הטייס ביקש אישור לחזור ולנחות בשדה אך המטוס התרסק לפני שהספיק לחזור.

על פי נתונים מדוייקים שפרסמה חברת התעופה: 32 היו מקניה, 18 מקנדה ו-9 מאתיופיה. שניים מישראל. שאר הנוסעים היו מסין, איטליה, ארה"ב, בריטניה, צרפת, מצרים, הולנד, הודו, רוסיה, מרוקו ושורה של מדינות נוספות.

מנכ"ל חברת אתיופיאן איירליינס ציין בעקבות ההתרסקות, "הטייס שהתרסק הוא בעל רקורד טיסה מעולה".

חברת בואינג מסרה בתגובה להתרסקות הטיסה: "חברת בואינג מצטערת לשמוע על מות הנוסעים והצוות בטיסה. אנו מוסרים את תנחומינו למשפחות ואהוביהם ומוכנים לתמוך בצוות אתיופיאן איירליינס ולספק כל מידע טכני, תחת הנחייתו של משרד הביטחון בתחבורה האמריקני".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע למשרד החוץ כדי לעקוב מקרוב אחר פעילות משרד החוץ בחדר המצב, בעקבות התרסקות המטוס באתיופיה. ראש הממשלה נתניהו שוחח עם שגריר ישראל וקונסול ישראל באתיופיה שדיווחו לו פרטים על התרסקות המטוס, המעקב אחר הישראלים הנעדרים ומצבם.  

רה״מ אמר במקום כי: ״באתי לכאן למשרד החוץ, כדי לעקוב מקרוב אחר הדיווחים מאתיופיה. לצערי, דיווח לנו השגריר שלנו באתיופיה ששני ישראלים נספו בהתרסקות המטוס. ליבנו עם המשפחות.״

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד