בע"ה י"ג תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בדואי גנב מליון ש"ח מהביטוח הלאומי

בדואי מהנגב חשוד בכך שבמשך 28 שנה הונה את הביטוח הלאומי ולקח את הקצבה של אימו שנפטרה מבלי לדווח על פטירתה

  • מערכת הקול-היהודי
  • א' אדר תשע"ט - 13:34 06/02/2019
גודל: א א א
כסף שנתפס אצל בדואים (דוברות המשטרה)
כסף שנתפס אצל בדואים (דוברות המשטרה)

במהלך החודשים האחרונים נוהלה חקירה סמויה על ידי יחידת ההונאה במשטרה יחד עם הביטוח הלאומי אודות קבלת כספים במרמה במשך עשרות שנים על ידי קרוב משפחה מיופה-כח של אשה שהלכה לעולמה.

אתמול (ג') החשוד במעשה הועבר לחקירה במשטרה. מדובר בבדואי בן 53 תושב כסייפה שבנגב. על פי החשד מדובר בהונאה בהיקף של כמיליון ש"ח.

פרשיית הונאה הנאמדת כאמור בסכום של כמיליון שקלים, נחקרת במהלך חודשים אלו באופן סמוי על ידי יחידת ההונאה של המחוז הדרומי במשטרה בשיתוף עם מערך החקירות במוסד לביטוח לאומי. 

תחילת הפרשה לפני מספר חודשים כאשר נציגי המוסד לביטוח לאומי ניסו  לאתר אשה מהיישוב כסייפה לטובת הזמנתה לטקס אזרחים וותיקים שהגיעו לגיל 100, טקס הנערך בבית נשיא המדינה, עלו בתוהו.

מניסיונות ההתחקות וניסיונות איתורה, עלה חשד כי האישה ילידת שנת 1919 אינה בין החיים כבר מזה עשרות שנים וזאת על אף שבמערכות הביטוח הלאומי היא עדיין בחיים ומקבלת עד עצם היום הזה את קצבת הזקנה ושארים באמצעות קרוב משפחתה לו ייפוי-כח בחשבונה. "מדובר במעשה חמור בו רמס החשוד ברגל גסה את החוק תוך שהיתל ברשויות לאורך שנים ארוכות וזאת מתוך כוונה למרמה והונאת סכום כסף רב כשהוא ללא ספק מודע למעשיו", נמסר מהמשטרה.

מחקירה שערכו חוקרי יחידת ההונאה בדרום כאמור יחד עם נציגי הביטוח הלאומי עולה כי המנוחה נפטרה בשנת 1991, אך דבר זה לא מנע מבנה (53) של המנוחה המשמש כמיופה-כח בחשבונה להמשיך לפדות את כספי גמלת השארים וזקנה על אף פטירתה עד עצם היום הזה.

להערכת החוקרים מדובר בהיקף הונאה של סכום הקרוב למיליון ש"ח. החשוד בחקירתו הודה וקשר עצמו למעשים המיוחסים לו. בסיום חקירתו הוא שוחרר בתנאים מגבילים וחקירת המשטרה נמשכת.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד