בע"ה כ"ב תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מגעים לאיחוד בימין ודיונים על בלוק טכני

ברגע האחרון חזר בו הרב פרץ מהסיכום עם סמוטריץ' תוך פזילה לליכוד, אך אז נתניהו הודיע כי לא יתקיים ביניהם איחוד. יוסי דגן קורא לאיחוד גם עם עוצמה יהודית

  • מערכת הקול-היהודי
  • ה' אדר תשע"ט - 18:28 10/02/2019
גודל: א א א
הרב רפי פרץ (דובר צהל)
הרב רפי פרץ (דובר צהל)

מפלגות הימין הקטנות - הבית היהודי, האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית, מתנדנדות כל אחת בפני עצמה על אחוז החסימה ואף נמוך ממנו, אולם פתרון לאחדות שתחסוך איבוד קולות עדיין אינו בפתח.

לאחר שביום שישי הביעו בבית היהודי הסכמה עקרונית לכך שהרב רפי פרץ יוצב במקום הראשון ברשימה וח"כ סמוטריץ' יבחר את התפקיד הראשון במסגרת המשא ומתן הקואליציוני, הודיע הרב פרץ במוצאי שבת כי חזר בו מהסיכום.

ככל הנראה קיבל הרב פרץ הצעה מפתה מהליכוד. תפקיד שר ושני מקומות ברשימה לכנסת. המהלך עשוי אמנם להוביל את הרב פרץ לעמדת השפעה, אך גם למחוק את מפלגת הבית היהודי שעדיין מלקקת את הפצעים מעזיבת בנט ושקד. עם זאת, על פי הדיווח, במוצאי שבת צלצל ראש הממשלה בנימין נתניהו לרב פרץ והודיע לו כי האיחוד בין הליכוד לבית היהודי לא משתלם ולכן לא יתבצע.

    | האיחוד בין עוצמה יהודית לאיחוד הלאומי: דיונים על תנאים טכניים

בתוך כך, גם המגעים בין עוצמה יהודית לסיעת האיחוד הלאומי עדיין תקועים. לקול היהודי נודע כי הדבר לא נובע מבעיות עקרוניות אלא מדיונים על התנאים לאיחוד של בלוק טכני בין המפלגות.

דווקא כעת, כאשר הבית היהודי עשו "ברוגז", יתכן ויהיה קל יותר להוביל לאיחוד בין האיחוד הלאומי לעוצמה יהודית. היום קרא יוסי דגן ראש המועצה האיזורית שומרון לאיחוד בין המפלגות, וסגנו, איש הבית היהודי דוידי בן ציון, מונה לראש לשכתו של הרב פרץ. כך יוצא שמלשכת מועצת שומרון באזור התעשייה ברקן נמשכים החוטים לאיחוד השורות.

גם בנוגע לגורלה של מפלגת יחד של אלי ישי העתיד לוט בערפל. הצורך להבטיח מקומות ריאליים ברשימה מאוחדת הוא קשה גם כאשר ישנן שלוש מפלגות בתמונה. האלקטורט שמביא עמו אלי ישי אינו גדל כפי שהוכיחו הבחירות הקודמות, ונראה כי יהיה קשה להכניסו לרביעייה הפותחת.

נראה כי הימים הקרובים יכריעו את גורל הימין בבחירות הקרובות.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד