בע"ה ח' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
ספירת קולות החיילים:

הסתיימה ספירת הקולות: דרישה בימין לבדיקה חוזרת

בחירות לכנסת מתעדכן: ספירת הקולות הסתיימה וכעת החלו בוועדה בבדיקה נוספת לאור נתונים שגויים. סמוטריץ': תחושה שמישהו מנסה לגנוב קולות לימין

  • מערכת הקול-היהודי
  • ד' ניסן תשע"ט - 07:24 09/04/2019
גודל: א א א עדכון אחרון: ו' ניסן תשע"ט - 13:43 11/04/2019
(צילום: אהוד אמיתון TPS)
(צילום: אהוד אמיתון TPS)

ספירת קולות החיילים והמעטפות הכפולות הסתיימה, ודיווחים סותרים מגיעים מאז שעות הבוקר המוקדמות על מעבר או אי מעבר של הימין החדש.

הסתירות מגיעות בין השאר בשל באגים באתר וועדת הבחירות המרכזית בדיווחים ובנתונים המוזנים לאתר. כעת אמנם הסתיימה ספירת הקולות באופן רשמי אך לאור התלונות השונות על באגים במערכת ונתונים שגויים רבים מתנהלת כעת בדיקה נוספת של הנתונים במחשבי הוועדה.

מי שכעת עומדים ממש על חודו של קול הם מפלגת הימין החדש אשר גורלה תלוי על כ-1000 קולות לכאן או לכאן.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' הצטרף אף הוא לטענות על אי סדרים בספירת קולות החיילים בוועדת הבחירות המרכזית ואמר כי  "אנחנו נצטרף לדרישת שקד ובנט לספירה מחודשת של קולות החיילים. ‏יש פה ריח רע מאוד של ניסיון מכוון להעלים מנדטים של הימין ואסור בשום אופן לתת לזה לקרות".

מוקדם יותר פורסם כי משקיפים מטעם מפלגת "הימין החדש" מדווחים על אי סדרים שמתרחשים לטענתם בספירת הקולות בוועדת הבחירות המרכזית.

"עד שש בבוקר הימין החדש קיבל קולות חיילים שהכניסו אותו לכנסת עם 4 מנדטים, גוש הימין גדל ל-67", מציינים המשקיפים שהוצבו מטעם מפלגת הימין החדש.  "לפתע אסרו על כניסת משקיפים להקלדות, האתר של וועדת הבחירות 'נתקע', מספרי הימין החדש פתאום ירדו, והימין החדש יצא מהכנסת, מרצ 'קיבלה עוד מנדט מהחיילים' וגוש הימין ירד מ-67 ל-64".

קולותיהם של החיילים אמנם הוסיפו לא מעט עבור מפלגת זהות בראשות משה פייגלין אך זו עדיין רחוקה מאחוז החסימה.

במידה והימין החדש אכן ייכנס לכנסת, אנחנו נראה במושבי הכנסת ה-21 את נפתלי בנט, איילת שקד, אלונה ברקת ומתן כהנא. הדבר כמובן ישפיע על חלוקת המנדטים במפלגות האחרות, ולדברי הפרשן הפוליטי של חדשות 12 עמית סגל, 2 מנדטים ירדו מכחול לבן ועידו רול ויוראי להב יצאו אל מחוץ לרשימת הח"כים של המפלגה.

ביהדות התורה יאבדו מנדט שישאיר את יצחק פינדרוס בחוץ וגם באיחוד מפלגות הימין יאבדו מנדט שיוציא מהכנסת הבאה את עידית סילמן. הדבר כנראה יהפוך את כניסתו של איתמר בן גביר לכנסת לבלתי אפשרית.

מספר המעטפות הכפולות (חיילים, דיפלומטים, אסירים ומאושפזים) עומד בדרך כלל על כ-200 אלף קולות. בבחירות הקודמות היו 232,681 קולות במעטפות הכפולות מתוך 4,210,884 קולות, כך שהם היוו כ-5.5% מסך הקולות.

   | גוש הימין ניצח

השנה יצאו 4,261,683 בעלי זכות בחירה להצביע בקלפי, שזה כ-67.9% מבעלי זכות ההצבעה. מדובר על כ-4% פחות מהבחירות הקודמות.

לפי ספירת הקולות עד כה, כאמור מפלגת הליכוד בראשות בנימין נתניהו ומפלגת כחול לבן בראשות בני גנץ ויאיר לפיד נמצאות בשיוויון של 35 מנדטים כל אחת. המפלגות הגדולות הבאות הן ש"ס ויהדות התורה כשכל אחת מביאה איתה לכנסת הבאה 8 מנדטים. מפלגות העבודה וחד"ש-תע"ל הגיעו ל-6 מנדטים. מדובר בהתרסקות מוחצת לעבודה.

איחוד מפלגות הימין מקבלות 5 מנדטים, כמו ישראל ביתנו. מרצ וכולנו מגיעות ל-4 מנדטים כמו רע"מ-בל"ד. הימין החדש מתנדנד במרחק מזערי מרף הכניסה לכנסת. מפלגות זהות בראשות משה פייגלין וגשר בראשות אורלי לוי אבקסיס אינן עוברות את אחוז החסימה.

אחוז החסימה בשנה זו עומד על 139,902 קולות. כ-30,000 קולות נפסלו.

עדכונים שוטפים - הבחירות לכנסת

11:30 סמוטריץ' מצטרף לדרישה לספור מחדש את קולות החיילים ואומר כי ישנו ריח רע שמישהו מנסה לגנוב קולות של הימין.
10:08 נמשכים הדיווחים על אי סדרים משמעותיים בנתוני מערכת הבחירות. הדבר עלול להכריע את גורלה של הימין החדש. במקביל דווח על הוצאת משקיפי הימין החדש מספירת הקולות
08:00 לאחר ספירת רוב קולות החיילים מסמן כי יתכן ובנט ושקד יכנסו על חודו של קול. הדבר יתברר סופית לאחר ספירת הקולות

יום חמישי ו' ניסן

08:20 יולי אדלשטיין מס' 2 בליכוד: מקווה שנקבל תיקים רבים - עם זאת אני רוצה להמשיך בתפקידי כיו"ר הכנסת
07:00 הפעילה החברתית למען תושבי דרום תל אביב, מאי גולן, נכנסה לכנסת ה21 של מדינת ישראל: עם ישראל - אתם מדהימים! מתכוונת לעבוד עבורכם בכל כוחי ומכל ליבי. בע״ה נעשה ונצליח!
06:55 בן גביר לקול היהודי: "לא בטוח שאכנס לכנסת. במידה ואיחוד הימין יקבל שני שרים או שר וסגן שר ויופעל החוק הנרווגי אני אהיה בפנים, אך אני לא שמח כל כך להיכנס על בסיס החוק הנורווגי". עוד ביקש בן גביר להודות ל"כל הפעילים שהיו בשבועות האחרונות בכל צומת ובכל שעה במסירות נפש למען עם ישראל".

6:00 עד כה נספרו כ-97% מהקלפיות והתוצאות לעת עתה מראות על שיוויון בין הליכוד לבין כחול לבן, כאשר כל אחד מהן קיבלה 35 מנדטים. גוש הימין מגיע ל-65 מנדטים לעומת 55 מנדטים בגוש השמאל. טרם נספרו המעטפות הכפולות וקולות החיילים.

00:01 בן גביר: "הצלנו את הציונות הדתית ואת גוש הימין. מקווה שאכנס לכנסת ואם לא אמשיך לפעול למען ארץ ישראל גם מחוץ לכנסת".
יום רביעי ה' ניסן
23:30 שלי יחימוביץ מגיבה על המפלה של מפלגת העבודה: ״ספגנו מהלומה קשה וזה כואב. זו התוצאה הקשה ביותר בתולדות מפלגת העבודה. זו מהלומה קשה ביותר לשמאל הציוני. נצטרך לעשות חשבון נפש ולעשות עבודת שיקום יסודית". ח"כ איתן כבל קרא לאבי גבאי יו"ר המפלגה להתפטר מתפקידו. 
23:15 ח"כ בצלאל סמוטריץ' יו"ר האיחוד הלאומי:  "איתמר בן גביר יהיה בכנסת. נממש את החוק הנורבגי"
22:47 יו״ר הימין החדש, נפתלי בנט: ״יש לנו סבלנות, אמונה גדולה ועצבים מברזל. אנחנו דואגים לחיילים, ואתם תראו שהחיילים ידאגו לנו. מפלגת הימין החדש תעבור ותעבור יפה, רק סבלנות. אנחנו בטוחים בצדקת דרכנו, יצאנו לדרך ארוכה, יש לנו סבלנות ואורך רוח. אנחנו מאמינים בדרך הזו ואנחנו נצליח. אתם, הפעילים ואנשי הרשימה, אתם הקבוצה הטובה ביותר במדינת ישראל, ואנחנו נצליח״.

22:36 איחוד מפלגות הימין בתגובה למדגמים: ״הערב מתברר יותר מכל שהאחריות שגילינו בחיבורים בינינו יחד עם עוצמה יהודית הצילו את שלטון הימין.  הדרך של הציונות הדתית ניצחה והוכיחה שהיא גדולה מאדם כזה או אחר. אנחנו מצפים מראש הממשלה להודיע באופן שאינו משתמע לשני פנים, שפניו להקמת ממשלת ימין בה אנו רואים את עצמנו שותפים בכירים בה.

עוד בשעות הקרובות ניכנס למשא ומתן מיידי בכדי לסכם את העקרונות שעל פיהם תפעל הממשלה הזאת עוד בטרם נמליץ לנשיא״

22:31 פייגלין: "אף אחד לא יודע את התוצאות. רק אצל קולות החיילים יש  8 מנדטים. בעז"ה נהיה בפנים".
22:26 ראש הממשלה נתניהו: "‫גוש הימין בהובלת הליכוד ניצח ניצחון מובהק. אני מודה לאזרחי ישראל על האמון. אתחיל בהרכבת ממשלה ימנית עם שותפינו הטבעיים כבר הלילה‬".
22:10 תוצאות המדגמים: המדגמים השונות נמצאים בפערים משמעותיים כאשר הליכוד נע בין 33-37 מנדטים בעוד כחול לבן נע בין 36-37 מנדטים. זהות וגשר אינן עוברות את אחוז החסימה והימין החדש מתנדנד על הגבול ולא ברור כי בנט ושקד ימשיכו לכנסת הבאה. יהדות התורה וש"ס נראה כי מביאות איתן 7 מנדטים כל אחת והמפלגות הערביות נעות בין 5-6 או שאינן עוברות את אחוז החסימה.
21:55 בשעה 22:00 יפורסמו מדגמי ערוצי הטלוויזיה
21:19 נכון לשעה 20:00 אחוזי ההצבעה עומדים על 61.3%, כאחוז מתחת לאחוז ההצבעה בבחירות הקודמות.
21:15 דיווחים על עלייה משמעותית באחוזי ההצבעה בציבור הערבי.
21:05 מפלגת מרצ הגישה בקשה לוועדת הבחירות להאריך בשעה את זמן ההצבעה בישובים הערבים, בטענה שמצביעים חששו להגיע להצביע בשל גילוי המצלמות הנסתרות ששלח הליכוד עם נציגיו לקלפיות.
20:00 אחוזי ההצבעה עומדים כעת על 52%, מספר נמוך ממערכות בחירות קודמות
19:54 איתמר בן גביר מאיחוד מפלגות הימין: "אם הימין לא רוצה שיעלו לו דחפורים על הבית שינהר בדחיפות לקלפיות בדחיפות"
19:00 דיווחים רבים על כך שאחוזי ההצבעה בקרב הציבור הערבי נמוכים ממערכות בחירות קודמות
17:30 נכון לשעה זו ישנם כ-43% אחוזי הצבעה, כשני אחוזים מתחת לאחוזי ההצבעה בשעה זו במערכת הבחירות הקודמת.
17:20 מפלגות הליכוד, הימין החדש ואיחוד מפלגות הימין יצאו בקמפיין "גיוועלד" וטוענות כי כל אחת מהן במצב קשה יותר מחברתה ולפיכך יש להצביע להן.

יום הבחירות - יום שלישי ד' ניסן

הקלפיות נפתחו הבוקר (שלישי) ברחבי הארץ ו-6,339,729 בעלי זכות בחירה יוכלו היום לבחור להשפיע כיצד תראה הממשלה הבאה של ישראל בכנסת ה-21.

בחירות לכנסת ה-21: סיקור מיוחד בקול היהודי >>

הקלפיות נפתחו בשעה 7:00 בבוקר והן ייסגרו בשעה 22:00 הערב. ביישובים עד 350 תושבים הקלפיות ייפתחו בשעה 08:00 וייסגרו בשעה 20:00. כך גם בבתי החולים ובבתי הסוהר והמעצר.

כל בוחר רשאי לבחור רק בקלפי אליו שויך על פי מקום מגוריו בתעודת זהות, וזאת על פי פתק אחד בלבד.

רוצים לדעת היכן בדיוק ממוקם הקלפי שלכם? לחצו כאן

לאורך שעות הבוקר הצביעו רוב ככל ראשי המפלגות בקלפיות השונים ומשם יצאו לסיורי קלפיות ברחבי הארץ. 

במספר מקומות הודיעו מטות מפלגות על השחתת פתקים בקלפיות. מטעם מפלגת מרץ יצאה הודעה כי פתקים המפלגה נעלמו במקומות שונים ומטעם הליכוד יצאה הודעה כי 26 קלפיות רוקנו במפתקים בעיר פתח תקווה.

הרב רפי פרץ יו״ר איחוד מפלגות הימין הצביע הבוקר עם משפחתו בישוב נווה שבעוטף עזה ולאחריה מסר: ״בוקר טוב לכולם מהבית שלי בישוב נווה שבחולות חלוצה. ישוב שהוקם לאחר הגירוש מגוש קטיף. 
נצביע ׳טב׳ כדי שלא יהיה עוד גירוש.  אני קורא לכל העם בישראל הצביעו נכון, הצביעו ׳טב׳. היום אנחנו נקבע מה תהיה השפעתה של רוח הציונות הדתית  בכנסת שתיבחר ובממשלה שתקום.״ 

יו"ר הימין החדש שרת המשפטים איילת שקד הצביעה בקלפי בבית קמחי בתל אביב. שקד הגיעה להצבעה עם בעלה אופיר ובניהם אורי. "נתניהו יהיה ראש הממשלה בכל מקרה. השאלה אם יקים ממשלת שמאל עם גנץ או ממשלת ימין אמיתית עם שקד ובנט. מי שרוצה ימין חייב להצביע רק נ הימין החדש".

במגזר הערבי דיווחו כי אנשי הליכוד הציבו מצלמות נסתרות רבות בקלפיות. זליכוד אומרי כי הדבר נעשה על מנת למנוע זיופים. ח"כ זחאלקה הגיש עתירה דחופה לוועדת הבחירות המרכזית.

אנשי הקמפיינים של המפלגות השונות ימשיכו במהלך היום להפיץ את מסרי המקפיינים שלהם באגרסיביות וראשי הרשימות יסיירו בקלפיות השונות במטרה להרוויח קולות מהמתלבטים. ארגון 'זזים' המזוהה עם השמאל פועל להבאת בדואים לקלפיות במטרה שיצביעו למפלגות השמאל. ארגון 'זזים ימינה' פועל היום להבאת מצביעים במטרה שיצביעו למפלגות הימין.

יו"ר וועדת הבחירות דחה את עתירת הליכוד ותנועת אם תרצו נגד ארגון זזים הפועל להסעת בדואים לקלפיות. השופט אמר כי אין מניעה חוקית בדבר.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד