בע"ה ז' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בגלל נסיעה פרועה של ערבים: שני ילדים יהודים נהרגו

אורי ורואי ליפניק משבי שומרון נהרגו בתאונה קשה. הוריהם ואחיהם נפצעו. המשטרה: "הרכב הפלסטיני איבד שליטה לאחר שככל הנראה נסע במהירות"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ח' שבט תשע"ח - 09:06 24/01/2018
גודל: א א א
זירת התאונה (הצלה ללא גבולות יו"ש)
זירת התאונה (הצלה ללא גבולות יו"ש)

אסון בשבי שומרון.

שני ילדים נהרגו, וארבעה מבני משפחתם ובהם הוריהם נפצעו באורח קשה, בתאונת דרכים קשה בדרך לישוב.

מדובר במשפחת ליפניק, מגורשים משאנור שקבעו את ביתם בישוב שבי שומרון יחד עם קהילת המגורשים מהישוב. האם שירלי, והאב אוהד וארבעה מילדיהם נסעו אמש חזרה לביתם, אך בין עינב לשבי שומרון, התנגשו ברכב ערבי שעל פי הודעת המשטרה איבד שליטה וחסם את הכביש.

הבת אורי כבת 12 והבן רואי כבן 8 נהרגו בתאונה. האם נפצעה קשה, האב קל-בינוני, ילד נוסף שצפוי לחגוג בעוד כשלושה שבועות בר מצוה, נפצע באורח קשה, והתינוק בן החמישה חודשים במצב קל. ההורים תרמו את הקרנית והעור של הילדים.

המשטרה דיווחה כי מחקירה ראשונית עולה שהתאונה התרחשה בשל נסיעה פרועה של הרכב הערבי.

"מחקירה ראשונית של בוחני התנועה בשלב זה עולה כי, רכב ישראלי שנסע מכיוון כללי כפר יונה לכיוון שבי שומרון, התנגש עם חזית הרכב בצד ימין של רכב פלסטיני שהגיע מולו מכיוון שבי שומרון", אומרים במשטרה.

"הרכב הפלסטיני, איבד שליטה לאחר שככל הנראה נסע במהירות שאינה מתאימה לתנאי הדרך, פגע במעקה בטיחות  נזרק למרכז הכביש וחסם את נתיב הנסיעה של הרכב הישראלי. כתוצאה מהתאונה, במקום נקבע מותם של שני ילדים מהרכב הישראלי ו-4 פצועים באורח קשה פונו לביה"ח מאיר בכפר סבא. ברכב הפלסטיני הרוג, פצוע באורח קשה שפונה לביה"ח בלינסון ו3 פצועים קל שפונו לבתי חולים ברשות. חקירה התאונה נמשכת".יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון, שכנם וחברם של המשפחה, היה עם בני המשפחה לאורך הלילה במרכז הרפואי מאיר.

"אנחנו קמים לבוקר קשה מאוד. משפחה צעירה ויפה. חברים טובים ותורמים לקהילה, איבדה אמש את היקר מכל. שני ילדים מקסימים כל כך. שני מלאכים. אי אפשר לתאר את הזעזוע והכאב. משפחת ליפניק עברה את הגירוש משא-נור והיא משפחה מדהימה ומיוחדת, מעמודי התווך של הקהילה בשבי שומרון.

המועצה האזורית שומרון ומשפחת שבי שומרון באבל כבד. אנחנו נפעל לסייע למשפחה המורחבת, לאם ולאב המשפחה ולאחים, לחזק אותם מכאן והלאה ולנסות לסייע בכל מה שניתן".

בתי הספר בשבי שומרון קמו גם הם לבוקר קשה כאשר איבדו שניים מתלמידיהם. רק לפני שבועיים החלה להתמודד קהילת בתי הספר עם רצח הרב רזיאל שבח הי"ד, שבנותיו לומדות בבית הספר.

לפני כשבוע נהרג בתאונת גמל ליאל אלמקייס בן ה-13 ממצפה רמון. עד כה לא דווח על מעצר בעל הגמלים הבדואי שהפקיר אותם לשוטט בכבישים ולסכן את העוברים והשבים.

תגובות (7) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד