בע"ה ט"ז אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בג"ץ: בן גביר ישאר במקום השביעי

השופטים סולברג ומזוז דחו את העתירות שביקשו לשנות את סדר הרשימה לאחר פסילת בן ארי. השופט שטיין קיבל את העתירה

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ד אדר ב תשע"ט - 18:02 31/03/2019
גודל: א א א
בן גביר בסיור בחירות בירושלים (מתנאל רחמים)
בן גביר בסיור בחירות בירושלים (מתנאל רחמים)

בית המשפט העליון דחה בדעת הרוב היום (ראשון) את עתירת איחוד מפלגות הימין לקדם את עו"ד איתמר בן גביר למקום החמישי ברשימה. העתירה הוגשה, כזכור, לאחר שבג"צ פסל את ד"ר מיכאל בן ארי, שהיה ממוקם במקום החמישי ברשימה מלהתמודד בבחירות לכנסת. 

השופטים נעם סולברג ומני מזוז דחו את העתירה לעומת דעתו החולקת של השופט אלכס שטיין שסבר שיש לקבל את העתירה. סולברג כתב בהחלטתו כי הבקשה צריכה לגשת לכנסת שתשלים את החוסר בחקיקה ואין זה מתפקידו של בית המשפט.

השופט שטיין טען כי מדובר בלקונה משפטית וכי על בית המשפט להידרש אליה במידת האפשר, ובמקרה זה כאשר אין צורך בפריימריז מדובר בסעד פשוט ומתבקש. עם זאת שטיין נשאר בדעת יחיד לאחר שהשופט מזוז הצטרף לעמדתו של סולברג.

בעוצמה יהודית תוקפים בחריפות את ההחלטה. עו"ד איתמר בן גביר אומר כי "שוב הוכח כי הדבר האחרון שמעניין את בג"צ הוא עניין הצדק שהשופט סולברג תהה עליו בדיון אך לא נתן לו ביטוי בהחלטה. התחושה היא ששופטי בג"צ לא רוצים שאהיה בועדה למינוי שופטים, אבל אני מאמין שהציבור יאמר את דברו בקלפי". 

עוד אומר בן גביר כי "מעניין שבכל הנוגע לסוגיות הנוגעות לשמאל, שופטי בג"צ מתערבים באופן בוטה ומפרשים את החוק בפרשנות מרחיקת לכת, אולם במקרה שלנו לא מצאו לנכון לעשות זאת". 

בן גביר מסיים: "השופטים יודעים שבניגוד לשינויים קוסמטיים של פוליטיקאים אחרים, אני היחיד שאשים סוף לשלטון בג"צ. אני מכבד ומעריך את השופטים אך  אני מגיע לכנסת כדי לשנות באמת".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


6 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד