בע"ה י"א סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אתר חדש יכיר לסטודנטים את דעות המרצים

הכר את המרצה: 'אם תרצו' השיקה אתר אינטרנט חדש דרכו יוכלו סטודנטים ללמוד על דעותיהם הפוליטיות של מרציהם

  • מערכת הקול-היהודי
  • י' אייר תשע"ט - 10:00 15/05/2019
גודל: א א א
האוניברסיטה באריאל. אילוסטרציה  (יהודה פרל)
האוניברסיטה באריאל. אילוסטרציה (יהודה פרל)

תנועת אם תרצו השיקה אתר חיפוש שבו יוכלו הסטודנטים לקבל מידע על המרצים המלמדים באקדמיה ולדעת האם התבטאו נגד חיילי צה"ל או נגד מדינת ישראל.

האתר החדש שנקרא 'הכר את המרצה' מבקש לחשוף את פעילותם של מרצים באקדמיה הפועלים בשיתוף עם ארגוני שמאל המקדמים חרם על מדינת ישראל ופוגעים בחיילי צה"ל.

האתר מאגד בשלב הראשון מעל ל-80 מרצים מהאקדמיה הישראלית ומציג התבטאויות, חתימה על עצומות ופעילויות שונות שלהם נגד מדינת ישראל וחיילי צה"ל.

בין המרצים באתר ניתן למצוא מרצה אשר פירסמה מאמר המשווה את מדינת ישראל למשטר אפרטהייד, חתומה על תמיכה בסטודנטים ומרצים המסרבים לשרת בצה"ל, ועל מכתב תמיכה במי שהורשעה במסירת ידיעה לאויב.

כמו כן נכלל שם מרצה אחר שחתום על עצומה המאשימה את ישראל ב"טבח של חפים מפשע" וכן חתום על תמיכה במרצים וסטודנטים המסרבים לשרת בצה"ל והשתתף לאחרונה במסיבת השחרור של מרגל חיזבאללה.

בתוך האתר תינתן אפשרות לסטודנטים לדווח על מרצים בעייתיים באקדמיה בזמן אמת מתוך מטרה לייצר אקדמיה החפה משיקולים פוליטיים, וזאת על פי הקוד האתי באקדמיה אותו קידם שר החינוך נפתלי בנט.

האתר מבקש ממרצים אשר חושבים שעליהם להיות מוסרים מן הרשימה לשלוח מכתב לאתר וכל פנייה תישקל במלוא הרצינות.

יו"ר תנועת אם תרצו, מתן פלג, מסר: "התופעה שבה מרצים ישראלים פועלים בעולם לקידום לחץ בינלאומי על ישראל, החרמת מוסדותיה והפרחת עלילות דם נגד חיילי צה"ל חייבת להיחשף לכל אזרח במדינת ישראל. לא יכול להיות מצב שבו מרצים מתפרנסים מחשבונו של משלם המיסים הישראלי ועל גבו פועלים להחרמתו.

''אין בכל העולם מקבילה לתופעת הצביעות וכפיות הטובה הזו. אנו סמוכים ובטוחים כי אור השמש יוכל לחטא במידת מה את אותה שחיתות מוסרית ופשיטת רגל ערכית. ובכך חשיבותו של אתר החיפוש 'הכר את המרצה'. זהו צעד חשוב שיחזק את האקדמיה הישראלית ויהפוך אותה לליברלית ושוויונית יותר".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד